Слънцето напича силно вече, расте и февруарското човече - Тема 3

  • 23 424
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 553
Биохимичния скрининг представлява на прост език това: Измерват на ехограф нухалната гънка на бебето (някъде на вратлето май беше). Размерът трябва да отговаря на някакви стойности в кръвта. Затова се правят двете изследвания едновременно. Аз го направих, за да не си викам после "Ако го бях направила..." Около 10 тина  приятелки се бяхме оказали бременни наведнъж - на всички излязоха отрицателни ( с много малка вероятност). Това е за успокоение по-скоро. Сега пак ще го направя за успокоение. Защото не всички положителни са фалшиви, а напротив. Все пак нося отговорност за здравето и бъдещия живот на детето си.
Не бързайте с васермана, защото важи 6 месеца, за да не правите пак. За раждането трябва валиден васерман.Моят термин е 26.02 и мисля чак август да пускам за първи път.
Жалко, че ви мъчи още това повръщане! Тъкмо си помислих дойдоха радостните дни.
Аз днес казах на майка ми, въпреки че не съм видяла сърчицето. Като имам подкрепа си е по-друго. Иначе като крием все едно че нещо лошо очакваме да се случи..повече положителна енергия ще помогне на бебчо да се развива...
Много усмивки от СТАРА ЗАГОРА... Засега единствена съм оттук!

# 61
  • Мнения: 83
Някой пита за капките Vomitusheel- на мен не ми помагат. Вечер си повръщам, ако ще и двойно капки да пия.

За БХС- практиката е даказала високия процент грешни резултати. Аз лично познавам много жени, които минаха през ада след това- безсънни нощи, терзания, амниоцентези и накрая всичко беше ОК. Не изразявам мнение, просто споделям. Аз лично правих само ФМ с Елица. За сегашната бременност не съм решила още.

Валентина007- не е ли доста рисковано да не си на терапия с антикоагуланти, след като знаеш за V Leiden? Аз съм на такава терапия заради подобна мутация (тромбофилия), и не бих си позволила лукса да рискувам. Дано всичко е ОК на прегледа  Praynig

Натъжавам се като чета, че има толкова много мами, които загубиха бебетата си Sad

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 15:10 от mayanka

# 62
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, много ми става мъчно за всички които изгубиха бебчетата, дръжте се и будете силни дано скори ни се похвалите с  EFP и гушкате на финала бебчетата си  Heart Eyes  bouquet

Страхотна нова тема много благодаря ... само хубави новини да има вътре Simple Smile
Май аз спадам към мамите без симптоми като изключа  bombs ... и вечерните посещения до WC.
За БХС до колкото знам има ранен и късен като късният е по неточен и не се препоръчва да се прави. Аз правих миналия път и сега ще си направя, ей така за успокоение то май е задължителен за жени над 35г. и се поема от касата. На 20 съм на преглед и тръпна в очакване да видя и чуя сърчицето на мъничето .....

# 63
  • Мнения: 2 474
Аз още не съм решила на 100% но май ще си направя само ФМ при Томова.Т.к часът ми за ФМ е следобед ако искам да направя и БХС ще се наложи да преспя в София и да дам кръв на другия ден в Майчин дом.И за мен е спорен БХС  иначе бих си жертвала неудобството и бих останала с нощувка в София.Ако часът ми при Томова беше по-ранен и имаше възможност да дам и кръв след нея в един и същи ден сигурно щях да го направя.

# 64
  • Мнения: 596
deyzi, от колко часа си ти? Аз съм от 4, също на 26  Grinning

# 65
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
аз съм съгласна, че носим отговорност за детето в нас, но за съжаление това изследване е просто вероятности. Представяте ли си да ви даде фалшиво висок и риск, да минете през амниоцентеза и не дай си Боже изгубите бебето и всичко това, заради някакъв % вероятност. Или обратното... Наистина момичета искам да учя мнението на всяка от вас за това изследване, защото аз лично съм в голяма чуденка все още.
Нанчето, едно-едно. Да е живо и здраво!

# 66
  • Мнения: 219
Няма да правя БХС, както и първият път. Само ФМ при Марков на 26.07. Не виждам и аз смисъл да се тормозя излишно с глупави вероятности. Защо да се прави? Само излишен стрес и нищо повече...Още повече, че и двамата ми лекари ме съветват да направя само ФМ.

# 67
  • Мнения: 2 474
Силве,аз съм на ФМ при Томова на 04.08. Peace
Скарлет,ако Томова ми каже след ФМ,че трябва и БХС да направя тогава сигурно ще я послушам,защото това за мен ще значи,че е желателно в моя случай да го направя иначе по-скоро не бих.
Няма да правя БХС, както и първият път. Само ФМ при Марков на 26.07. Не виждам и аз смисъл да се тормозя излишно с глупави вероятности. Защо да се прави? Само излишен стрес и нищо повече...Още повече, че и двамата ми лекари ме съветват да направя само ФМ.
След мнението на двама лекари наистина бих се вслушала и не бих направила. Peace

# 68
  • Мнения: 1 092
мани*  съжалявам за загубата ти   

# 69
  • Мнения: 50
Едва ли ще мислим за трето детенце, момичета! Благодаря ви. То беше непланирано, само си дойде при нас, шокира ни, разтърси ни и после го обикнахме.Обичах си него. Не съм искала повече от две деца, то просто се случи и аз го приех и пожелах. После само си отиде. Така, че...едва ли ще помисля отново за бременност! Важното е, че разбрах едно - в сърцето на една жена има място за повече деца и всяко следващо дете е толкова обичано, както първата рожба и дори да имаш вече две деца - боли много и при неуспешна трета бременност, макар и непланирана....защото майката е нещо уникално и майчините чувства са несравними!  Трудно ми е с двете ми момчета вкъщи, но бебчето ми даваше сила и увереност, че ще се справя и с тримата, както и много любов събуди в мен!
Искам да пожелая на другите момичета, загубили бебетата си - кураж и хубави мисли в главата, до колкоот е възможно! Не се предавайте, вашето желание ще се сбъдне, понякога става по-бавно, но ще стане, сигурна съм!

# 70
  • Мнения: 596
мани* искрено съжалявам...  Sad

deyzi, нещо съм се заблудила, че си на 26ти...

Аз ще правя БХС и после ФМ (малко в обратен ред, но така се случи)... моля се всички тези изследвания да ми донесат успокоение  Praynig
Предпочитам, ако съществува по-голям риск (не дай си боже) да зная и да взема необходимите мерки с допълнителни изследвания, каквото е необходимо...
Незнанието за някаква опасност не премахва самата опасност.
Признавам, че сърцето ми вече е малко свито, защото наближават изследванията, но пък вярвам, че след тях ще бъда по-спокойна...

# 71
  • Мнения: 2 474
мани*,разчуства ме.Аз затова ти пожелах оттук нататък само хубави неща да ти се случват,пък ако в това е включено пак да се случи бременност за хубаво да бъде. Hug
Моята майка след мен и сестра ми е била бременна с трето детенце,било е момченце и го е загубила в петия месец,но никога не ни го е казвала,аз знам от баба.Откакто научих и на мен ми се прииска един ден да имам три дечица.Сигурно и мама е искала това мое неродено братче. Confused

# 72
  • Мнения: 553
Съдбата си знае работата...Щом веднъж ви е изненадала...може и пак...
Наистина майката е уникално нещо... много точно си отбелязала...постът ти ми напомни за сегашните ми терзания...дали ще обичам второто дете като първото...дали заради второто ще започна да обръщам по-малко внимание на първото...Но щом казваш...а и майка ми ми разказва... всяка рожба е еднакво скъпа за майката! Аз забременях и родих с абсолютно съзнателното желание и детето стана център и смисъл на живота ми..Даже съм малко вманиачена...свиди ми се да го оставям на баби...по-скоро не мога да се отделя от него...не мога без него буквално...сега идва на път друга "животинка" (така си му викаме на малкия, вече големия хахах)...и ми е все още странно...Вие как се чувствате?

# 73
  • Мнения: 25
Момичета, кото ви чета с тези изследвания, що чудене и страхове падат, и си мисля че или вие прекалявате малко с тез страхове, или аз не съм наред. newsm78 newsm78
На мен ми е много спокойно, радвам се на бременноста и въобще такива изследвания не се замислям да правя, само ако гинеколожката ми препоръча тогава, хем имам друго заболяване и пия допълнителни лекарства, които не са слаби. И пак вярвам, че всичко е наред с бебо, и не се притеснявам въобще. 
Както и да е, надявам се при вас да са наред изследванията, и притесненията ви да изчезнат напълно, а през февруари да си гушкаме бебоците.  Grinning

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 17:21 от Fabianna

# 74
  • Мнения: 2 474
А пък моето синче снощи ме разпитва за бебето и кой ще обичам повече.Не ми вярва,че обичта ми ще е по равно.
Силве, а може ли БХС да се направи преди ФМ?Ако може и аз бих дала сутринта кръв в "Майчин дом"/може да се даде до 14ч/,а после бих направила ФМ от 14ч.В противен случай не ми се връзват нещата в един ден. Rolling Eyes
Fabianna,и аз разсъждавах като теб докато едно близко момиче не роди на 25г детенце със синдрома на Даун.Уж млада, а какво я сполетя. Confused

Общи условия

Активация на акаунт