А колко излиза храненето с кисело мляко?

  • 1 523
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Смятам, че киселото е много по- истинско и съответно по-полезно от адаптираното, което е все пак изкуствена смес.
С какво киселото мляко е по-полезно за едно бебе, че ме заинтригува това ти твърдение?
Естествено, че не е по-полезно. Единственото предимство на киселото е, че е по-евтино. Иначе нямаше да се произвежда АМ.

# 16
  • България-София
  • Мнения: 573
Пък и незнам защо трябва да я храня с кисело мляко постоянно, след като тя си пие адаптето.
Аз имам по-особено виждане за киселото мляко и смятам, че поне до 11м няма място в детското меню; същото смята и педиатърката ми, която по принцип е от школата на рано захранващите; също смятам, че детето е добре да пие специално мляко (разбирай изцяло или частично адаптирано) поне до 2 години...но аз съм си такава Simple Smile
Също си мисля, че адаптираното мляко с всичките му там витамини и минерали с положителност ще е по-полезно за детето от киселото мляко, така че споделям мнението ти по-горе.
Но в случая конкретно се интересувам като цени как излиза, понеже няколко пъти се сблъсквам с това мнение, че е по-евтино, а май не е.
Нашият педиатър съветва до 3 години да се дава АМ поне по чаша на ден.
Колкото до изказванетп, че киселото /дори и домашното/ е по-полезно от АМ - извинете - не го намирам за сероизно.

# 17
  • Мнения: 46 526
Аз имам по-особено виждане за киселото мляко и смятам, че поне до 11м няма място в детското меню; същото смята и педиатърката ми, която по принцип е от школата на рано захранващите; също смятам, че детето е добре да пие специално мляко (разбирай изцяло или частично адаптирано) поне до 2 години...но аз съм си такава Simple Smile
Също си мисля, че адаптираното мляко с всичките му там витамини и минерали с положителност ще е по-полезно за детето от киселото мляко, така че споделям мнението ти по-горе.....

И аз така мисля  Peace

Все още сутрин и вечер пие млякото на Нестле за след годинка. Кисело мляко яде през ден за следобедна закуска, с натрошени бисквити.
Но ако сметна, че Нестлето е 7.09 лв. за 450 гр. и една мерителна лъжичка е 4.77 гр., то на ден отиват 4 лъжички сутрин и 6 вечер, т.е. една кутия стига приблизително за 9 дена и половина или по 0.75 лв. на ден. Малко е по-евтино, но не виждам фрапираща разлика, защото аз от отворена кофичка не давам на София на следващия ден, а отварям нова. 20 стотинки на ден за сега не ме натоварват  Rolling Eyes

Мама Яки, ти въобще знаеш ли как се получава това изкуствено мялко? Нали това е краве мляко, кое му е толкова изкуствено? От същите крави правят и киселото, просто едното е приспособено за деца, а другото не!

# 18
  • Мнения: 140
Все пак Thinking какво му е "полезното" на адаптираното мляко? Едно време като го е нямало и са захранвали бебетата с кисело мляко,не са и чували за алергии.Пък сега това не давай Naughty,че алергизира,друго не давай Naughty,че пак води до алергия...

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Моля ви, нека да не е 'за' и 'против' киселото мляко темата Grinning
Тези теми 'за и против' са нищени и в двата форума и резултата е ясен Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 315
Все пак Thinking какво му е "полезното" на адаптираното мляко? Едно време като го е нямало и са захранвали бебетата с кисело мляко,не са и чували за алергии.Пък сега това не давай Naughty,че алергизира,друго не давай Naughty,че пак води до алергия...

Киселото мляко преди и това, което е сега нямат нищо общо Simple Smile.

По темата: 1 кофичка кисело мляко е 400 грама вече. Верея струва по 65 ст. от 2.9% (толкова е при нас) и ако давам неразредено 1 доза ми излиза с 10 стотинки по-малко от адаптираното. Аз също давам Нестле Джуниър сутрин и вечер. А ако сравняваме с Нестоген, май киселото си излиза повече...

# 21
  • Мнения: 1 639
Да , и аз съм чувала да се споделя ,че киселото е по-евтино , но тук четейки се замислих ,че от една кофичка щом се дава  само веднъж , за денят трябва да са поне 2 ( за нашата възраст 2 основни яденета на мляко) . При нас са 50-60 ст кофичката зависи от марката мляко..... 30 x 1-1,2 = 30-36 лв  Shocked 
 А , една кутия НАН -7,00лв  ми стига средно за 1 седмица , демек 28- 30 лв
 Е , АМ е определено по- евтино и  по-полезно  Laughing

# 22
  • Мнения: 46 526
Да , и аз съм чувала да се споделя ,че киселото е по-евтино , но тук четейки се замислих ,че от една кофичка щом се дава  само веднъж , за денят трябва да са поне 2 .....

 Аз като отворя кофичката давам от нея до края на деня, така че смятам по 2 бр. на ден  newsm78

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо по 2 кофички на ден? Моите никога не са успявали да изядат и 1...
60 ст. х 30 дена= 18 лв. АМ идва с 10-ина лв. отгоре.

# 24
  • Мнения: 1 639
Защо по 2 кофички на ден? Моите никога не са успявали да изядат и 1...
60 ст. х 30 дена= 18 лв. АМ идва с 10-ина лв. отгоре.
Не ,че ги изяждат , ама по-нагоре са писали ,че не дават два пъти от една и съща кофичка  newsm78
 Както и да е де , аз не давам кисело ...  Peace
 По натам мисля да давам като разнообразие следобед  Thinking

# 25
  • Мнения: 1 639
Да , и аз съм чувала да се споделя ,че киселото е по-евтино , но тук четейки се замислих ,че от една кофичка щом се дава  само веднъж , за денят трябва да са поне 2 .....
Аз като отворя кофичката давам от нея до края на деня, така че смятам по 2 бр. на ден  newsm78
Ми и аз 2 съм сметнала  Wink

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо по 2 кофички на ден? Моите никога не са успявали да изядат и 1...
60 ст. х 30 дена= 18 лв. АМ идва с 10-ина лв. отгоре.
Не ,че ги изяждат , ама по-нагоре са писали ,че не дават два пъти от една и съща кофичка newsm78
 Както и да е де , аз не давам кисело ... Peace
 По натам мисля да давам като разнообразие следобед Thinking
Аз разбрах, че една кофичка се изяжда в рамките на един ден, разделена на 2 приема. Така давах и аз (но вече ядат по-малко мляко и гледам да им давам повече сирене).

# 27
  • Мнения: 46 526
Ми и аз 2 съм сметнала  Wink

Ох, бях гладна и разсеяна, по 1 бр. имам предвид, както писах в мойте сметки, с кисело мляко излиза с по 20 стотинки по-евтино на ден, от колкото с адапте. Това е с Нестле джуниър, с Нестогена например се изравняват, даже май с адапте-Нестоген е по евтино  newsm78

# 28
  • Мнения: 5 370
Гледам,писали са някои,че дечицата отказват адаптето.
Ами аз какво да кажа,като моята "ламичка" мила сутрин реве след 250 грама??(включват се и 2 плазмонки вътре) #Crazy #Crazy
По темата-каквото и да ми струва,нали не успях да го кърмя,поне АМ ще му давам,докато е необходимо. Апропо,той на никоя друга храна така не се радва,както на шишето си. newsm78

# 29
  • Мнения: 5 577
Аз съм го смятала - кисело или ад. мляко еднакво излиза.

Поне при мен.

Общи условия

Активация на акаунт