Въпросче за странни изтръпвания на различни части от тялото!

  • 25 680
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 096
Здравейте!
Днес ми се случи нещо неприятно. Както си седях в офиса на компютъра и изведнъж ми изтръпна дясната ръка до лакътя. След това изтръпването се премести в пръстите на ръката, като започна да се "прелива" от малкия пръст към палеца. След което идва най-неприятното - изтръпнаха ми носът, устните, езикът и челюстта, даже и част от дясната буза - все едно ми е сложена упойка от зъболекар. Това не продължи дълго, но достатъчно, за да се притесня...

Случвало ми се е и друг път, но на доста големи интервали от време. Като бременна (преди повече от 3 год.) ми изтръпнаха устните и езика. На два пъти са ми изтръпвали само пръстите. Но ето че днес от ръката, та до лицето.

На някой да му се е случвало нещо подобно?
Или да е чувал за такова чудо?
Към какъв лекар да се обърна - невролог може би?

Ох, за съжаление май започвам да се паникьосвам  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
Може би не е нещо тревожно, но е хубаво да те види невролог за твое спокойствие.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 096
Да, следващият вторник съм на невролог  Peace

# 3
  • Мнения: X
Щом ти се е случвало и преди, няма страшно. Но отиди за всеки случай, пък и да събереш малко инфо. Успех  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 23 096
Благодаря!
На мен паниката ми дойде в повече след тия странни изтръпвания, въпреки че поне веднъж годишно съм имала подобни случаи.

# 5
  • Мнения: 2 480
При невролог задължително! На колко години сте?
Изтръпвания на лява ръка и ляв крак и лявата страна на лицето или на дясна ръка и десен крак и дясната страна на лицето могат да означават предстоящ инсулт. Но, ако сте под 40г. едва ли. Дано да имате късмет с добър невролог.
За тези признаци са говорили в здравните предавания по телевизията. Немалко възрастни хора не ги знаят и не им обръщат внимание. Когато дойде инсултът, тогава всичко става ясно. Но понякога е късно.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 096
Хм, това с инсулта ми подейства много ободряващо  Mr. Green
Подобни изтръпвания имам от около 5 години. Но са много редки - веднъж, максимум два пъти през годината.
Имам доста време до 40 години.

# 7
  • Мнения: X
Да, но можеш да имаш и аневризма. Което си е бомба със закъснител. Консултирай се с невролог.  Hug

# 8
  • SA
  • Мнения: 3 196
Подобни изтръпвания могат да се дължат и на електролитни нарушения в организма, например дефицит на калций, магнезий .

# 9
  • софия
  • Мнения: 386
Може и да е неврогенно,паниката само утежнява положението.Не се притеснявай и ще отмине.

# 10
  • Мнения: 1
Добре е да се консултираш с лекар! Но, не се панирай и на мен ми се е случвало преди време, казаха ми , че се случва или при притеснения ( нервни изживявания) или може да ти е паднала кръвната захар! Не е приятно, върви на лекар за успокоение и не го мисли  smile3503

# 11
  • София
  • Мнения: 23 096
След два дни съм на лекар.
Това с аневризмата не знам как се установява. На мен ми е правен скенер на главата и нямам абсолютно никакви отклонения.

# 12
  • Мнения: X
Най-точно с резонанс. На скенера може да изглежда като склеротични наченки, туморни нодули и т.н., може и да не се забележи. Резонанса най-добре може да определи.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 096
Теичка, тоест всеки един с изтръпвания, трябва да се подложи задължително на магнитен резонанс, така ли? Там, където отивам за месец, няма такава апаратура.

# 14
  • Мнения: 272
Моето изтръпване се оказа заради противозачатъчни. Не си ги упоменала, явно не използваш.
Докато аз изпадах в кризи какво ми е, поне две мой познати ми се оплакаха от същите симптоми, но според тях било от жегите.... Не вярвам вече на нищо.

Общи условия

Активация на акаунт