Имаме проблем...май...

  • 3 359
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
мисля, 4е ми се изясни. детето не е толкова малко и знае какво предпо4ита. трудно ше го накараш обратното, а и не бива. обясни на мъжа ти какво ти е казал. дано те разбере.
знам ли и мен какво ме 4ака, въпреки 4е го възпитаваме само в едната религия.  телевизията и другите добринки от цивилизацията, ходенето до БГ и други Европейски страни ще му разбъркат главицата. дано да успеем да балансираме. успех и на вас.  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 269
Аз мисля 4е това е нещо временно.Нали скоро ще тръгне на у4илище и нещата ще се оправят.Представям си го как рецетира "Аз съм българ4е...". Сладур4о  Heart Eyes
И аз малко се притеснявам с тези езици,но ще видим.За сега малката говори малко думи на арабски малко на български и някокло дена се е нау4ила да вика NOO.Много е интересна.
Дано се оправите 4е не е приятно  единият от родителите да се 4увства пренебрегнат от страна на езиците Grinning

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
деси да ти кажа за 2 дни ни нямаше връщам се и нашатa хубавица  ми вика вече нон на френски абе не сам против ама като си помислиа че това наше не  може да ги eподразнило старите и да са я принудили да говори на по близкия език до тях .добре че мъжа ми е с мене но свекъритеявно им е кеф ако говори на арабски а като е на български все го показват като недостатък или ненужно. е ,това на какво прилича ?абе както да ги пишеш отворени мозъци пак си имам едно на ум

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
те и мойте ме погледнаха с огромни о4и като им казахме, 4е говорим на детето на 2 езика, но ние им дадохме няколко сайта да се образоват и от тогава не сме 4ули коментари Laughing
детето си е наше и никой не може да ни се бърка, нито неговите , нито мойте.
както ги нау4иш от на4алото.

# 19
  • Мнения: 522
Ох, дано както казвате да отмине този период и да е нещо временно.
Много се радвам, че детето ми иска да говори моя език, но не искам и таткото да се чувство пренебрегнат. Tired
За тая цялата ситуация се чувствам аз виновна и ми е кофти много....
А свекърва ми е направо бясна, като чуе Денис да говори на български, но какво да направя....

# 20
  • Мнения: 418
Zdarsti Dessi Simple Smile
Az ti pisah na lichni, no javno ne si go poluchila .  Ta za svekarvata, i mojata e sashtata: tja kazva ,che az ytrjabbva da NAUCHA NASHITE na turski , za da mogat da komunikirat s deteto  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked No pri men vsichko idva ot majat mi ,k/o pod nikakv pretext ili povod ne iska deteto da znae BG ... i golemi razpravii i nie... No az nali sam uporita kato govedo, i govorja na BG, a s nego na angliiski(nali sme v shtatite), makar che sme v Turcija na vseki 2 meseac za po 2 meseca Sad .... Kato chue svekarvata che dashterjata ,kojato e na 2 i polovina da govori na BG i tja otkacha i go misli za nenujno, i za goljamoo unijenie..i posle mi kaji kak Bg da si misljat nehsto dobro za turcite!! za goljamoooo moe sajalenie.... A nito az , nito moeto sem-vo, ili prijateli sa protiv tja da govori i 3 -te ezika... az znam 4 i sma jiva i zdrava i nishto mi njama,... no to tova si e do intelekt javno.... za men ezika si e bogatsvo i tova si e ..... Az iskam deteto mi da govori na bashat si na turski, i na negovata strana ot sem-voto- tova e naj-normalnoto nehsto...no idi go objasnjavj na njakoi prost chovek deto njama i osnovno obrazovanie...

V zaklujchenie Wink govori s maja si ako mojehs po tozi povod... i go pomoli za razbirane... i che kolkoto poveche napirat za opredelno nehsto to deteto tolkova poveceh se darpa...Babata tuk i kazva : Ne kazvaj mommy ili mama na majka si,. kazvaj i ANNE; ne kazvaj Thank you, kazji Tesekuler..kaji edikaksvo si, i to deteto se darpa i ne sheti ne shte i zpaochva po-silno da i govori na BG ili angliiski... ili primerno katopochne da pee A,B,C,D,... na angliiski, babat pochva na turski... az kaza nehsto ot roda"Barvo ,mamo" koeto izvinjavaj ma se razbira na vsichki ezizi, malumen da si ..i.tja: vednaga me prekasva i pochva nehsto da kazva na deteto na turski. E ne mojehs ida izchakash mamu stara bez da prekasvash si mislaj .... no za neja sam urospija, dolna balgarka, i bezbojna .. #Crazy #Crazy #Crazy  i tova go kazva pred deteto - 2 godihsno dete #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
da se puknehs na maka napravo ........

I pak, prosto trjabva da pomolish sapruga ti za razbirane.... da go prieme vse edno che deteto govori na ezik nauchen vse edno v uchilishte ...i che e etap...shte mine ...i posle shet si govori i na 2 ezika, no prosto trjabva razbirane i ot dvete strani, naj veceh zaradi deteto: t.e. maja ti trjabav da razbere deteto si, a ne tolkova teb ili obratnoto. Az nikoga ne kazvam na dashterja mi ne govir na turski ili na angliiski, a kazvam slednoto (tova go namerih ot edna kniga kojato cheta za deca i tjahnoto vazpitanie..Wink--s vesel ton kazvam: Nali znaesh che na mama se govori na Bg! ili nali zanehs che na tati se govori na turski ili na baba ili tam na koito e ...ili na Miss x. ot baby school se govori na angliiski ... i taka ...

USPEH USPEH USPEH .. NAPALNOTO TE RAZBIRAM  Hug Hug Hug Hug Hug Hug



# 21
  • Мнения: 3 880
no za neja sam urospija, dolna balgarka, i bezbojna .. #Crazy #Crazy #Crazy  i tova go kazva pred deteto - 2 godihsno dete #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy


А мъжа ти как позволява такова отношение към теб??? Че и към детето ти... говорят ли се такива неща на малко дете и то по адрес на майка му  #Crazy нали може да се травмира.
На твое място бих прекъснала всякакви контакти със свекървата докато не се научи, че и ти си човек и трябва да се отнася с теб както подобава и бих си поговорила сериозно с мъжа ми да си стегне родата малко...

# 22
  • Мнения: 522
bz   Heart Eyes
Незнам от колко време си семейна, но аз за 6 години минах през всичко това и ще ти кажа само едно - Не се оставяй в ръцете им, бъди силна и остоявай позициите си`
Когато мъжа ми ме заведе в Турция настана истински кошмар.Свекърва ми не говореше с мен,защото християните сме били безверници, заведе ме в някакъв магазин да ми купи `прилични` дрехи, каза ми, че трябва да се запозная с тяхната вяра, защото ще я изповядвам от тук нататък...истински кошмар...
Търпях 2 седмици и полудях...Изясних им, че не съм бедно 18 годишно селянче, хванало се като удавник за сламка за богатия им син, което ще командорят както си искат и ще направят безгласна мюсюлманка!!!!!
Стана страхотен скандал и положението беше нетърпимо.Казах на мъжа ми, че ще трябва да избира между мен и майчето си...
За щастие той реши, че ще купим самостоятелна къща отделно от тях.Отделихме се и нещата потръгнаха.Разбира се свекърва ми си е същата...но аз съм свела контактите с нея до минимум - не желая да я виждам.
И нали съм си инат я дразня постоянно...когато знам,че ще се видя с нея се обличам по възможно ной-предизвикателния начин.След като родих третото дете, трабваше да си направя тук - там пластични корекции...така се нервира тая жена...Ама кой и обръща внимание...
Искам да ти кажа миличка изобщо да не и обръщаш внимание....
Виж ме мен - карам огромен джип BMW, ходя с модерни дрехи и големи деклотета - нали си имам силикон  hahaha, всеки ден се глезя я с мазаж, я с фризьор, я с маникюр.Обичам децата си и мъжа си в завършвам` Право`.
Най - важното е да се обичате с мъжа ти и пак ти казвам не се оставяй да те моделират такава каквато те искат да бъдеш, а не каквато си всъщност!

# 23
  • Мнения: 418
Привет пак мами Wink

Деси , женени сме от 3 години и 1 месец, но прди това ходехме 2 години , тъй че знаем от 5 год.  Но майка му беше тотално против мен ошет прди да ме беше видяла, а тъй додие до щатите да ме види специално 6 месеца след като ходехме с него: той и беше казал, така поне на мен ми казва, че ошеттогава и е съобщил че до 2 god за  мен шет се жени.  И така сега сме женени , имаме 1 дъщеря.  И по принцип уж живеем в щатите, но поради business причини и клянканижата на майка му колко и липсва детето се мъкнем като чували с картофи нагоре надолу- то аз откачам пък камо ли горкото ми дете.  тЪЙ ЧЕ ДА ЗА МЕН РАЗСТОЯНИЕТО ОТ 13 ЧАСА СЪС САМОЛЕТ ЗНАЧИ МНОГО, НО НА МАЯКА МУ И СЕ КЪСА СЪРЦЕТО АКО НЕ ВИДИ ДЕТЕТО!!!! и за това ние си можем и си пътуваме .... вместо tja das e vdigne да дойде.... но като дойде в щатите и почва:не искам да съм тук, тук не ми харсева... мразя тук, нямам приятлеки, няма джамии, тук всичко е ЛАЙНА в къщата ти, не е чисто, не е това не е понов, пренарежда ..... КАТО ВСЕ ЕДНО ЧЕ Е ФИЛМ, А НЕ МОЯ ЖИВОТ ... сега като пиша ... така се чувствам ...И когато сме тук в Т. живеем със тях  SadSadSad ....И всеки път като облека 'каса' пола - до  малко под коляното, или данки тя-СВЕКЪРВАТА- не шет да изллиза с мен, виждал ми се задника    #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy. МАЛУМНАААААА.....  Ипреди месец и 1 седмция имахме голям скандал със свекървата -тя ме гони по стълбите да ми звеме  :цразъеъес: :цразъеъес: :цразъеъес: :цразъеъес: :цразъеъес:, заплшва ме да си ходжа от кашатът им , //be koshmar .. i kogato kazah na maja mi i napravihme obshto 'събрание' и майка му и бшат му и той и сестра му (която е на 15)... и уж се изайснихме... УЖ....и захсто се съгласи той на това: з/о му казах насаме че или мен или майка му, че си взимам детето и се махам, и той ако иска да е тук да е тук ....и какво ... той моят мил маj ми заяви че не можед а избира , че сма нямала сърце аз да го карам така да прави .... И явно се изплаши ,че наистина шет си тръгна и говори с майка му ,която зайви че не шет да ме види, и да сма си ходила, но след 3 часа разговор реши да се изясним ..... и уж ми се извинява, но аз не забравям по приницп и сам злопаметно същество, пък такава случка къдети .....

И сега веche сам на границата, няма подкрепа от него пред майка му .. имаше за 2 седмици.. сега си е сащат работа ....и май това ще е края като гледам ... шет си взема детето и хайде към щатите ... за тоlкова си мислya че шет се оправя .. имам магистърска степен по финанси ot new york;)

и така .....


То аз малко се отклоних от темата, за което sorry .... но поне си изкарах яда .....

пс: а да и сам стара - на 27 god Wink сам .... но за втория и син се моли ден и нощ да си намери някой туркиня , млада на не повече от 20 god .... какво да кажа !!!   Rolling Eyes Shocked #Crazy премигам на парцали...иначе пред фамилияйта- tja супер ме обича .... и така ... едно развалено сем-во заради свекърва и мамино синче ....ох , съвсем се отнесох от вихъра...ИЗВИНЯВАЙТЕ .....

# 24
  • Мнения: 2 452
bz   Heart Eyes

Търпях 2 седмици и полудях...Изясних им, че не съм бедно 18 годишно селянче, хванало се като удавник за сламка за богатия им син, което ще командорят както си искат и ще направят безгласна мюсюлманка!!!!!

А на колко години беше, когато се омъжи? Защото ако се вярва на профила ти, сега си на 23; връзката ти е от 6 години, т.е. била си на 17 години, когато сте се оженили. Просто питам от любопитство.  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 522
bz   Heart Eyes

Търпях 2 седмици и полудях...Изясних им, че не съм бедно 18 годишно селянче, хванало се като удавник за сламка за богатия им син, което ще командорят както си искат и ще направят безгласна мюсюлманка!!!!!

А на колко години беше, когато се омъжи? Защото ако се вярва на профила ти, сега си на 23; връзката ти е от 6 години, т.е. била си на 17 години, когато сте се оженили. Просто питам от любопитство.  Heart Eyes
на 17 се запознах с него, а на 18 вече имахме първото си дете - излъга ме млада ейййй  Joy hahaha

# 26
  • Мнения: 522
Ох такъв проблем имах днес пак с малкия...
Ходихме да пазаруваме подаръци за Коледа - накупихме на всички и му казвам, че се прибираме вече, а той ми казва ` ааа мамо не сме купили на баба и дядо`, аз започнах да обяснявам на дълго и широко, че баба и дядо са турци и за това те не празнуват този празник, обяснявам, че те не вярват в нашия Бог, а то милото ми дете ме гледа и нищичко не вдява...все пак е на 5г.
Изпадна в един размисъл...сега чакам таткото, той да го обясни....

# 27
  • Мнения: 418
Privet Dessi Simple Smile

Znachi eto kakvo si misljapo povod tozi problem: obajsnjavash kakto si objasnila che tezi baba i djadjo sa turci; no vmetso da kazvash che ne vjarvat v nashija bog, kaji slednoto: Te sa turci, i tuk v Turcija te ne praznuvat Koleda, Nova Godina, Velikden (ili tam koito ot praznicite shte e hristijanski).  Te praznuvat Eid i Bairam. 

Ako te popita za gospod- kaji mu ,che gospod si e edin, kakto si e , i che prosto ednite baba i djado se moljat na nego po razlichen nachin ot dr. baba i djado; che po razlichni patishat stigat do edin i sashti Bog. Kakto primerno mama govori BG, a tati turski, a ti razbirash i dvamata. Taka i gospod: toi razbira horata ot vsichki ezici  i ot vsichki strani i priema razlichni praznici i razlichni molitvi... i vse v tozi duh : leko kato za detence i negovata psihika Simple Smile

Vse pak deteto e na 5-6 god i njama smisal da se zadalbava v Hristijasnka i Islam-ska istorija.  Pokazvash ednite tradicii, chestvash gi -sled tova dr.. i taka. Ne e lesno, no taka mislaj e naj-dobre v tvoja sluchaj.

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и при мене се получава малко трудно с традициите хайде за нова година са го приели -има в семейството още един европeeц  католик , макар  че живeeм далече ,но за коледа или великден не мога даже да изисквам друго освен респект, че аз имам празник -моят само дай повод за празнуване и е готов , че и без повод ,а и познава нашата религия не малко просто и в исляма се разказва за еднакви събития така, че си разказваме като почнем дебатите и после стигаме пак до едно бог си е един и само по различен начин го правим или изразяваме ,ама не знам какво ще става напред. а за езика мене най ме дразни ,че беба се обръща както те се обръщат по име а е забравила мамо и като кажа не съм ...а мама тя вика а мамо .после отказва да повтаря думи- като и хареса една дума и е лесно да я каже ,забрави ,че ще ти го направи на другя език- инати се ,а всичко разбира .деси толкова млада си с три деца браво как  се справяш сама .като се има предвид изкушенията на младоста -аз лично не бих била толкова куражлия на 23 .успех!

# 29
  • Мнения: 3 880
хайде за нова година са го приели -има в семейството още един европeeц  католик ,

Аз пък от вас сега разбирам, че нова година и тя имала нещо общо с религии newsm78, винаги съм си мислела, че се празнува навсякъде и от всички, защото свършва една година и започва нова и няма нищо общо с богове и т.н....

Общи условия

Активация на акаунт