Любители на котки - тема 52

  • 51 017
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Много ми стана мъчно за Бри  Cry
И аз днес бях забравила балконската врата отворена, сетих се чак на работа. Нямах търпение да се прибера. И когато за първи път Кети закъсня да ме посрещне (секунди някакви), сърцето ми спря...
Съседката ми си остъкли балкона, заради котараците си. Защото сме на 11 етаж и ги е намирала разхождащи се на тънкото 5 см парапетче.

Такса ще сложа по-късно, нямам нови снимки.

# 31
  • Мнения: 60
Милото котенце  Бри Cry Дано е на по-добро място!

Това с терасата ми е най-големият ужас. Нашата Мари много обича да се разкарва по парапета на 9-ти етаж и всеки път ми спира сърцето като я видя. Добре, че най-накрая убедих баща ми да направи мрежи там където не е остъклено.

Ето и такса (сори за качеството, но са от камерата на лаптопа):

# 32
  • на морето
  • Мнения: 103
Ох, Бри , Бри - полетя и стана коте -ангелче ... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Съжалявам ,Стелина !Нелепа загуба ....Дано  ще я погребете поне , нали ?

Мис НелиHug Hug  bouquet  bouquet  bouquet 
Веднага плащам таксата - пресни , пресни  , още "мастилото цапа "  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green





В залисията съм забравила да почерпя - ей тези двете дивачки на преден план от първата снимка - Пипи и Бубка , от няколко дни вече карат втората си годинка .....

# 33
  • Мнения: 154
Милата Бри   Cry ,това е и моя голям кошмар.Нашата тераса е остъклена има и мрежа, но Бекс се катери по нея и тъй като вече е тежък веднъж я откачи.От тогава без надзор на терасата не ходи, а когато е сам вкъщи с риск да го уморя от жега,заключвам прозореца,защото той го отваря.Много ме е страх на 12 етаж сме.Същото се отнася и за Кира, която е при свекърва ми, а те са на 9 етаж.Никакъв компромис не правя и изобщо не ме интересува,че животното имало нужда от свобода.В съседния блок на 11 или 12 етаж има една котка,която спи на перваза на прозореца, който е от ламарина, е не мога да ги разбера стопанте и.

Честит рожден ден на Пипи, Бубка и Мацо!Да са здрави и още дълго да радват своите стопани!

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 00:42 от gerche

# 34
  • София
  • Мнения: 13 162
Аsha, да са ти живи и здрави! Дълги години да им се радваш!   bouquet

И аз забравих  ooooh!! Тези дни нашият Мацо има рожден ден - става на 14 години  Laughing. Знам, че е роден първата половина на юли, а сами измислихме датата 8-ми, че тогава имаме и друг рожденник в семейството. Ето да се почерпете виртуално (само ако ви дава сърце да отрежете парче от такава красота  Laughing):



# 35
  • Мнения: 1 175
Честит рожден ден на Пипи, Бубка и Мацо!    cook

rali_smiles, добре дошла!
Вече място не си намирам в офиса, чакам да стане 6, та да отивам да си взема мъркалника:)
Този момент и аз си го спомням - сладкото очакване и отброяване на часове Grinning Да се похвалиш после!
 
Моите съболезнования за Бри!  Flowers Rose Обезопасявайте бре хора! Няма значение трети етаж ли е, пети ли, осми ли - винаги може да стане най-лошото, дори и от по-нисък етаж. Който иска, намира начин, няма невъзможни тераси. Викнете някой познат майстор да измисли нещо, ако трябва. А на прозорците най-малкото могат да им се сложат комарници, които решават проблема със забравения отворен прозорец.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Честито на рождениците Пипи, Бубка и Мацо newsm59
Да са живи и здрави  bouquet
Ей, значи моята любимка си намери дом, дано и останалите я последват, също и сладурчетата на Lumikki Simple Smile
Комарниците наистина са добра идея, Ленката редовно спи пред отворената врата сега в жегите, хем я подухва от течението хем си е вътре в стаята. Кетя също обича да зяпа на прозореца, сутрин на терасата е нетърпима жега, та не и се излиза и гледа отвътре. Ако нямахме комарници нямаше да смея да отварям изобщо, не мога постоянно да се чудя и да следя кой къде е Rolling Eyes Големи любопитки са, все гледат врабчета, гларуси, мухи, знам ли кога ще опитат да литнат след някое хвъркато.

# 37
  • Мнения: 70
Чесито на рождениците Пипи,Бубка и Мацо newsm59  bigdance2Стелина съжалявам за Бри Hug

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Много се радвам, че малката тумбарлачка вече има нов дом. Да расте здрава и щастлива!

Честит рожден ден на рождениците! Да си живеят дълго и безпроблемно

Таня, да нацелуваш и намачкаш моя мил Мацо вместо мен. После ни покажи драскотините Grinning


Стелина, много ми е мъчно за Бри  smile3518.

# 39
  • Мнения: 2 125
И от мен на малките рошави рожденици - честито! Дано са живи и здрави и да ви радват много дълго Tada

Късно се прибрахме снощи и някой беше махнал трупчето вече. Цял живот съм живяла с куче и коте, но за това същество ми се къса сърцето...може би, защото е котето на сина ми, която той обожаваше....
След разследването ми, установих, че е имало бой между гаргите и Бри. Намерих перушина, а мъжо чул какафония през нощта, но кой да предположи  Tired Явно е имало гнездо на покрива, защото аз предния ден намерих паднало малко пиленце, а покрай блока нямаме дървета (които да стават за гнездене - малки дръвчета са) и като сметнах 2+2 и това, че като се появеше на балкона, гаргите веднага я нападаха - стана ясно (поне за мен) какво се е случило. На сина ми ще сажа, че е избягала с красив мъжки котарак и са си направили собствена къщичка някъде и ще си имат малки котета...някъде там.

Момичета, благодаря ви още веднъж за подкрепата Hug

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
На сина ми ще сажа, че е избягала с красив мъжки котарак и са си направили собствена къщичка някъде и ще си имат малки котета...някъде там.

Стелина, това е най-добрата идея. Поне синът ти ще бъде пощаден от скръбта за котенце.
Проклети гарги!

# 41
  • Мнения: 471
Запис   bouquet

# 42
  • Мнения: 1
Преди години моето коте също падна от терасата. Живеехме на четвъртия етаж. Беше с хематом в корема, счупена предна дясна лапичка и почти всички предни зъбчета (останал й е само един кучешки). Няколко дни не искаха да я оперират, за да видят дали това в корема няма да се спука. В крайна сметка хематомът се разсея, оперирахме я, сега е с едни железа почти по цялата дължина на лапичката, но се чувства много добре. Даже не накуцва. Няма зъбки, но си похапва много добре Simple Smile. Този случай ми е обица на ухото. Оттогава не я изпускам от поглед. Ако иска да гледа през прозореца (което тя много обича) я държа в мен.

stellina  Hug, много съжалявам за котенцето  Cry.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 030

Хелооуу и от нас! Да си платя, мисНели да не ме глобява  Sunglasses

 

Петърчо е много сладък  Hug

Честито на всички рожденици, да ви радват дълги години!  Tada
Танче, аз ще си отрежа от възглавничката едно парченце   Flutter

Стелина, съжалявам за загубата на Бри  Sad ...много жалко...

# 44
  • Мнения: 685
Моят ужас от падане от терасата не е само свързан с евентуалното нараняване... Котето може никакви травми да не получи при падането, но ако я подгонят кучета или я хване някой изрод-садист или попадне на улицата. Побърквам се при тази мисъл.
У дома има комарници навсякъде, но на балкона излиза само с мен, Шана е от послушните бебета до момента, в който не види някоя птичка или муха.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт