Има ли хора отглеждащи котета -Микроспория и дете

  • 7 745
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Evka, щом излекуваш едно петно и се появява друго, значи детето има някъде пъпка, която ти не си видяла и съответно не лекуваш. Потърси на главата в окосмената част.
Аз също ге бях получила като малка тези пъпки. Това са всъщност гъбички. Много са упорити.
Не съм пипала котка от около 6-7 години. А пък много ги обичам  Confused
Знам,, че децата израствали тази си предразположеност към алергии от котки. Трябва да нагушкам някое коте да проверя дали съм го израстяла  Laughing

Наистина ли това, че остават плешиви петна където е била пъпката  е мит Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 22 446
Добре де, защо просто не махнеш котките, излекуваш детето и да се приключи до там?
Аз не бих си тормозила детето и зорлем постоянно да се заразява от неизлекувани котки.

# 17
  • Мнения: 4 411
Добре де, защо просто не махнеш котките, излекуваш детето и да се приключи до там?
Аз не бих си тормозила детето и зорлем постоянно да се заразява от неизлекувани котки.
Защото става дума за двор,не за недостъпен бункер.Не може да си сигурен ,че някоя комшийска котка не ръси заразата.Освен ако не ги излекуваш всичките newsm78.Котката ,когато е на свобода обикаля до няколко квадратни километра.Т.е. ако наоколо има болно животно то ще ръси зарази .Дори и да евтаназираш здравите си животни това няма да помогне ако това  дето е на съседа през няколко улици например но ...както решиш.
През нашия двор често преминават разни чужди котки и то при наличието пуснато голямо и зло куче.Представи си през двор дето няма какво да ги плаши.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
Evka, щом излекуваш едно петно и се появява друго, значи детето има някъде пъпка, която ти не си видяла и съответно не лекуваш. Потърси на главата в окосмената част.
Аз също ги бях получила като малка тези пъпки. Това са всъщност гъбички. Много са упорити.
Не съм пипала котка от около 6-7 години. А пък много ги обичам  Confused
Знам,, че децата израствали тази си предразположеност към алергии от котки. Трябва да нагушкам някое коте да проверя дали съм го израстяла  Laughing

Наистина ли това, че остават плешиви петна където е била пъпката  е мит Rolling Eyes

Не не е мит но става въпрос за петна при животинката, а н при хората.Може би и при човек ако е в косата ще опада косата,но след излекуването пораства нова козинка. Най-вероятно си го израснала аз от години нямам такива петна. Появяваха ми се обаче до към 20 годишна. От тогава няма и помен от тях.

Ако махна животинките и заразата продължи нали цял живот няма да си простя грешката, която съм направила.Обичам котета,но и аз не пипам от години заради страх за децата, а така ми се иска да се излекуват и да мога да ги мачкам и аз. 

Да заразата може да се пипне навсякъде,но е в пъти по лесно когато имаш в къщи обитаващи котки,защото контакта е пряк.Ако е комшийска преминала нали му мия ръце и прочие.Ако е на улицата също хигиената е на ниво. Когато обаче една котка постоянно обитава мястото (в случая 2) космите се ръсят непрекъснато колкото и да дезинфекцираш не е като да мине комшийската да почистиш и да мине примерно утре.Тези си ходят около теб дори като чистиш няма оправия ако не са здрави.

# 19
  • Мнения: 28
Добре де, защо просто не махнеш котките, излекуваш детето и да се приключи до там?
Аз не бих си тормозила детето и зорлем постоянно да се заразява от неизлекувани котки.


Защото домашният любимец не е просто вещ, от която може да се отървеш при  проблем или просто като ти писне Peace

# 20
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Evka, нещата ще започнат да отшумяват. Просто се изисква известно постоянство и упоритост от твоя страна. Сега ти се струва, че няма спасение от тази гадост, но постепенно ще утихне и накрая ще изчезне. Случват се понякога тези неприятности, но всичко е поправимо.

Иначе е вярно, че ако екземата се появи на главата, окапва косата, но всичко се оправя след лечението (също както при котките).

Стискам палци бързо да се избавите!

Добре де, защо просто не махнеш котките, излекуваш детето и да се приключи до там?
Аз не бих си тормозила детето и зорлем постоянно да се заразява от неизлекувани котки.


Защото домашният любимец не е просто вещ, от която може да се отървеш при  проблем или просто като ти писне Peace

Абсолютно!  Peace

# 21
  • Мнения: X
Сжалявам искрено за това през което ви предстои да минете. За съжаление нито помня как се казваше темата в която го писах, нито кога го писах, но беше в здравния и писах мнооооооооого дълго. Ни се борихме с това 1 година и половина почти. Пие се много силен антибиотик и се прави кола маска или скубане с пинсета на космите в и около кръга, за да н се заразят и останалите. Това е едно от НАЙ-УПОРИТИТЕ кожни заболявания. Изхабихме 1 куп мазила , но от всичко което изчетох и от това което описваш съм категорична, че не си намерила читав лекар. Заведи детето при кожен лекар. Ние в кожния диспансер през 1-2 месеца давахме за изследване кожа и косми от детето, правеха посявка и така виждахме как се движим. Повлия се много добре и всичко отшумя за горе-долу 2-3 месеца. Но преди това почти година ходихме и обикаляхме лекари, мазила, рецепти, разни лечители и незнам си какво - кой където ни прати. Докато не намерихме наистина свестен лекар и ни реши проблема. Тези котки ги махни от дома си веднага. Повярвай ми зарата е навсякъде от където са минали. Никакви ваксини няма да ви оправят положението............. В къщи не давам дума да се чуе за куче или коте. Направо съм на нокти. Свекър ми и свекървата дори не повдигат въпроса, всичко изселиха щото им казах че ако не го направят с добро, ще стане по друг начин...Много се измъчихме ние...успех на вас!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
Сжалявам искрено за това през което ви предстои да минете. За съжаление нито помня как се казваше темата в която го писах, нито кога го писах, но беше в здравния и писах мнооооооооого дълго. Ни се борихме с това 1 година и половина почти. Пие се много силен антибиотик и се прави кола маска или скубане с пинсета на космите в и около кръга, за да н се заразят и останалите. Това е едно от НАЙ-УПОРИТИТЕ кожни заболявания. Изхабихме 1 куп мазила , но от всичко което изчетох и от това което описваш съм категорична, че не си намерила читав лекар. Заведи детето при кожен лекар. Ние в кожния диспансер през 1-2 месеца давахме за изследване кожа и косми от детето, правеха посявка и така виждахме как се движим. Повлия се много добре и всичко отшумя за горе-долу 2-3 месеца. Но преди това почти година ходихме и обикаляхме лекари, мазила, рецепти, разни лечители и незнам си какво - кой където ни прати. Докато не намерихме наистина свестен лекар и ни реши проблема. Тези котки ги махни от дома си веднага. Повярвай ми зарата е навсякъде от където са минали. Никакви ваксини няма да ви оправят положението............. В къщи не давам дума да се чуе за куче или коте. Направо съм на нокти. Свекър ми и свекървата дори не повдигат въпроса, всичко изселиха щото им казах че ако не го направят с добро, ще стане по друг начин...Много се измъчихме ние...успех на вас!


Мила моля те дай ми координати на доктора за детето? Вашите котки лекуваха ли се  за да си така категорична,че ако не се махнат няма отърване?  Аз знам за излекувани котета и без проблем след това за хората. Опиши ми по -подробно моля те цялата ситуация може и на лични. Аз вече 3-ти месец се боря с това нещо

# 23
  • Мнения: 2 821
Добре де, защо просто не махнеш котките, излекуваш детето и да се приключи до там?
Аз не бих си тормозила детето и зорлем постоянно да се заразява от неизлекувани котки.


Защото домашният любимец не е просто вещ, от която може да се отървеш при  проблем или просто като ти писне Peace

Така е, не са просто вещ, но пък децата...и аз не бих рискувала. Лично сам страдала от алергия към домашни котки като малка и такова петно имах в главата и родителите ми тогава бяха категорични и махнаха котето...И понеже нямам двор, едва ли някога ще посмея да гледам котка у дома...Дано скоро разрешите проблема! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт