"Черешката на тортата" търси най-чаровния готвач - 3

  • 47 857
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 13
Тъкмо го излгедах в нова плей.

През цялото време ме влудяваше това лигавене докато готви. То  не беше подсвиркване на яденето,то не беше повишаване на тон,абсолютно инфантилно поведение.  Stop

самата вечеря не мина зле,но някак си не усетих атмосферата,като при КОцето Клаки например,или като при Катя Евро. Всичко ок,ама...нешо липсваше  Thinking

Лигла,това мога да кажа. Чак в един момент се зачудих дали да не гася компютъра и да си лягам.

# 256
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
общо взето,тази седмица,че и предишната,поне за мен,нямаше интересни и достойно представили се  Peace изключвам Катето Евро,щото ми е любимка и без да ми готви,а сега още по-  Mr. Green

# 257
  • Мнения: 561
Салмонела се казва, Vanya_I, да, те яйцата са капризни!!  Wink
В интерес на истината никак не съм учудена, че Ива е привлякла толкова внимание... Тя, за мен, доста добре се вписва и побира в чалга културата, госпожата нито знае, нито е наясно, собствен ПР не може да си създаде, т.е. може... но пак там, в масовката!! За мен престана да е интересна.
тук е изненадата, "черешката на тортата" - Астор! Тази личност определено ме заинтригува, още от началото си въобразявах, че той и Катето Евро ще накарат компанията да вибрира, да замира, да забавлява, да жонглира със слова и предмети, но .. уви... Моето лично "голямо" разочарование е от този "голям" мъж, ами толкова ли не можа да се впише в ситуация, дори скудоумната Сантра успява да мучи по-адекватно, той просто стои в ступор...Такова его, такава себичност, отдавна не съм виждала, стана ми дори тъжно, нещо си критикува човекът: "палачинката топла", Ива му досажда... ужас, очаквам вече да ревне с глас, че не са му оценили яденето, не, по-скоро да потропа с краче: "как не ме разбирате!! - инфантилни, емоционално недорасли персони, и тук не иде реч за техните кулинарни умения, а за елементарно присъствие сред хора, които, да, може би не са ти първи приятели.
За Астор наистина нямах изградено мнение, но след това представяне... да се поогледа ... това бих му казала.
Тъжно, много тъжно.

# 258
  • Мнения: 221
Чудесно детенце и добре подредена маса,менюто и беше интересно,но не всичко и се получи/ами то обикновено когато най-много се стараеш,става гаф/.Но лично на мен лигавенето и ми е дразнещо....ами тя не спря да се прави на интересна  и да преиграва до момента когато Дара  влезе да пее.

# 259
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Астор просто си е такъв,чешитест и чепат характер  Peace
 а и в тази компания може да не му е особено приятно и да не може да се отпусне  Peace
аз ако бях,също нямаше да мога да бъда себе си  Peace
в крайна сметка,никой не е длъжен да бъде цял живот душата на компанията и да жонглира с думи - той е маг,а не клоун,дошъл да ги забавлява  Crossing Arms
и какво,като е казал,че палачинката е топла - аз например не понасям никакви горещи ястия и напитки,дори кафето и чая си пия със лед  Peace

# 260
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И аз току що изгледах записа от предаването. Не съм я виждала Ива Екимова друг път, така че впечатлението ми е само от последните няколко дни. Лигавенето, което и на мен ми дойде множко, според мен също е един вид прикритие или опит да избяга от сериозността (сигурно може да бъде сериозна, ако поиска). А и малко преиграваше. Но не ми се иска да коментирам това.

Вечерята: мисля, че се справи сравнително добре, но си личеше, че повечето неща прави за пръв път, поне тирамисуто със сигурност, защото не знаеше, че крема в началото е рядък, но после се стяга, както и не знаеше факта, че ако поръси тирамисуто веднага след направянето му с какао, какаото ще се навлажни и ще развали ефекта. Тирамису се ръси преди сервиране. От другите и грешки при приготвянето, се вижда, че и при другите ястия имаше такива пропуски, които ако беше оттренирала, нямаше да се получат. Затова е много важно, като се канят гости да се сервират ястия за които сме сигурни как изглеждат и какъв е вкусът им в крайния им вид, а не да се правят импровизации. Иначе масата и беше чудесно аранжирана и тематична и най-важното, направи всичко САМА, заради което има моето "браво"!


Момиченцето беше много сладко. Да, нямаше може би нужда от точно такава изненада, но като майка я разбирам, искаше да се похвали с детето си. Не пя съвсем чисто, но според мен има хляб в гласа и. Все пак е още сравнително малка, а и без съпровод такъв тип песен трудно се пее.

Ами това е моето виждане за вечерта, очаквах много по-голямо фиаско!

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 00:01 от natalyna

# 261
  • Мнения: 561
Астор просто си е такъв,чешитест и чепат характер  Peace
 а и в тази компания може да не му е особено приятно и да не може да се отпусне  Peace
аз ако бях,също нямаше да мога да бъда себе си  Peace
в крайна сметка,никой не е длъжен да бъде цял живот душата на компанията и да жонглира с думи - той е маг,а не клоун,дошъл да ги забавлява  Crossing Arms
и какво,като е казал,че палачинката е топла - аз например не понасям никакви горещи ястия и напитки,дори кафето и чая си пия със лед  Peace
anubhis, и аз съм чешит и специален характер, ти да не си помисли нещо друго..

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 00:08 от kalinuccia

# 262
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Толкова простотия и лиготия на едно място не бях виждала. Очаквах да е малко непоносима, но тя се оказа в пъти повече. Тези лиготии и простотии в неандерталското и поведение и изказвания в предишните епизоди показаха истинското и лице, което криеше в другите предавания, в които е участвала. Говоря конкретно за предаването Нашите момичета : Звезди от екрана, мислех си че поведението и там е поза, ама то се оказа истина.  И това трябва да е университетски преподавател ?!  Stop Тя не може да се държи на положение пред хората, вика на масата все едно е на поляната и вика на стадото да го подкарва. За кулинарните и умения не мога да кажа. За мен беше решила да ги смае с Уелингтъна ( който се оказа, че не е толкова лесен за правене - обясниха го в Lord of the Chefs )  и мидите Сен Жак, но се беше надценила много. За пръв път се запознах с тези ястия, гледайки Кухнята на Ада и от това, което разбрах не са лесни за правене - мидите не трябва да са препържени или гумени, а телешкото е особено за изпичане (а и не нея подредбата му не беше правилна ) и до края всички участници имат проблеми с тези ястия. Жалко, че вместо да изпише вежди избоде очи за мен с поведението си пред камерата, защото зрителите улавят и виждат такова поведение като нейното. Номерът с това да изтипоса детето си за изненада, за да извика съчувствие ми дойде в повече, след цялостното изпълнение.

# 263
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
... Тирамису се ръси преди сервиране.


От италиански готвач съм виждала, че ръси с какаото и слага в хладилника за другия ден. newsm78

# 264
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
... Тирамису се ръси преди сервиране.


От италиански готвач съм виждала, че ръси с какаото и слага в хладилника за другия ден. newsm78

А виждала ли си същото тирамису на следващия ден? Не е ли мокро? Освен ако не горъси после отново, ама тогава няма смисъл от цялото упражнение.  newsm78

ПС. Това го змам от приятелка италианка, от която имам и рецептата, това е наш много любим десерт и съм го правила поне 100 пъти до сега:)

# 265
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
... Тирамису се ръси преди сервиране.


От италиански готвач съм виждала, че ръси с какаото и слага в хладилника за другия ден. newsm78
и аз знам,че се ръси точно преди сервиране,и така го и правя,но наскоро ядох в ресторант,и то ресторант с претенции,и го бяха наръсили доооста преди да ми го сервират  Peace

# 266
  • Мнения: X
Аз понеже обичам да ми нагарча от какаото,си го ръся два пъти....    Laughing    и като го направя, и преди сервиране.

За Ива:Менюто й беше висока топка,за което евала.
Масата й-също.
В приготвянето на ястията обаче има още много да учи.

Пп:Не знам кой е декорирал апартамента й,но е ужасен.Да боядисаш тъмен коридор ,без естествена светлина в тъмни цветове......   Shocked  приличаше ми на гроб.
Това сиво като цвят ми дойде в повече....

# 267
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
... Тирамису се ръси преди сервиране.


От италиански готвач съм виждала, че ръси с какаото и слага в хладилника за другия ден. newsm78

А виждала ли си същото тирамису на следващия ден? Не е ли мокро? Освен ако не горъси после отново, ама тогава няма смисъл от цялото упражнение.  newsm78

ПС. Това го змам от приятелка италианка, от която имам и рецептата, това е наш много любим десерт и съм го правила поне 100 пъти до сега:)

Стои по- тъмно, ако това разбираш под мокро.  Thinking Обаче слага много плътен слой. Не видях да поръсва отново при поднасяне, но защо пък не?

Тук попаднах на филмчета как се прави оригиналното тирамису и дават поръсване и после в хладилника:

http://www.youtube.com/watch?v=zE4gENw2EAw&feature=relmfu

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 01:50 от вселена

# 268
  • София
  • Мнения: 1 735
Гледах предаването снощи отгоре отгоре,на компютъра и се занимавах и с други неща,просто защото лигавенето по време на пазаруването и готвенето ми дойде в повече.Преди това предавене даже и да ми беше симпатична Ива,сега за това не мога и да си помисля.Дъщеря и ми се видя много мило дете.Според мен предаването като тематика,въобще не трябваше да се свързва с трагедията на майка и дъщеря,да пускат песен на Дими и т.н.Лигавенето с Астор пък беше супер отвратително.Въобще тази седмица освен представянето на Катето/която преди не одобрявах особено след Биг Брадър и онова пародийно шоу с Азис/ ,нищо приятно за окото и душата ми не забелязах.

# 269
  • Мнения: 366
Да, апартаментът беше тъмен и грозен, но евала на жената, че го показа. Не показа друго жилище, представяйки го като свое  Heart Eyes

А докато готвеше на плота в кухнята на видно място имаше снимка на мъж - това Дими ли беше или новият и мъж? Някак си неестествено ми стоеше тази снимка точно там където кълца. Хайде ако беше някъде от страни или горе ...... Както тези на хладилника например си бяха ок.

Общи условия

Активация на акаунт