Детски надбавки за недоносени

  • 12 087
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз също се сблъсках със този проблем,но условието беше,че трябва да дойда няколко дни преди евентуалното изписване и да подпиша уведомително писмо.Приеха ми документите,но в 14 дневен срок трябва да занеса бележка от ЛЛ на детето.Служебната бележка,която ми дадоха от ОН във Виница също не я признават.Трябвало да бъде от ЛЛ.Относно еднократната помощ там не срещнах трудност защото тя нали се дава на живородено дете.

# 16
  • Мнения: 2 719
Здравейте!

Присъединявам се към вас като мама на недоносено сладурче. Дъщеря ми Ния , се роди на 30.08.2011, в
27-8 г.с.

Бихте ли ме ориентирали, какво би следвало да направя чисто документално? До този момент знам единствено, че две седмици след раждането(?) трябва да вземем акта и за раждане от общината.
Документи за еднократна помощ се подават кога и къде?


Благодаря ви предварително за помощта и най-вече задето ви има и пишете тук. Чета ви още от болницата, където лежах със спукан околоплоден мехур. Дадохте ми кураж вие и децата ви. Благодаря.

# 17
  • София
  • Мнения: 29
Здравей Хеликаза
аз минах по този път и ще  ти помогна щом си вземеш акта за раждане изкарва се удостоверение за родствена връзка  и тези  два документа се подават  в социалната служба по местоживеене  удостоверението за родствена връзка се изкарва от общината  по местоживеене при нас  беше на същото място от където си получих  акта  за раждане.По нататък са детските но  в  моя  случай  бебето е още  в болница и  не  ми  приеха бележката  за имунизации иначе  за  детски   се иска  бележка  от  работодателя  за дохода  за 1 год  назад бележка  от  ЛЛ на  детето за имунизациите и  една  декларация  която  я  дават  там  на  място  в  социалната  служба

# 18
  • Мнения: 75
Като гледам повечето майки са подали документите за еднократна помощ за новородено дете още докато бебчо е бил в болницата. На мен ми казаха, че ще ми дадат акта за раждане при изписване на бебето.Как ще подам документите без акта за раждане? Общината по служебен път щяла да изпрати акта за раждане ж болницата и след кат изписват бебо щели да дадат акта.

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 00:52 от reni_4il

# 19
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Хм,интересно,принципно акта за раждане даже го взема и бащата защото се изготвя за 3-4 дни.А в този период майката е още в болницата.Поне при нас ги издават в Общината.

# 20
  • Мнения: 14
общината няма това право това е личен дукомент ако се изгуби а на болницата им трябва копие от акта за раждане на бебето.това значи ли че вече ще си получава ме личните карти по пощата. безобразие .....а за социалните трябва да бъдеш нахален и нагал.

# 21
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Може ли да ми обясниш това за болницата-за какво им трябва опие от акта? newsm78

# 22
  • Мнения: 14
не знам за какво им трябва копие от акта за раждане но и при двете ми деца са ми искали копие от акта.Те са лежали в Майчин дом.Може би за ради ЕГН то  което получават сигорно то им трябва

# 23
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Това сигурно е за София? newsm78

# 24
  • Мнения: 14
да за софия аг майчин дом

# 25
  • Мнения: 94
Родих октомври 2012 в Майчин дом софия.Бебетата ми бяха там до декември,обаче нямам спомен да са ми искали актовете за раждане.аз ги взех от община Триадица,а и от отделението като ме изписваха ми обясниха да отида да ги взема от там,така че мисля ,че няма проблем да се отиде до съответната община за акта.

# 26
  • Мнения: 75
В Русе общината изпраща акта за раждане по служебен път до отделението неотология където лежи бебето и него дават докато не го изпишат,

Общи условия

Активация на акаунт