Грях ли е аборта?

  • 9 613
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: Мама от Финландия
Малко OFF TOPIC...

Бихте ли направили аборт ако толкова дългоочакваното бебе растящо в корема ви се окаже с дефекти които биха пречили на живота му като нормален човек след раждането (имам в предвид не само козметични ефекти, но и такива свързани със здравето... че не ми идват правилните думи на езика...)???


100 % БИХ НАПРАВИЛА!

# 31
# 32
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аборта е въпрос на личен избор. Подкрепям възможността на жената да има право да решава, дали да направи аборт или не. За съжаление не във всички държави е така.
А дали аз бих направила аборт - не мога да отговоря категорично (както  казват "никога не казвай: никога"). По въпроса за предпазването от забременяването - правилно е, че трябва да се използват възможните предпазни средства, когато едно забременяване не е желателно, но те все пак не дават 100% сигурност...

# 33
  • Мнения: 104
По повод думите на Валя за контрацептивите - ами когато аз забременях ненавременно ползвахме презерватив с приятеля ми, но след края на акта видяхме, че част от него просто се е скъсала, аз веднага пих и постинор, но въпреки това забременях. Бях на 19-20 години, тъкмо започвах следването си - тоест съвсем не беше момент за деца.Мисълта ми е, че понякога въпреки предохранитерлните мерки се получават изненади - е,  питам, какво трябваше да направя - да се оставя на съдбата си???

# 34
  • Мнения: 3 205
Аз не бих направила аборт, но въпреки това мисля, че има случаи, в които абортът е за предпочитане. Например ако ме изнасилят и забременея.
А колкото до Библията - нямаше ли някъде, в Новия завет, един разказ за грешницата, която трябвало да бъде убита с камъни и Исус рекъл: "Нека този, който никога през живота си не е грешил, първи да хвърли камък"? Нека не съдим хората за техния избор, а вместо това да се обърнем и да гледаме напред с чисто сърце, любов и надежда. Това е много по-важно от каквато и да е религия. Всяка една от нас иска дете. ТОВА е, което има значение.

# 35
  • Мнения: 3 154
Цитат на: юл4е
А колкото до Библията - нямаше ли някъде, в Новия завет, един разказ за грешницата, която трябвало да бъде убита с камъни и Исус рекъл: "Нека този, който никога през живота си не е грешил, първи да хвърли камък"? Нека не съдим хората за техния избор, а вместо това да се обърнем и да гледаме напред с чисто сърце, любов и надежда. Това е много по-важно от каквато и да е религия. Всяка една от нас иска дете. ТОВА е, което има значение.


  202uu много добре казано, юлче!  Hands Thumbsup

# 36
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: mariane
Za men e po goliam griax da se gleda dete bez lubov otkolkoto da se napravi abort dobre ybivash 4ovek tova zvy4i smeshno mi to se vodi zigota do opredeleni mesesi e sigor e po xymanno da go zaxvarlish vav niakoi agal i da si piesh kafeto i sashtevrenno da pravish smetka kakvo si propysnala dokato si zato4ena vav kashti. Az sam za desa kogato jenata i razbirase polovinkata i iskat dete i to e jelano i zna4imo a ne niakakvo si sopolan4e skimtiashto po siali nishti. A greshki stavat dori i sas predpazvane, no li4no az sam za po malkia griax aborta.


Мила Мариане, искам само да кажа, че не знам какво пишеш, но да добавя, че ако започнеш да пишеш на кирилица, аз (а и много други), ще започнем да те четем с най-голямо удоволствие...  Wink

# 37
  • Мнения: 3 376
Лично аз се присъединявам към мненията, че е по-голям грях да отгледаш дете без любов, от колкото да направиш аборт по желание.

Спомням си един случай, в който пред мен вървяха майка с 2 деца, и едното дете направи някаква пакост. При което майката го нахока и накрая завърши с думите: "Ето за това не исках да имам деца!". Не знам до колко добра майка е въпросната жена, но според мен ако постоянно повтаря на децата си как не е искала да ги има, децата със сигурност биха предпочели изобщо да не ги е раждала пред това да се чувстват виновни само заради факта, че са се родили.

А иначе, направо се възхитих на Юлчето заради уместния цитат от Библията, за който се е сетила. Ще добавя още нещо: Исус май беше казал "Не съдете, за да не бъдете съдени".

# 38
На такова грозно и явно заяждане за първи път съм свидетел ... имам предвид във форумите, в които участвам. Върха на сладоледа е репликата на Зъхи към Мариане. Скъпа Зъхи, ми то това си е чиста проба заяждане на дребно. Никак не звучи остроумно (в случай, че това си целяла). Може Марияне изобщо да няма кирилица на PC-то си. Аз например работех дълго време в чужбина с Windows на испански и не съм си служила с кирилца познай защо - хич и не можех да си я инсталирам. Сега в БГ ми е криво, щот съм позабравила да щракам бързо и ми е 100 пъти по-удобно на латинеца. Но за твое удоволствие ... А ако ти е толкова крива Мариане, можеше да и пратиш ЛС, не да занимаваш всички с "патриотичните" си настроения

# 39
  • София
  • Мнения: 366
Интересно ми е защо темата е повдигната точно в този форум? Тук всички искат детенце и темата за това как някой се отказва от него би могла да е малко болезнена.

А сега по темата - абортът е наистина крайна мярка. Определено жените трябва да сме подготвени за всякакви ситуации - и с предпазни средства, и със средства за спешна контрацепция. Но те не са 100 % гаранция. Не мога да коментрам за вас, но при мен рискът от нежелано забременяване беше най-висок до 18-19 годишна възраст. Преди това просто смятах, че точно на мен няма да се случи, че партньорът ми ще има грижата да ме пази и т.н. И това, при положение, че знаех как да се пазя. И считам, че си е чиста проба късмет, че тогава не влезнах в статистиката на непълнолетните, извършили аборт.

Не казвам, че е грях, защото повечето от нас /включвайки и себе си в това число/ имаме християнски критерии за добро и зло, но не и познанието на Библията, за да може да се каже, че сме истински вярващи.

Освен това всеки сам си носи кръста и евентуалните последици от аборта.  Следва ли тогава да му отнемем правото на избор?

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Цитат на: Anonymous
На такова грозно и явно заяждане за първи път съм свидетел ... имам предвид във форумите, в които участвам. Върха на сладоледа е репликата на Зъхи към Мариане. Скъпа Зъхи, ми то това си е чиста проба заяждане на дребно. Никак не звучи остроумно (в случай, че това си целяла). Може Марияне изобщо да няма кирилица на PC-то си. Аз например работех дълго време в чужбина с Windows на испански и не съм си служила с кирилца познай защо - хич и не можех да си я инсталирам. Сега в БГ ми е криво, щот съм позабравила да щракам бързо и ми е 100 пъти по-удобно на латинеца. Но за твое удоволствие ... А ако ти е толкова крива Мариане, можеше да и пратиш ЛС, не да занимаваш всички с "патриотичните" си настроения


Скъпи "госте", темата за кирилицата и латинИцата е дъвкана и предъвквана 100 пъти. А за този, който не може да си инсталира кирилица има създаден КРЕДОР.
А в случая ми се струва, че някой друг цели да се заяжда, не Зъхи. Тя поне се е изказала със собствения си ник, а не с удобното "гост"

# 41
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Anonymous
На такова грозно и явно заяждане за първи път съм свидетел ... имам предвид във форумите, в които участвам. Върха на сладоледа е репликата на Зъхи към Мариане. Скъпа Зъхи, ми то това си е чиста проба заяждане на дребно. Никак не звучи остроумно (в случай, че това си целяла). Може Марияне изобщо да няма кирилица на PC-то си. Аз например работех дълго време в чужбина с Windows на испански и не съм си служила с кирилца познай защо - хич и не можех да си я инсталирам. Сега в БГ ми е криво, щот съм позабравила да щракам бързо и ми е 100 пъти по-удобно на латинеца. Но за твое удоволствие ... А ако ти е толкова крива Мариане, можеше да и пратиш ЛС, не да занимаваш всички с "патриотичните" си настроения


Скъпи "Госте" (позволи да те наричам така), не виждам нищо грозно в постинга си, макар че умишлено го препрочетох след твоето "възмущение". Е, пак нищо обидно към въпросната Мариане или към който и да е ползващ латиница не забелязах!
Не знам дали си гост наистина  (нерегистриран потребител) или си гост само за въпросния постинг, но ако е второто, не ти прави чест. Вероятно обаче не знаеш (за което не си виновна), че в този форум ползваме системата КРЕДОР, която може да се включва дори и от Аляска, така че според мен, е въпрос на малко уважение към другите потребители да използваш кирилицата, след като такава възможност ти е предоставена, а не да "жулиш" дълги постинги на маймуница, които просто са трудни за четене. Не съм направила горното изказване от излишен патриотизъм, а от огромното желание да призова момичетата тук да ползват кирилицата, защото повече хора ще ги четат, при това - по-лесно. Аз лично нямам много време и когато вляза тук, искам за минимално време да прочета максимално количества мнения, а латиницата определено ме "препъва", ако така мога да се изразя... Но ако въпреки това се чувстваш толкова обидена, колкото личи от постинга ти, оттеглям изказването си. Мир да има само, госте!

# 42
  • Мнения: 365
Не мисля че аборта е грях. Мисля,че е по-скоро въпрос на личен избор. Правила съм аборт на 19. Пиех противозачатъчни за регулиране на цикъла и не съм им вярвала особено за предпазване. Затова практикувахме и прекъснат акт за по-сигурно. Един път обаче в процеса на ............... чухме как някой влиза в банята да се къпе. Като разбрах че не мога да мина веднага през банята позволих един единствен път в мене(докато пия противозачатъчни) че е по-малко неприятно. След 2 месеца историята приключи успешно в б-цата. Нито за секунда не съм се колебала, защото бях все още твърде малка(според мене), защото знаех че не точно от този човек искам деца по принцип, защото знаех че това е една от онези връзки "губи време" и не на последно място защото бащата не прояви никаква заинтересованост - явно и за него всичко се подразбираше. Не знам дали това може да се брой за забременяване по грешка, защото предпазни средства все пак имаше. Може би е било кофти късмет. Така или иначе след време се разделихме по живо по здраво(както и очаквах). Знам че ако бях задържала бебето щях да разбия 2 живота - и моя и неговия. Никога може би нямаше да срещна сегашния си мъж и най-вероятно щях да съжалявам за решението си. Това не ме кара да се чувствам грешна, напротив - знам че взех правилното решение и никога няма да съжалявам дори ако не мога заради това да забременея пак.

# 43
  • Мнения: 104
Мила Лили, напълно те разбиравм и подкрепям - при мен движещите мотиви бяха същите - сега и аз и евентуално детенцето щяхме да сме нещастни с човек , който просто нямаше да бъде подходящия мъж и баща. А и той на времето не изрази особена заинтересованост и желание да задържим детето - остави всичко на мен. Не съжалявам и мисля, че човек сам разбира, кога е момента за дете и как да постъпи.Благодарна съм на майка ми, която напълно ме подкрепи!

# 44
  • Мнения: 365
Чудесно е че поне си го споделила с майка ти - аз не можах.Убедена съм че това щеше да я убие. Малко преди това на моя приятелка и се наложи да направи аборт и майка ми направи такава истерия че........... не ми се говори.Така че аз предпочетох да и спестя тази информация. Сестра ми беше до мен обаче (вместо така наречения баща) и аз никога няма да го забравя. Добре че не ми се наложи да и връщам жеста. А иначе "заинтересования" татко след това дори не ме попита как е минало всичко. Мисля че е престъпление и грях(така да се каже) на такъв човек да му се раждат деца, а не това което направих аз. Макар че тогава се водих от здрав разум, а не от чувства и скрупули дали върша грях или не.

Общи условия

Активация на акаунт