МАРТенче маха с ръчички и гледа мама с грейнали очички!-тема 6

  • 26 347
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
И аз бих се радвала някой да сподели, че и при мен са налице някакви 7 кг. Мислех си ако ходя да поспортувам май ще е най-добре. Едно бягане за половин час или час ? Но и малко режим на хранене няма да е зле. Не знам вие мами как се храните, но аз без шоколад не мога, става ми лошо, а имам и ниска кръвна захар. Дайте идея да се борим с килограмите Mr. Green . Казват, че когато проходило детето се сваляли... вярно ли е или е мит ?

# 16
  • София
  • Мнения: 127
Браво много е хубава новата тема,а клипчето е страхотно- smile3501 на lilyrose за идеята и труда, а бебчетата ни са най-сладките естествено  Laughing

# 17
  • Мнения: 30
Хай dance

Lilyrose ГолЕма си  Hug,браво и на Женичка за новата темичка   bouquet

Поради големият интерес, правим нова среща на софийските мами в сряда 9.30-10 ч. в парк Заимов,на първият фонтан откъм театър София.На който му е удобно да заповяда!

Нашият бебо цяла нощ се буди и мрънка. Непрекъснатао искаше да суче, предполагам - да си чеше венците. Такова чудо не е било никога. От 2 месеца спи от около 21 до към 5-6 часа и сега изведнъж колко пъти го кърмих снощи изобщо не знам  ooooh!
Mur все едно аз съм го писала.От два дни не знам какво става ooooh!.Буди се по 4-ри пъти нощем да го кърмя,но не е толкова гладен,а явно се успокоява.Накрая към 6.00ч. го взимам при мен и ми спи на гърдата до 9.00ч.отместя ли се,да се измъкна и почва да пищи  ooooh!.Не знаех с какво да го свържа,но явно е с пробиването на зъбчетата  newsm78, Tired

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 11:31 от migeio_

# 18
  • Мнения: 19
Здравейте , имам един въпрос, ако и ЛЛЛ могат да се изкажат ще съм благодарна- кърмя Теди на поискване, вече сме на 4 месеца и половина и от вчера започнах да го захранвам с пюре от морков на ХИп, но понеже всеки ден се кърмим по различно време малко ми е трудно да определя кога точно по обяд да му дам пюрето, днес примерно сука в 10 и 30 към 11 му дадох 2-3 лъжички и към 11 и 20 пак сука и заспа и как е по правилно да му давам преди или след кърмене,имайте впредвид , че той суче и заспива и после няма как да го събудя да му давам пюре, доста ми е трудно и неясно това с захранването още повече че нямаме режим на хранене, за да предвидя как да му давам пюрето,мамите които кърмят на поискване моля ви да се включите със съвети!

# 19
  • Мнения: 13
Стихийно бедствие и аз от 5 дни съм на 90-дневната. Много се чудих дали да я започвам, притеснявам се да не ми намалее кърмата, че и без това не е в изобилие, но като се погледна в огледалото ми иде да се  #2gunfire Мисля, че засега не намалява, меря бебето по-често, наддава си нормално, поднових приемането и на лактогонния чай за всеки случай. Има резултат, сутринта се премерих и съм минус 1.500 кг  за 5 дни newsm44 , нооо имам още доста килца отгоре.

# 20
  • Мнения: 13
Направих албум Нашите срещи в Snimka.bg, качих вчерашната снимка, дано е успешно, че досега не съм създавала, поправете ако нещо съм сбъркала  Embarassed

# 21
  • Мнения: 44
И ние вече сме в отбора на зъбопритежателите Simple Smile Тая сутрин, на точно 5 месеца, се събудихме с долен резец! Е не се вижда още отпред, но ми дере ясно твърдо връхче, и отзад го видях Simple Smile А и си се лигавеше много тези дни!

Мигео, ние сме вече здрави, ще дойдем в сряда, ама сигурно към 10.30, та дай ми, моля те мобилния си на лични, да ви питам къде сте.

Анелиса ми изпрати снимката (за което благодаря) - страхотни сте всички мами с бебоците Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 12:34 от sirence

# 22
  • Мнения: 138
чук-чук
благодаря на женичка за страхотната тема, за енач - за прекрасното заглавие и на лилироуз  Rolling Eyes - за клипчето
а и марис ни посреща с кафенцето  Hug

сиренце, честито зъбе, на Стихията - двузъбие, а и на всички останали, които са се сдобили и с тази екстра

Марти също си поставя всичко в устата и ръчичката е най-добрата чесалка, въпреки че има няколко (чеслки). но слава богу нощно време си спи добре  Praynig Като ви чета какъв ад е със зъбчетата, почва да ми става зле

маринелка  Hug Hug Hug Анастасия е герой

мигео, изпревари ме с анонса, хайде момичета, колкото повече, толкова повече

Stacked може ли линк за диетата, наскоро я търсих, но не успях да я намеря  newsm78

# 23
  • Мнения: 856
Anelisa, много благодаря за поставянето на снимката. Държах да я видя, не за друго, а точно защото вчера се загледах в една забързана мама с червена рокля и се зачудих дали не е от нашите, но вместо да я последвам, хванах друга пътека  Whistling Сега вече знам, коя е мамата с червената рокля, ама защо ли не си следвам интуицията, не знам  Close
А като изпуснах питумното (в моя случай Юния парк), сега ще гоня дивото, т.е. ще видя дали мога да се организирам за парк Заимов, че хем не ми е познат, пък и ще трябва да си организирам транспорт  Thinking
Ааааа, и да помоля някой, който ще ходи със сигурност, да ми пусне телефон на лични!!!

migeio_ , аз го взех да спи на спалнята още от вечерта, защото той се будеше през 1 час, след като го приспах без проблем. Лошото е, че нямаме изгледи за зъб по венеца и не знам колко ще продължава това раздразнение.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 062
lilyrose, ето в тази тема има подробни обяснения за режима
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=596509.0

А ето в тази коментар за спазването й от кърмачки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504220.0. Аз лично хапвам доста плодове през всички дни и може би за това ефекта е минимален. От драга страна като спазвам режима съм сигурна, че осигурявм от всчки групи храни за добра кърма. Освен това пропускам водния ден....

Честно казано напоследък не бях никак стриктна, но и имах по-важни неща за вършене. От днес се опитвам да спазвам пак режима.

Anelisa, браво! Ти ме разби с този резултат. Аз започнах да свалям чак  след 14 ден и то грамчета.

# 25
  • Мнения: 160

lilyrose страхотно клипче! Поздравления!  Hug

# 26
  • Мнения: 0
lilyrose,  migeio_ там сме с моя Убавец!
Айде и нашето зъбче да покара дееее... И ние все се кърмим, иска явно да се чешка човека.. newsm78

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!  Hug

Аз пиша от дъжд на вятър, но понеже тези дни и духа, и валя, та реших да драсна  Laughing

Новата темичка е прекрасна, Женичка   bouquet а бебоците са наааай-големите сладурковци  Heart Eyes Браво на lilyrose   bouquet
Не успях да кача в албумчето снимка на моят бебо, но и нямам парола  Sad Моля, който има възможност да ми я пусне на лични.
С малко закъснение да се отчетем и ние от консултацията от миналата седмица. Вече сме 7150 (+400 гр) и 65 см (+3 см).
Иначе от няколко дни не мога да си позная детенцето. Както е нахилен и весел, така се започва едно мрънкане, което прераства в истерично дране и нищо не признава. На кърменето също се отрази - изведнъж става нервен, започва да се дърпа и да пищи... доста неприятни моменти са и за двама ни  Sad  Нощно време картинката е подобна на тази, която и други мами са описали. Само се надявам по-бързо да отмине този период.

Хайде, засега толкова от мен, за да не ставам досадна  Blush

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Ето ни и нас. До сега последно хранене ни беше 22ч и после чак 6ч. От три - четир нощи се става в 3ч за ядене. Снощи беше черешката на тортата Simple Smile)) Събуди се нервна в 3, после в 4, после в 5 и после в 7, като през този период е в едно полу сънено състояние и мрънка и пъшка(напъва), върти си главата само налява надясно.В 10ч хапнахме отново, след което заспа и я докара до 13.30. Изморено детето. Днес не знам на кой свят съм, не съм мигнала от 3ч. Бяхме и на рожден ден до сега. Извиках майка ми да я гледа, за да дремна малко, че на всичкото отгоре и снощи ми дойде и ми е едно отмаляло...ИЗобщоооо тежък ден:)))
Срам ме е да си кажа, но не мога да преценя това поведение на какво се дължи. Започнах пак да й давам капките за колики, защото докато се напъва и пъшка и пуска газове. Но пък и през деня си лапа много ръцете. Не знам и аз....

# 29
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Добър ден! Влизам само да се запиша, а по-късно ще се отчета от консултацията, която е след час.

Общи условия

Активация на акаунт