Орхидея - тема 6

  • 119 738
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 224
... за мацки софиянки: в ИКЕА има намалени орхидеи по 3 и 4 лЪва  Hug единственият им "дефект" е че не са поливани и са поувехнали  Hug

 Naughty  Грешна информация! Има голяма хубава табела 2,99 над орхидеите, но е за други растения. ....

 Confused а го е написала касиерка в ИКЕА  Confused
съжалявам за грешното инфо  Hug

Инфото не е грешно,те са в СЕКТОР AS-IS,не са на редовните сектори,има голяма разлика,но за съжаление по хубавите са избрани и дори и аз не успях да си купя,но на пазара има по 8лв.Това според мен няма значение,всеки си купува каквото му хареса.Аз имам питане-

орхидеята е все още закачена с шнолките с които е купена,мога ли да ги откача и да я пусна да виси надолу или ще се пречупи?Може и да ви се вижда смешен въпрос,но почти незнам нищо за тези цветя и за това предпочитам да питам.
Хубав ден на всички...

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 11:19 от Шмурди

# 166
  • София
  • Мнения: 13 151
Инфото не е грешно,те са в СЕКТОР AS-IS,не са на редовните сектори,има голяма разлика,но за съжаление по хубавите са избрани и дори и аз не успях да си купя

Като видях състоянието на 90% от тези за 15 лв, представям си какви са били за 3  Shocked. Нези, щастливка си, че си намерила цвете в добро състояние! Честито!  Heart Eyes

Шмурди, и твоята е много красива! Точно тези са ми слабост  Laughing. Имам 2-3 уж "различни" като ги купувам, но като цъфнат са все еднакви  Mr. Green. Мъжът ми всеки път ми казва, че имаме такава, а аз все си мисля, че не е прав  hahaha. Никога не съм им махала щипките. Когато забравя да вържа нов цветонос, после все ми се обръща саксията и затова предпочитам да са нагоре.

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 12:56 от Тaня67

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 204
Здравейте!Ако приемате нови попълнения и аз от вчера се сдобих с орхидея.Съвсем съм начинаеща така,че ще чета доста по въпроса.
http://denima75.snimka.bg/flowers/cvetya.618224.25223111 тази е на майка ми
http://denima75.snimka.bg/flowers/cvetya.618224.25223113 и моята

Не знам до колко избора ни е добър,но това ни грабна окото и много се надяваме дълго да си ги отглеждаме,затова ще следя темата да се уча от опита ви Hug

# 168
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Прекрасни са, честито Simple Smile

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 204

Благодаря,дано да им се радваме дълго време Praynig
И едно въпросче ако може,видях ,че продават саксии за орхидеи.Майка ми даже си купи,прозрачна е и имаше в няколко цвята.Видях ги в метро и Баумакс ,обаче дупчиците отдолу ми се сториха малки.
Не мога да покажа снимка отблизо,ако от тази може да добиете представа
http://denima75.snimka.bg/flowers/cvetya.618224.25223111
Та според вас дали е подходяща,щом я продават за орхидеи newsm78

# 170
  • София
  • Мнения: 13 151
Та според вас дали е подходяща,щом я продават за орхидеи newsm78

Kaкто е на снимката е идеално, но не пресаждай, а я остави в оригиналната саксия. Наистина не са подходящи за оттичане на водата и могат да загният корените. Като кашпа е добре.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Може да се пробият още дупки, тогава ще е добре. Но съм съгласна с Таня, прекалено е рано за пресаждане. След година-две-три може. Моята първа орхидея (преди 2 години купувана) вече е напълнила саксията, определено е за пресаждане, но все забравям да купя кори Embarassed И тя горката какво да прави - седи си.

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 204
Добре ,благодаря ! И аз така казах на майка ми да не бърза да  я пресажда ,а да си стои в оригиналната саксия.И аз може да си взема такава  и да си стои вътре без да я пресаждам.

# 173
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
От няколко месеца имам орхидеи. Цветовете им окапаха и им отрязах цветоносите. Искам да ги наторя. Четох, че оранжевия кристалон е подходящ за целта, но колко мг. на 1 литър вода да сложа 1 мг. или 0,5 мг.?

# 174
  • София
  • Мнения: 13 151
От няколко месеца имам орхидеи. Цветовете им окапаха и им отрязах цветоносите. Искам да ги наторя. Четох, че оранжевия кристалон е подходящ за целта, но колко мг. на 1 литър вода да сложа 1 мг. или 0,5 мг.?

0,5 mg  Дори това количество го слагам в повече вода, защото целия съд ми е 2 литра, а аз не го пълня целия. Ако не знаеш как да премериш - с празна опаковка от хапче аналгин или парацетамол.

Да се похваля, че дендробиума с трите цветоноса, който снимах и показах, има нов цветонос с поне 7-8 пъпки  Shocked. Жалко, че първият вече увехна и няма да видя 4 наведнъж  Grinning.

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 19:45 от Тaня67

# 175
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моят дендробиум пък цъфна много неубедително - цветоносът имаше 6 пъпки, които цъфваха една след друга и много бързо прецъфтяваха. Не съм доволна. Иначе пуска булби като за световно.

# 176
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Оранжевия кристалон не е ли за изхранване на пъпките, когато вече има заложен цветенос?

# 177
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз имам някакъв такъв спомен
 Thinking

# 178
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
Все още не съм наторила. Останала съм с впечатление, че трябва да ползвам оранжев, от поста на Буболечето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=595987.msg19658031#msg19658031
но пък според ku4o, той не подходящ. Имам и зелен кристалон, той дали е подходящ ooooh!

# 179
  • София
  • Мнения: 13 151
Оранжевия кристалон не е ли за изхранване на пъпките, когато вече има заложен цветенос?

Така е. Аз не съм прочела добре. Само за дозата се хванах и обясних. Трябва да е зелен или син. Ако не е така поправете ме. Синият е нещо като универсален, а зеленият - най-вече за листа.

Общи условия

Активация на акаунт