Малко въпросчета за лещата

  • 2 161
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
Дани яде леща вече няколко пъти и показа че му харесва-купичката се омита до последната лъжица.Готвя я стандартно-леща,морков,малко домат,праз-лук,но задължително без запръжка.

# 16
  • Мнения: 113
Аз дадох леща, след като навършихме 8 месеца.
Някъде бях чела, че в Испания задължително давали леща по два пъти в седмицата #Crazy след навършване на 6 месечна възраст. Но защо  newsm78, не си спомням дали въобще имаше информация.
Мамите, които живеят в Испания, може да кажат дали е така.
Готвя я стандартно, като нищо не запържвам, естествено.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Дадох леща преди около 2 седмици - прие я много добре, въпреки, че е обикновена - с люспи. Сготвих я специално за детето, като спестих само запържването на червения пипер и брашното - директно ги сложих. И, естествено, съвсем малко сол.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ние вече папкахме от тази червена белена леща Wink Тя е по-дребна от лещата която е популярна у нас. Стана много вкусно пюренце и беба го излапа с кеф  Mr. Green лещата била супер източник на протеини.
Сготвих я по рецептата от една тукашна книга за захранването.
25гр лук
25гр леща
200гр морков
15г масло
2 домата
50гр чедър кашкавал
(може и без него. Аз го слагам, защото придава много приятен аромат и вкус на яденето)
Това количество е за 4 порции, а рецептата е в раздела на храни за бебета от 6-9 месеца. Ето още една подобна рецепта пак за толкова големи бебчовци :
половин лук
100гр морков
15гр кервиз
1 сл олио (аз предпочитам да слагам масло)
50гр леща
200гр сладък картоф
400мл пилешки, зеленчуков бульон или вода.

Това е за 8 порции  
И двете манджички са подходящи за замразяване. Аз понякога добавям и месо към тях.

# 19
  • Мнения: 5 713
1 картоф,средно голям
 половин морков
 1 стрък пресен лук
1 супена лъжица леща
масло ,магданоз и лимонов сок,но аз не слагам от него,и сол
Сготвих го мерджемека  chef, стана много вкусно.

# 20
  • Мнения: 1 645
1 картоф,средно голям
 половин морков
 1 стрък пресен лук
1 супена лъжица леща
масло ,магданоз и лимонов сок,но аз не слагам от него,и сол
Сготвих го мерджемека chef, стана много вкусно.

Вери, много се радвам че ви е харесал 

# 21
  • Мнения: 148
Някъде бях чела, че в Испания задължително давали леща по два пъти в седмицата #Crazy след навършване на 6 месечна възраст. Но защо  newsm78, не си спомням дали въобще имаше информация.
Предполагам, заради високото съдържание на желязо. В лещата има най-много след спанака 2.9 мг в 100 калории.

# 22
  • Мнения: 113
Някъде бях чела, че в Испания задължително давали леща по два пъти в седмицата #Crazy след навършване на 6 месечна възраст. Но защо  newsm78, не си спомням дали въобще имаше информация.
Предполагам, заради високото съдържание на желязо. В лещата има най-много след спанака 2.9 мг в 100 калории.
Да, май имаше нещо такова.

# 23
  • Мнения: 87
Давам леща много от скоро. Когато я приготвих в нас я направих от белената, а сега давам леща от ДМК.

Общи условия

Активация на акаунт