Отговори
# 15
  • БГ
  • Мнения: 735
за мен помага ,аз тогава размислям по-трезво ситуацията .но кратка раздяла .с дълга нямам практика .малко акто по филмите..........единия си тръгва ,другия решава че не може без него ....... Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Нека да се изразя така - почивка за няколко дни, без вземане на багаж. Тук изключвам обичайно ходене с децата при бабите за някакво време, нещо като обичайни пътувания. Веднъж някой от двамата вземе ли си чантата "ще живея за малко при нашите, имам нужда да помисля", значи нещата са доста зле. Роднините нищо чудно само да подкладат разочарованията.

# 17
  • Мнения: 1 428
Не сме стигали до там и не бих опитала.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Понякога помага.  В някои случаи човек има нужда от глътка въздух, да остане сам със себе си и да си изясни нещата ... да ги оцени и да реши какво да прави.
Рядко обаче.
Повече по филмите се случва. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
В повечето от филмите товаоставане насаме има още някоя важда добавка
- появява се един пич/за мъжете мацка, започва свалка, или се стига до секс, или аха-аха да се стигне и тя/той разбира, че новата звезда не е това, за което се представя или се дъни нещо с някоя дума или жест и нашата героиня/герой разбира, че е по-добре врабче в ръката, отколкото орел в небесата
- случва се някакво нещастие с някой от близките роднини - най-често някое дете пада  лошо и нашата героиня и мъжа й се събират до болничното легло на детето си. Обединени от общото нещастие се целуват и се събират отново
- нашата героиня си сееди и си размишлява дали да се разведе, обаче се случва нещо мистично или фаталистично - я някое птиче кацне на прозореца, я види някоя възрастна двойка да се целува, я й се яви някой насън..., и тя решава, че много обича мъъжа си и веднага се мята на колата
В момента не се сещам за други вариациии, но така или иначе, нашата героиня не потъва в скучни сериозни размисли, защото скучно би било и на зрителя. Трябва екшън. А в живота обикновено не е така. Освен за тези, които вярват в това, което гледат по филмите.

# 20
  • Мнения: 4 569
Ne mislq че временната раздяла помага. Щом в единия се е появило желание да си тръгне и да избяга каква е гаранцията че няма пак да се появи такъв импулс?
Като нещата куцат един разговор или скандал където проблемите се обсъждат, вика се , реве се, споменават се родите, излива се негативната емоция и се стига до решение.И най-важното-без секс за сдобряване.
Изключително трудно за повечето хора е да си признаем грешките, а още по-трудно да ги поправим.

# 21
  • Мнения: 4 965
Andarielq   bouquet.
Изглежда аз живея във филм - случиха се и трите неща накуп при нас. Sunglasses Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, да, случват се и наистина такива сценарии.  Laughing

Като цяло мися, че нещата се коренят в желанието ни, къде съзнателно, къде несъзнателно, да намерим доказзателства за тезата, към кято клоним повече. Например, ако тя не иска да се развежда, и в едно трепване на листенце ще види знак, че трябва да се върне. А ако повече клони към развод, един случаен флирт ще я подпали. Защото е трудоемко и отговорно да се прави хладнокръвен анализ на житейската ситуация, доста хора го избягват.

# 23
  • Мнения: 4 965
Слава на Бога, тогава за развод не сме мислили изобщо. Просто имахме нужда да остане всеки насаме със себе си. Раздялата не беше тип "да премислим дали имаме бъдеще", а "да не се товарим взаимно". Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 397
 На мен ми помогна да взема решение за развод с бившия. Дотогава не се решавах и си живеех по инерция някакси, но след едно море сама с детето, почувствах, какъв товар ми е това съжителство и видях света отново цветен. Peace

# 25
  • Мнения: 2 222
Раздялата може и да е полезна понякога Peace

# 26
  • Мнения: 338
Преди 3 дни поисках да напусна съпруга си. Дори бях премислила къде ще отида с децата и че той ще ми помогне с багажа. Обаче се наложи той да замине за 1 ден. През това време реших, че е много лесно да се разделим, но не съм сигурна, че после ще искам да се съберем. А аз все пак си искам семейството. Затова реших, че не искам да се изнасям и че повече няма да го казвам, ако не съм сигурна, че е завинаги.

# 27
  • Мнения: 3 634
повече няма да го казвам, ако не съм сигурна, че е завинаги.

 thumbsup

# 28
  • Мнения: 420
Не би могла да ми помогне за разрешаването на проблемите. Аз съм саможива и самодостатъчна. Ако остана известно време сама, особено насъбрала огорчения, ще ми хареса и решението на проблема ще бъде- раздяла за винаги. Та ако се очаква да решавам проблеми с връзката си, трябва да говоря, говоря, крещя, плача, дори чупя, но никога да си тръгвам, защото тогава изхода е предрешен.

# 29
  • Мнения: 4 965
Не е необходимо раздялата да е продиктувана от огорчение или от разочарование от партньора. По-скоро подобна раздяла надали дава голям резултат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт