раждане със секцио

  • 78 501
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 284
Аз не съм твърдо убедена, че искам второ дете. Още ми държи влага.
Като цяло съветвам бъдещите майки да не раждат секцио освен ако не се налага наистина. Следвайте природата.

# 91
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Преди седмица родих секцио, по желание.Това ми е втора бременност, първото го родих нормално.
Аз лично трудно се възстановявам все още от секциото.Самата операция е супер безболезнена, докато си разказвахме вицове с екипа и се смяхме и всичко приключи.
Но след 2 часа като ме пусна упойката, стана нетърпимо.Ужасни болки в корема.На следващият ден ме раздвижваха, направо ми притъмня, щях да припадна от болката.
Сега съм си вкъщи и все още ме боли.Съжалявам че не родих нормално.
При всеки е различно, при мен беше страшно болезнено.

# 92
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 805
Аз съм ЗА секциото.Много съм доволна и честно казано очаквах повече да боли.Много съм пъзлива и не търпя на болки,а пък за родилни да не говоря.Колкото по-рано станеш по-добре.Аз станах на втория ден и започнах да джъткам из коридорите.Имах лек дискомфорт,но не и някакви болки по раната и пр.

# 93
  • Мнения: 3 736
Раната наистина не боли, вътре боли. Ама няма как, преживява се.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 298
iv.elina , ти как разбра, че не търпиш родилни болки?
Родилните болки не са по-силни от тези след която и да е операция. Ако наистина не те е боляло там, където са те срязали, сигурно и нормалното раждане щеше да ти се стори лесно.

Най-неприятно е спешното секцио с пълна упойка след започнало нормално раждане, тогава се налага и да излизаш от упойката, а и си насладил и на болезнени контракции.

# 95
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз родих със секцио по мед. причини, беше спешно, тъй като не си дочаках датата и контракциите започнаха посред нощ. Това ми е първо раждане, нямам идея какво е да раждаш нормално, но болките от операцията и възстановяването после не мога да ги сравня въобще с 4-те часа жестоки контракции, които преживях до влизането в операционната. При всеки е индивидуално. Аз много исках да родя нормално, сега се радвам, че стана така.

# 96
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 805
ЕйМиМи смятам така,защото се нагледах на гърчещи се мами във болницата.Дискомфорт имаше,но лек,но за болка и дума не може да става.Във стаята имах една съседка по легло и тя каза,че също не я е боляло,макар че е претърпяла преди това гинекологична операция и са и казали,че секциото ще боли повече.Момичето ми каза,че нямат нищо общо двете операции.Аз лично смятах,че там където са ме рязали ще боли примерно доста при вървене.Също имам наблюдения и от приятелката ми,нали я видях с очите колко и беше кофти раздвижването.Както и да е нямам намерение да водя някакъв спор,просто споделих мнение.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 298
Бе момичета, къде ги тия гърчещи се родилки? Аз само по филмите ги виждам как викат, ама там е разбираемо, раждат ги направо 3месечни.
През 2000г раждах в майчин дом с още поне 10 -15 жени едновременно, ами никоя не се гърчеше, а тогава на простосмъртни не слагаха епидурал.

Не можете да ме убедите, че не боли срязано и зашито място, освен ако не ви вливах силни болкоуспокоителни. А това сега го правят и при нормално раждане. Е, окситоцина наистина докарва болки при много жени, но си има техники за избягването му.

# 98
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 805
Първо-не смятам да споря и второ-наблюденията са ми от двуседмичен престой във реанимацията преди да родя.Наслушах се на всичко и общо взето не ми правеха впечатление,нито пък ме смущаваха.Спях си спокойно,даже персонала ми се чудеше.Аз също си мислех,че срязаното не може да не боли ама.....

# 99
  • София
  • Мнения: 3 298
Разбира се, че няма да спорим, всеки си има различен праг на болката, и е факт, че повечето от нас забравят колко ни е боляло още като видим бебчето.

# 100
  • Мнения: 2 991
повечето от нас забравят колко ни е боляло още като видим бебчето.

... до първия път, когато седнем да разказваме как е минало.  Wink  Laughing

# 101
  • Мнения: 1 681
Много исках да родя нормално. Бебето имаше два пъти увита пъпна връв и лекарят не искаше да рискува. Доверих му се. Самата операция не ме боля - нито слагането на упойката, нито нещо друго. Станах и се раздвижих на 12 тия час, Адски болки. Полека лека се регулираха нещата. Колкото повече се движех, толкова по-добре беше. след 14 дни почти не се усещаше Peace
Ако имах избор, бих родила нормално.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 298
повечето от нас забравят колко ни е боляло още като видим бебчето.

... до първия път, когато седнем да разказваме как е минало.  Wink  Laughing

...и тогава послъгваме, а? То си е в природата на човека да си доказва, че е взел правилното решение и дори да си вярва.

# 103
  • Мнения: 3 736
Мен пък се опитаха да ме наплашат колко боляло, как трябвало непременно да си поискам допълнително обезболяване... Е, имам база за сравнение в болките, секциото изобщо не можа да се класира за първото място.  Mr. Green Но да не забравяме, че има хора с нисък праг на болка, за тях е мъчително, предполагам.

# 104
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Абе и мен много ме плашиха,ама така ме друсаха с болкоуспокояващи,че и хоро можех да играя след операцията . Laughing После ме дърпаше известно време,но след седмица ми нямаше нищо.Не е болка за умиране,но ако не бяха готините "коктейлчета" дето ми вливаха,сигурно щях и аз да се гърча.  hahaha   Peace

Общи условия

Активация на акаунт