Въпрос относно топлофикация

  • 1 938
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 195
Здравейте,
за първа година ползвахме услугите на Топлофикация - София в сегашното ни жилище за цял отчетен период. Предвид това, че през предния отчетен период сме ползвали само  3 апартамента парно за 2 месеца, през този отчетен период ни идваха ужасно високи сметки за плащане - дефакто сумите на целия блок се разпределяха за сметка на тези 3 апартамента...така че в един момент спряхме да плащаме и зачакахме изравнителната сметка. Очаквано в нея се оказа че ни дължат към 700лв, а натрупаната ни до момента сметка е около 800лв. Въпроса на който, от Техем не могат да ми отговорят е дали да очаквам тези 700 лв, които Топлофикация трябва да ни върне ще бъдат приспаднати от сега дължимата ни сума? Или първо трябва да платя 800лв и да чакам да ми върнат после тези 700??
Ако някой е наясно ще съм благодарна за всяко разяснение!

# 1
  • Мнения: 0
Здравейте, в изравнителната сметка Топлофикация ще ви приспадне тези 700 лв. и ще имате за плащане само 100 лв. Очаквайте и някакви лихви, но те са несъизмеримо по-малки от 700 лв. Аз обикновено не плащам от м.януари да м.юни и чакам изравнителната сметка, излиза ми по-изгодно. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 195
Здравейте, в изравнителната сметка Топлофикация ще ви приспадне тези 700 лв. и ще имате за плащане само 100 лв. Очаквайте и някакви лихви, но те са несъизмеримо по-малки от 700 лв. Аз обикновено не плащам от м.януари да м.юни и чакам изравнителната сметка, излиза ми по-изгодно. Успех!

Благодаря за отговора!!!
А кога да я очакваме това изравняване от Топлофикация?

# 3
  • Мнения: 0
Обикновено през м.август, но ако някои ваши съседи имат възражения за размера на сметките, ще има преизчисляване и може да се забави до м. септември. Когато получите изравнителната сметка, не се притеснявайте с плащането - в Топлофикация не са като мобилните оператори. Хубави изживявания в новия апартамент!

# 4
  • Мнения: 1 195
Обикновено през м.август, но ако някои ваши съседи имат възражения за размера на сметките, ще има преизчисляване и може да се забави до м. септември. Когато получите изравнителната сметка, не се притеснявайте с плащането - в Топлофикация не са като мобилните оператори. Хубави изживявания в новия апартамент!

Благодаря   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 072
Имай предвид, че Топлофикация ще ти начислят лихви на това, което не си им платила в поставения от тях срок. Въпреки, че не им го дължиш. От своя страна те не олихвяват своя дълг към собственика...
Парадоксално, но факт!

# 6
  • Мнения: X
Топлофикация” ще плаща лихви за надвзети суми
http://www.politika.bg/article?id=21507

НО предполагам,че са по ниски от лихвите по задължения !

Приспадат надвзети пари за парно от следващи сметки
http://novinar.bg/news/prispadat-nadvzeti-pari-za-parno-ot-sledv … D0%BE%D0%B2%D0%B0

Ами това си е чисто КРЕДИТИРАНЕ от абонатите! /следващи сметки/

Почти съм убедена /не съм абонат на Топлофикация/, че програмният
им продукт
няма такава "възможност" - с/ка дебит,с/ка кредит по такава
операция . /като твоята конкретно/

Mpulle, сподели каква е развръзката.  Rolling Eyes

# 7
# 8
  • Мнения: 1 195
Здравейте,
приспаднаха сумата която трябва да ни върнат от общата сметка Mr. Green

# 9
  • Мнения: X
Здравейте,
приспаднаха сумата която трябва да ни върнат от общата сметка Mr. Green

  Peace

# 10
  • Мнения: X
Аз съм объркана с тази топлофикация. Юни/юли ни дойде изравнителна сметка и се оказа, че имат да ни връщат 50лв. После края на юли идва някаква сметка за такса мощност или и аз не знам какво, според която дължим към 14лв. След това дойде корекция на предишната изравнителна сметка и пак имат да ни връщат около 49 лв. Еми още не съм платила тази такса и няма и да я платя. Сега ни начисляват и лихва върху нея. Еми съжалявам, но не е ли логично да ми приспаднат тази сума от сумата, която имат да ми връщат? Аз начислявам ли им лихви към тези 50лв дето ми дължат???
Та, ако може някой да ми обясни защо не приспадат тази сума, много ще съм му благодарна!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 250
И на нас ни приспаднаха от старите сметки:peace:

# 12
  • Мнения: 2 029
На мен ми отговориха/аз имам стари задължения към тях в размер на 500-600 лв, и всеки месец ми пускат "страшки"  Shocked със съдия изпълнител/, че първо трябва да нулирам всичко- да си платя каквото им дължа, включително и такса от 6.12лв за уведомителните бележки, че ще идват да ни отчитат- а после те ще ми върнат тези- в моя случай 50 лв- надвзети пари  ooooh!
Като капак на всичко, се оказа, че на измислено име и служебен абонатен номер се осчетоводява и парното по тръбите в банята- нямало как иначе да се разпредели тази енергия!  Thinking
Това при положение, че съм свалила радиаторите, но кой ли го интересува...

# 13
  • Мнения: X
Интересно...е аз пак не мога да разбера какво е положението за моя случай. В крайна сметка ние си плащахме всичко редовно и тези 14-15 лв са от такса мощност, чиято сметка получихме след като излезе изравнителната сметка. Толкова ли не могат да си удържат парите? Май ще взема да им звънна да се разправям с тях! Знам, че става въпрос за малки суми, но е въпрос на лоялност към клиента.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 329
CoB, къде в бележката ви пише - такса мощност  Shocked


Да не би бележката от края на юли за 14 лв. да е за таксата за засичане на топломерите  newsm78
Съобщенията за тази такса се получават отделно от месечните.

И доколкото знам тези суми са към отделна партида в Топлофикация. И не влизат в изравняването. Поне така беше доскоро.

През юни се пращат само информативни изравнителни сметки. После може да има корекции, ако някой направи опровержение. И чак през август идва действителната фактура.

Сега през август получих фактура, в която си пише всичко много ясно на отделни редове - дължими суми, приспадната сума, сума за таксата на дяловото разпределение и крайна сума за плащане.

Общи условия

Активация на акаунт