Помощ в търсенето на работа-12

  • 36 532
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Малко спам, но не намирам тема 11. В началния списък са посочени линкове до 9-та, а тази е 12-та. Някой да ме насочи? Благодаря!

# 46
  • Мнения: 22 450
Red Velvet, да не говорим за постоянните проверки, и всичко останало. )
Кандидатстват и малки фирми и наистина се виждат в чудо.
А уж трябва да се стимулират точно по този начин.
Но хората се дърпат и не искат, защото ако е по-малка фирма, обикновено шефа трябва да тича да се занимава с тези бумащини.

# 47
  • Мнения: 1 446
Абсолютно, на нас ни искаха свидетелства за съдимост на всички акционери. А ние сме на борсата по дяволите  Joy Склониха само на шефа ни, който е в Швеция...

# 48
  • Мнения: 7 987
Малко спам, но не намирам тема 11. В началния списък са посочени линкове до 9-та, а тази е 12-та. Някой да ме насочи? Благодаря!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581249.0

# 49
  • Мнения: 2 495
Готово, добавих последните две теми на 1-ва страница са. Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 9 928
Ето ме и мен в новата тема   bouquet

Искам да направя нещо в рамките на 1-2-3 месеца за да мога септември/октомври да съм на линия.

Установявам, че като химик трудно ще си намеря скоро работа, затова се замислих дали да не изкарам някакъв курс, който да ми даде възможност след това да си намеря по-лесно работа в дадената сфера (може би в услугите...)

Засега съм намислил да усвоя на определено ниво Indesign i Photoshop и да се пробвам като предпечатист/страньор, тъй като съм учил няколко семестъра полиграфия... а в последствие ще надграждам в областта на графичния дизайн, където ще е по-интересно.

Във фотостудиата (центрове) - какви са им изискванията, освен Фотошоп, май курса по фотография, който преди време отложих щеше да ми свърши работа?! ooooh!
 Оглеждам се и за копирни центрове, книжарници...

 Другото, което се опитвам да реша е ако запиша редовно магистратура - ще ми трябва работа с гъвкаво работно време - идеи?

Вие как се справяте/хте с чуждия език?

Освен английски(който още го мъча), като втори към какъв бихте ме ориентирали? Руският ми е по-приятен от немския, определено.

ПП: докато готвих преди малко се сетих, че и в него ме бива?! Също и в масажите... а и двете са търсени Thinking

# 51
  • Мнения: 22 450
Red Velvet, еее, това е било безумие просто....

hakama, струва ми се, че се хвърляш в много неща наведнъж.
Помисли, спри се на едно и действай в тази посока.
В момента мислиш за курсове, магистратури и др. подобни.
Една магистратура редовна форма ще ти отнема поне 2дни в седмицата, в които ще посещаваш лекции. Помисли си дали би могъл да го съчетаваш с работа.

# 52
  • Мнения: 114
Днес ходих на интервюто за Икеа и да ви кажа, останах малко разочарована.
То вярно, че е първо интервю и те както и повечето фирми вече не коментират заплати, но поне можеха две думи да кажат за работата, какво ще се очаква от нас или нещо... Rolling Eyes

Те само си задаваха въпроси. И сега те за мене знаят всичко, а аз за тях? НИЩО.
Сега те /евентуално/ ще ме поканят на 2-ро интервю, на което какво, ще ни правят тестове за интелигентност. И пак НИЩО за тях.

И чак на 3-то /ако сме одобрени/ ще ни представят условията и ще предложат договора. Но тогава ако нещо на нас не ни изнася по него, какво? Ще откажеме и ще сме си губили времето за предните интервюта.  Close

Red Velvet, кажи моля те, защо се прилага тази практика? Да не кандидатстваме за президент?

fam, Благодаря!

# 53
  • Мнения: 7 987
Mari07, когато искаш да постигнеш нещо, трябва да правиш жертри (с времето в случая). Това е моето мнение. Приеми го като трупане на опит. Има най-различни начини на порвеждане на конкурси за работа.
Аз при едно кандидастване за една единствена позиция се наложи да ползвам 4-5 дни платен отпуск, без да знам, че ще е така в началото. Е, загубих ги напразно, но опитах и сега знам, че точно тая грешка няма да я допусна пак.

# 54
  • Мнения: 114
Ама то е ясно, че без жертви не става.  Peace
Но все пак, спечелил си първия тур, огледа на документите ти и отиваш на така чаканото интервю... само да задават въпроси от сорта "С какво се гордеете най-много в професионален и личен план". То нека си ги задават, ама и нещо да кажат по същество. Мое мнение. Simple Smile

ПП.Честно казано този въпрос много ме затрудни.

# 55
  • Мнения: 114
Моля, хората, занимаващи се с подбор да споделят как отговарят хората на подобни въпроси.
Ясно е, че няма верни и грешни отговори, но все пак ми е интересно как подхождат. Например какво изтъкват, че се гордеят в личен план? Ако си си купили апартамент, например, това говори добре за тях, но ако няма нещо подобно, какво?  Rolling Eyes

Хайде, нали темата е да си помогнеме да започнем работа, нека преди това спечелиме интервято!

# 56
  • Мнения: 7 987
Сори, не се занимавам с подбор, и не става въпрос точно за интервю, но една позната беше отговорила "Най-много се гордея със съпруга си". При всеки е различно. Сигурно с нещо се гордееш.
Извинявай пак, че аз отговарям на въпроса ти.

# 57
  • Мнения: 1 446
Моля, хората, занимаващи се с подбор да споделят как отговарят хората на подобни въпроси.
Ясно е, че няма верни и грешни отговори, но все пак ми е интересно как подхождат. Например какво изтъкват, че се гордеят в личен план? Ако си си купили апартамент, например, това говори добре за тях, но ако няма нещо подобно, какво?  Rolling Eyes

Хайде, нали темата е да си помогнеме да започнем работа, нека преди това спечелиме интервято!

Понеже ИКЕА са голяма компания, много държат на персонала. Не знам за каква позиция сте кандидатствала, но е много важно да поддържат някакъв стандарт. Ще дам пример с продавач консултантите--не всеки става, сори....За мен в момента няма магазин с напълно адекватен персонал. И точно от там произлиза това ходене на няколко интервюта може би.

Относно въпросите, няма правилни и грешни отговори, и всеки специалист по подбор си ги интерпретира сам за себе си по различен начин. Затова и казвам,че подборът в повечето случаи е доста субективен. Един човек може да не ми хареса на мен, но да хареса на шефката ми например...

# 58
  • Мнения: 493
Здравейте,момичета!Аз съм от 5 месеца безработна и съм регистрирана на борсата.През юни месец имам 2 дена работени на граждански договор.Трябва ли да уведомявам НОИ ?Тъй като до сега съм работила винаги на трудов договор и не съм подавала данъчна декларация,трябва ли догодина за тези 2 дена да подавам такава?Благодаря предварително   bouquet

# 59
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ама то е ясно, че без жертви не става.  Peace
Но все пак, спечелил си първия тур, огледа на документите ти и отиваш на така чаканото интервю... само да задават въпроси от сорта "С какво се гордеете най-много в професионален и личен план". То нека си ги задават, ама и нещо да кажат по същество. Мое мнение. Simple Smile

ПП.Честно казано този въпрос много ме затрудни.

Всяка компания си има политика.
Аз също ще кажа, че ИКЕА държат да поддържат ниво на персонала. Друг е въпросът, че аз имам теория, според която един човек на колкото и тестове и интервюта да го подложиш, докато не започне работа и не мине поне 1 месец, не може да си сигурен в него като служител.
Относно въпросите, всеки интервюиращ решава какви въпроси ще зададе. Затова има тъпи въпроси и подходящи. Цитираният от теб май спада в графата тъпи. Нещо като "на какво животно се оприличавате". Tired

Но подборът, както е казала и Ред е субективен процес.
Приеми го като опит не като загуба на време, даже и да не те изберат и все пак успех!

Общи условия

Активация на акаунт