"Черешката на тортата" търси най-чаровния готвач - 3

  • 47 859
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Според Евро да пререфразирам една поговорка като заменя приятели със сълзи- "Сълзите са си сълзи , сиренето си е с пари"

# 286
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Съгласна съм с оценките на Катето, тя беше и единствената дала по- ниска оценка на Сантра. Всъщност гостите не бяха в абсолютен възторг от вечерята на Ива, за музиканта в началото Сантра и Дичо малко с половин уста се изказваха, а после хоп десетки. Както и онази вечер дадоха на Сантра- деветки.

Имам чувство, че първите седмици участниците по- реалистично се оценяваха, сега добре-зле, масово си дават девет и десет. Thinking

# 287
  • Мнения: 884
На мен много ми хареса подредбата на масата. Също ми направиха много добро впечатление приборите, които ползва, докато готви. За някои от тях отдавна си мечтая.Менюто ми хареса-всичко от него бих хапнала с удоволствие, но не се получи -не изглеждаше толкова вкусно, колкото трябваше да е, нещо не И беше по силите. Детенцето ми хареса-прекрасно дете. Но детето като "изненада" не ми допадна изобщо /майка ми като бях дете ме караше да си показвам бележника и лекоатлетическите медали-още потръпвам при спомена/.За апартамента-не знам, въпрос на вкус, нямам мнение, не ме подразни с нищо.
 Ива не ми хареса, подържам мнението си от вчера. Щях да съм приятно изненадана, ако беше показала някоя друга своя страна-без комплекси и излишно фамилиарничене.
 

# 288
  • Мнения: 3 154
Първо - болестта е салмонела,и второ - дали ще си измиеш яйцето или не,няма нищо общо с нея Rolling Eyes
повече инфо - тук http://www.bb-team.org/articles/3894_salmonela#axzz1Sg9dyNmf


а ти яйцата как мислиш се заразяват? едно да има счупено и да облее останалите е достатъчно, защото те не са херметично затворени, през черупките също може да проникне ...

"Инфекцията възниква обикновено чрез директно или индиректно поглъщане на микроорганизма при контакт с животински фекалии или със замърсени храни, вода или предмети. Рядко инфекцията може да възникне по въздушно-капков път."
 http://www.bgvet.org/science/clinic/infdis/salmonelloses.php

преди години имах "удоволствието" да се заразя със саломонела и беше точно от яйца, защото нищо друго не бях яла, и колкото и безобидно да го описват - съвсем не е така. на "кадърния" ми тогавашен личен лекар му трябваше един месец, за да разбере какво ми е, и то защото аз го помолих да ми направят изследването в ХЕИ, а той дотогава ми беше изписал  напосоки де що има антибиотик  Close

та по-добре мийте яйцата, че ако не е салмонела може да е дизентерия, а тя е още по-неприятна

# 289
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Първо - болестта е салмонела,и второ - дали ще си измиеш яйцето или не,няма нищо общо с нея Rolling Eyes
повече инфо - тук http://www.bb-team.org/articles/3894_salmonela#axzz1Sg9dyNmf


а ти яйцата как мислиш се заразяват? едно да има счупено и да облее останалите е достатъчно, защото те не са херметично затворени, през черупките също може да проникне ...

"Инфекцията възниква обикновено чрез директно или индиректно поглъщане на микроорганизма при контакт с животински фекалии или със замърсени храни, вода или предмети. Рядко инфекцията може да възникне по въздушно-капков път."
 http://www.bgvet.org/science/clinic/infdis/salmonelloses.php

преди години имах "удоволствието" да се заразя със саломонела и беше точно от яйца, защото нищо друго не бях яла, и колкото и безобидно да го описват - съвсем не е така. на "кадърния" ми тогавашен личен лекар му трябваше един месец, за да разбере какво ми е, и то защото аз го помолих да ми направят изследването в ХЕИ, а той дотогава ми беше изписал  напосоки де що има антибиотик  Close

та по-добре мийте яйцата, че ако не е салмонела може да е дизентерия, а тя е още по-неприятна

Toчно затова яйцата не се мият, докато се съхраняват /в хладилника напр./.

# 290
  • Мнения: 4 916
Аз не видях комплекси и фамилиарничене у Ива Екимова.
Видях (както и при К. Евро) жена, която от 30 години е в бранша и автоматично влиза в роля, когато я снимат. Това им е работата все пак.
Някъде в предишните серии казаха, че повечето от групата се познават отдавна и явно са си свикнали, а и е нормално, от едни среди са. Не са от различни орбити като Маша Илиева и Боян Расате. Това по повод коментарите как са си подвиквали и са се надвиквали.
И се съмнявам да й е било за първи път да приготвя нещата от менюто.

# 291
  • Мнения: 884
Аз не гледах оценките-всъщност какъв общ сбор събра?

# 292
  • Мнения: 35
Argun , точно навреме пишеш. Тъкмо се опитвах да възпроизведа подписа ти: "Мислете с главата, а не с телевизиите." Абсолютно на място. 40 минутното предаване е така навързано, че и вие няма да се познаете ако участвате. Не приемайте всичко за чиста монета. Все пак става въпрос за рейтинг. Вечерята ми хареса . Ива се постара да се представи на ниво. Мисля, че Катя даде обективна оценка и не се остави емоциите да я водят. Аргументите и бяха съвсем основателни.

# 293
  • Мнения: 1 194
Аз не гледах оценките-всъщност какъв общ сбор събра?

38 точки Peace
Всички дадоха по 10 с изключение на Катето.

# 294
  • Мнения: 3 154
Toчно затова яйцата не се мият, докато се съхраняват /в хладилника напр./.

не ми започват полемики, но докато ги пренасяш от магазина и се счупи някое, няма ли да ги измиеш всичките или ще си ги прибереш в хладилника, а и откъде да знаеш дали в палетите не е имало някое, което е текло върху твоите? те това имах предвид, но ако  имаш кокошка, която ти ги сняся направо  в хладилника вече е друга работа Mr. Green

Ива наистина вече не ме дразни чак толкова, има нещо в нея, което ме навежда на мисълта,  че това поведение е някаква защитна реакция. Понякога изглежда някак стресната и изглежда наплашена, сякаш наистина е била малтретирана  някога  Thinking

# 295
  • Мнения: 884
Цитат
Понякога изглежда някак стресната и изглежда наплашена, сякаш наистина е била малтретирана  някога
Точно така изглежда, и като пиша ,че има някакви комплекси, не изключвам възможността и някой доста да е "поработил", докато И ги изработи.

# 296
  • София
  • Мнения: 6 219
Цитат
Понякога изглежда някак стресната и изглежда наплашена, сякаш наистина е била малтретирана  някога
Точно така изглежда, и като пиша ,че има някакви комплекси, не изключвам възможността и някой доста да е "поработил", докато И ги изработи.

Най - малкото върху нея е поработил Къци Вапцаров... Този човек е същинска комплексирана гад. Виждала съм го как се държи с подчинените си и близките си отстрани и... не ми се коментира.

# 297
  • Мнения: 1 517
Аз не гледах оценките-всъщност какъв общ сбор събра?

38 точки. само Катя даде 8

# 298
  • Мнения: 3 154
Цитат
Понякога изглежда някак стресната и изглежда наплашена, сякаш наистина е била малтретирана  някога
Точно така изглежда, и като пиша ,че има някакви комплекси, не изключвам възможността и някой доста да е "поработил", докато И ги изработи.

Най - малкото върху нея е поработил Къци Вапцаров... Този човек е същинска комплексирана гад. Виждала съм го как се държи с подчинените си и близките си отстрани и... не ми се коментира.

Вярно, бях го забравила тоя малоумник  Mr. Green

# 299
  • Мнения: 6 669
Цитат
Понякога изглежда някак стресната и изглежда наплашена, сякаш наистина е била малтретирана  някога


Най - малкото върху нея е поработил Къци Вапцаров... Този човек е същинска комплексирана гад. Виждала съм го как се държи с подчинените си и близките си отстрани и... не ми се коментира.

 Joy Joy Joy Joy

П.С. Ама защо някой мисли, че с монтаж може да се постигне такава велика "манипулация".  Tired Нали се излъчва това, което се снима.Друго е , ако дават накъсани откъси и думи извадени от контекста.

Общи условия

Активация на акаунт