Любители на котки - тема 52

  • 50 985
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Баш по темата - бебе Барак днес осъществи първия си (и надявам се последен) полет от прозореца. И то, докато "зорко го пазех" (уж), пред очите ми ooooh! Аз съм на нисък етаж- над приземен - и няма опасност да се утрепе, но отнесе малко уплаха и още една непланирана баня. Сега ми е сърдит и жално подмяква под одеалото, а ние ще се пържим на затворен прозорец. Така ми се пада, като съм   animal085

# 46
  • Мнения: X
Хах, Делфина, то не е смешно, но аз много се  Joy  на разказа ти. Днес видях, че котката е драла новите пердета. Малееееееееееее !!!!!!!!!!  smile3511 fight Не знам какво да правя вече...  Rage

# 47
  • Мнения: 166
Здравейте,

пиша рядко по темата, но сега искам да споделя нещо, може и да съм полезна и на някой друг.

Почти съм осиновила едно бездомно малко коте, което имаше конюктивит или др. подобна инфекция. Окото му беше почти затворено, подуто отвътре и му беше много възпалено, особено не знам как се казва точно ципичката във вътрешния край.

Почнах да го промивам с дестилиран вода, после с отвара от лайка, но нямаше ефект.
Не знам откъде но някъде бях чела за урината, че действа добре на очни възпаления. За три дни го промивах със кипната урина (човешка) и мога да кажа, че категорично от нея в момента няма и помен от инфекцията. Още след първото мазане имаше промяна, вече леко му се беше поотворило окото. Много се радвам, че можах по толквоа елементарен начин да му помогна, защото според мен имаше голяма вероятност да си остане със затровено око.

# 48
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Мис Нели, благодаря за хубавата темичка  bouquet Вече сме и на първа страничка  bouquet

Много съжалявам за Бри, дано да е на по-добро място Praynig

На пухкавите рожденници желая да да са мъркат на воля, да са здрави и да внимават къде се катерят Simple Smile

И понеже ни заплашиха с глоби  Mr. Green с ужасно качество и на криво, снимано с телефона, но се вижда какви ги върши Мърльото



И ние имахме офанзива снощи. Дивакът ми се стрелна в караката и право на прозореца, от него на терасата и на дървото на съседите...и до там. Не посмя да помръдне колкото и да го викахме, двора на хората заключен, легнали си вече, няма влизане ooooh! Успяхме да го примамим да слезе, хвана го мъжа ми, а диването от страх го изподра целия, едва го удържахме да го качим горе. На втори етаж сме и никъде все още не е обезопасено. Пускам само на другата тераса от която няма къде да скочи, че да избяга доброволно, освен да падне. Седим на затворени прозорци и чакаме да дойде майстора да сложи комарници, че не се живее в тези жеги. И той горкия по цял ден лежи прострян като прани гащи и само се помества с две крачки като се загрее много мястото дето е легнал hahaha И да си похваля хайванчето де: Днес бях на изпит и темата за есе беше "Ако животните можеха да говорят" та благодарение на снощното му бягство надълго и нашироко разказах размислите и страстите на един избягал котарак Mr. Green Дано да ми донесе успех Wink

Увлякох се, но скоро не бях писала Embarassed

# 49
  • Мнения: X
Лилис, браво на теб. Радвам се, че котето е добре вече ! Да се гледате и обичате много  Hug

# 50
  • Варна
  • Мнения: 6 309

Моите съболезнования за Бри!  Flowers Rose Обезопасявайте бре хора! Няма значение трети етаж ли е, пети ли, осми ли - винаги може да стане най-лошото, дори и от по-нисък етаж. Който иска, намира начин, няма невъзможни тераси. Викнете някой познат майстор да измисли нещо, ако трябва. А на прозорците най-малкото могат да им се сложат комарници, които решават проблема със забравения отворен прозорец.
Peace
Честит празник на рождениците Пипи, Бубка и МацоHug Hug Hug
Мис Нели, благодаря за ъпдейта в представянето на Грей и за новата темичка!  Grinning

# 51
  • Мнения: 1 906
Честит рожден ден на рождениците  newsm51 Да сте здрави, щастливи и мърррркащи  newsm59
Много са ви хубави записите! Разказът за Ташо и невярната му булка ме уби  Joy, но пък дятето е просто красота!!!
И от нас запис и отиваме да се гушкаме  Heart Eyes


Много съжалявам за Бри  Cry нека почива в мир невинната душица  Flowers Rose Flowers Rose

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 23:56 от елиас

# 52
  • Мнения: 1 175
Разказът за Ташовото семейство наистина е трепач  hahaha

elix, много хубава кукла има във вашата количка. И как чака милото, направо - бебе мечта  Laughing

За извеждането "под надзор" на необезопасени тераси - само едно си мисля - котките са много по-бързи от хората. Докато се усетиш какво става, малкият хищник вече се е изстрелял и лети надолу. Не е особено надежден метод това, освен ако котката не е мързелива или тромава, но дори и тези понякога изненадват с неочакван подскок след птичка.

# 53
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
За извеждането "под надзор" на необезопасени тераси - само едно си мисля - котките са много по-бързи от хората. Докато се усетиш какво става, малкият хищник вече се е изстрелял и лети надолу.
Абсолютно thumbsup
Не бих го приближила до прозореца дори, ако бяхме на по-високо. Но и така вината е изцяло моя, още повече че дребното е тъпичко и още некоординирано.
Нищо му няма, Слава Богу!

Със закъснение - всички рожденици да са живи и здрави   party023

lilis, тази инфекция се нарича хламидия и е много опасна, заведи коте на доктор!

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Лили, браво на теб! Мечтая си с дълбоки въздишки всички хора да са такива състрадателни и любящи като пишещите в тази тема. Дай, Боже, да се сбъдне.
Лили, издадоха преди години една тънка книжка - "Уринотерапия". Знам, че има хора, които се лекуват по този начин.

Трепет, дИтето е решило да провери има ли ред в гардероба. Какви ли драскотини има по вратите Grinning? Аз ако се метна така ще съборя мебела Joy

Теичка, шиете нови завеси и това е положението. Баща ми смени тапицерията на цяла холна гарнитура без никакви протести. Само викаше на котарака: Котьо, нема, дедов, отново да си пилиш ноктите върху мебелите Grinning.

Елиас, пастички със сметана си отглеждаш  Grinning.

Делф, имаш ли изобщо един спокоен миг?

Каква е историята на Ташо?

# 55
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Делф, имаш ли изобщо един спокоен миг?

Каква е историята на Ташо?
Нямам - но така ми харесва Wink
Ташо беше разказан в картинки на първа страница.

# 56
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Котьо Тръмп, добре, че мебелът е на повече години от мен и е прежален вече Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте, извинете ме че нахлувам така.Посъветваха ме от клюкарника д питам при ва, дано можете да ми помогнете. Става въпрос за Микроспория и заразено дете. Ето линк към темата да не пиша всичко наново
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=596473.new#new Дано не ви затруднявам да прочете и ако можете да ме упътите как да прекратя цялото това нещо.

# 58
  • Мнения: 14
Леле, аз докато се намотая да пусна снимки на порасналия Чочо Джуниър вие сте изписали предната тема и цели 4-ри страници от новата.Simple Smile Браво на вас!
Прекрасни снимки и клипчета, на още по-прекрасни котьовци и котарани сте показали !
А  за тези, които са преживели загуба или се грижат за болни пухчовци една голяма прегръдка от мен  Hug .
Ето и малко нови снимки на Чочко, доста се е променил и пораснал нали? Или само на мен така ми се струва?



В последно време, това е любимата поза. Сутрин рано, рано идва в леглото и започва да ми мие очите, косата и всичко, до което се докопа. Косата му е любима, завира се в нея (почти до кръста ми е) и започва едно близане, месене и мъркане и така докато не стана. Стана ли, веднага хуква към хладилника и си чака закуската, хапва на бързо и се изтяга на спалнята, докато някой друг не е легнал. Simple Smile







# 59
  • Мнения: 359
Аз пак за моите бебета да споделя:
Обадиха ми се вчера от Враца за най-беличкото. Някаква жена - Деница Ребъркова с вивателски номер /умишлено споменавам името, ако на някой му "светне лампичката"/. Аз бях писала в обявата, че ще го закарам, но тя предложи да дойде до София или да се срещнем някъде по пътя, "за да не се разкарвам". Непосредствено след разговора с нея се зачетох в Дог.бг, където има черен списък на кандидат-осиновители. Такива неща прочетох, че ми настръхна косата. И сега съм в голяма чуденка... Как ви се струва? Свършиха ли котките във Враца, че до София ще бие път за коте-улична превъзходна? Звучеше нормална по телефона, ама то всички така звучат... Не знам какво да правя просто...
Между другото, ето я темата, хвърлете й едно око:

http://forum.dog.bg/topic/8981-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd-%d … 0%b8%d0%b2%d0%be/

Общи условия

Активация на акаунт