Рамадан Карим,Аид Саид и 132 пожелания за мир в арабско и не само.

  • 57 216
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 190
дОБЪР  ДЕН И ОТ МЕН  .Аз  днес  съм  работна  и  пиша  от   работа  Simple Smile  .
За показаното  негар4е   аз имам   едно  седящо   и  като   го  разклатиш   си мърда  главата  Peace
Леле  браво  да  вас   немога  да  ви оправя  още  Embarassed  ,ама  нека   ,да  се раздвижи  тази  4удесна  тема
Айа   дано  брата  на  мъжа  ти    да пребори и  този път  болестта Hug

# 286
  • Мнения: 550

Скромна почерпка за стиснатите палци и подкрепата - сега остава да получа крайната оценка и казвам сбогом на унито - най-накрая. Презентацията мина много доббре, след нея имаше малко губене на време - трябваше пак да тестваме и обяснпваме неща дето поне 10 пъти сме ги тествали и обясняввали, ама ръководителката нали е от по-бавно загрпващите  ooooh! Чак сега се прибирам и с голямо закъснените почвам да стягам багажи и да обмислям маршрутите за Истнабул, ако някой е ходил и може да даде идеи, моляяяя... че нямаме никакво време.

За затворниците, оказа се, че греша, дано това е стъпка към постигане на мир  Praynig
 
 bouquet на всички

# 287
  • Мнения: 0
Боби, честит рожден ден на патерици!

Благодаря русалката и всички други за подкрепата. Люспа, как така ще се аутобанваш като си емблематична личност в този форум?Simple Smile Не ни го причинявай твоето отсъствие вече  Peace
 
Ясмин, момчето каза,че щяло да чака няколко години, докато реша. Сгодихме се на 22ри септември и планираме дълъг годеж, докато се опознаем. Скоро ще се срещна с непознатата част от семейството му (дано ме харесат). Баща ми каза , че е съгласен с дълъг годеж, майка ми все още не знае. Мисля да й го споделя след 1-2 години,ако все още сме заедно, за да й спестя 1-2 години ужас:)).

Аз имам една неприятна история от миналото с един годеж, за който момчето (подобно на сегашния кандидат) ме моли месеци наред и ме убеждава,че не е рано (бяхме на по 19-20). Намери си работа, ходеше на лекции и да помага на един строеж като първокурсник, изнесе се, заживяхме щастливо отделно. Бяхме си обещали да се оженим 2011, когато плаирах да завърша. Прибрахме си котенце от улицата и си живеехме най-щастливо. Сутрин той заминава на работа, аз го посрещам вечер; ходехме на почивки, на театър, на класически концерти, на танци. Хармония пълна. След 1 година той заяви,че се изнася ( добре, че не бяхме казали на родителите си за годежа). Не ми даде да се разделим, просто искал отделно да поживее известно време. Аз му намерих квартира, за да покажа колко малко съм засегната, че иска промяна в статуквото. До ден-днешен си живее там. Останах в празния ни дом, той не искаше да ми идва на гости, а само мен канеше и настояваше само аз да го посещавам. 

Между нас нещата се разпаднаха половин година след като се изнесе - започна да взима наркотици, да се напива, напусна работа и увисна на родителите си, падна му успеха в университета, спря да рисува, да чете. И до този момент, години след това си е същия - мързелив и незаинтересуван от живота. Това много ме отблъсна от обвързването и станах предпазлива, както си е клишето:) Затова силно се надявам този случай да е различен и да не се променят драстично нещата между нас, а и той самия. Знам ли.. Страх ме е.  Хората се променят драстично (тоест разкриват истинската си същност драстично) след като те "спечелят" на своя страна. Не мислите ли?

Щом Русалката се е познавала кратко с мъжа си преди сватбата, ето че и такива щастливи семейства има, които не са се изпитвали на всякакви задачки преди да се съберат Simple Smile))) Вие какъв опит имате? Променяли ли са се коренно половинките ви?


Айа , ще спомена брата на мъжа ти в молитвите си! Дано се пребори по-леко.
А иначе аз поддържам лафа без проблем, работила съм 5 години на пазар всяко лято  Joy

# 288
  • Мнения: 190
Добър  ден  и от мен  Simple Smile 
Златорог  дано  това  е  твоето мом4е  и да  сте заедно и щастливи  дълги  ,дълги   години .

# 289
  • Мнения: 1
Още съм на автобан, само минавам да изпробвам новия си ник и да побутна темата.
Осъзнавам, че е леко некрасив, и за на който му е неудобно да се обръща така към дама, съм запзила опцията Лю.

Шило, какво става с твоя любимец, кой убиха сега -него ли двойника му ли, или нещо съвсем друго се случи?...
подкокоросвам ви да вземете отношение към поредния епизод на риалити шоуто арабска пролет

лека....

п.с. не можете да си представите колко бързо привлякох читатели, дори в този късен час...идеята с ника се оказа добра, дано сега и писатели се присъединят....

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 00:33 от скЛЮчени вежди

# 290
  • Мнения: 468
Какъв автобан, та ти си във вихъра на творческия си период. Толкова ТРИсмислен ник и аватар Mr. Green Mr. Green да измислиш, бива си те. bowuu bowuu bowuu

Любимецътна Шилото си отиде, ако трябва да вярваме на нформацията. Аз съм против. Пак по много унизителен за арабското начин му отнеха живота. А и защо не го съдиха - може би има какво да разкаже....И да ви кажа днес дочетх Фермата на животните на Оруел - е имам опасеня, че този минимодел на стремеж към равенство, описан в книгата и към който се стремят арабските народи ще сработи по същия фалшив начин.  Sick Sick Sick Дано сме живи да го обсъждаме с яростно защитаващите демократичните промени.  newsm78
Въобще, тези дни съм голям фен на Оруел...

# 291
  • Мнения: 1
Абе амалска, много съм добра щом ти го казваш, ама третия смисъл на ника ми нещо ми се губи....пуля се и не го виждам, май ще трябва да ми помогнеш да го открия.

И аз съм фенка на Оруел, ама ме зариби с една друга книга, също ставаща все по-актуална с всеки изминат ден.
Като ще обсъждаме литература, да се похваля как най-после, най-после, прочетох Махалото на Фуко на Умберто Еко. Прочетох го и даже го разбрах!

За Кадафито ко да кажа и аз не знам....Ох, хора хорааааа......нищо хубу не ни чака
получих един много странен имейл от една моя дружка. Не споменава собствени имена на хора и селища,  но заподозрях, че се намира в едно либийско село. Ако съм права скоро ще ви снабдявам с автентични новини за положението там.

айде лека нощ

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 01:14 от скЛЮчени вежди

# 292
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Айа, честито, мила! Много се радвам за теб!
Ти сигурно си вече в Истанбул вече, но искам да ти пожелая приятно прекарване и чакаме разкази!

Относно смъртта на шоумена Кадафи ще цитирам един потребител от форума:"даммм едни престъпници в подкрепата на едни други престъпници убили един престъпник. с цел вторите в схемата да си покрият срамотиите.
гнус и срам."
Така ги виждам аз нещата, да не се хабя да пиша. Е, някъде в цялата схема сигурно има и % честни революционери, ама съм сигурна че те биха предпочели разследване,съд и присъда.
Както и да е. Тоя филм тепърва ще го гледаме пак и пак в арабския свят, а нищо чудно и на други места.
Ех, велик е Оруел...

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 10:29 от jasmin

# 293
  • Мнения: 800
за пореден път мъжа ми каза, 4е имало нещо шейтанско в мене..... к'вото кажа и то вземе , 4е се слу4и бе...  Сутринта му викам на моя, абе кво стана с Кадафито, жив ли е още, 4е не следя новините. И следобяд чухме, 4е бил убит. Уж... пък да видим.
Тоя тунизийския най-хитър излезе бе, замъкна тонове злато и спаси кожицата. Мубарак го влачат на носилка из съдилищата и затвротите.

Какво става с мойте любимци бе, Саддам, Осама а сега и Кадафи...Сиротна останах.

Ве4е ме е страх да си отворя устата, квото и кажа и то като предсказание става  бе... И на мъжа ми му казах миналото лято да не пътува с колата, 4е ще катастрофира и то взе, 4е стана.... И още и още.

Да взема да се обявя за една нова Ванга, балъци не липсват, ще преживявам доволно и предоволно  Wink


А иначе арабската пролет е тема табу за нашата тема  Mr. Green  Ква ти пролет, брат4е, тука зима идва...

# 294
  • Мнения: 468
Склю, имах предвид първо интригуващият аватар, после никът, който му пасва и накрая двете главни букви в ника, които да навяват, че това си ти макар под нова самоличност. А пък и като добавим и двусмислието на измислена, каквато е титлата ти, става още по-интересно. Я кажи, ама непременно, на коя друга книга сии фен, която да е актуална днес? на оруел ли пак?
Ти ме наведе на мисълта коя ще е следвашата ми кнга за довечера. Това ми е удоволствието - да си чета когато всички изпоналягат, даже ги натискам да спят без оглед на пол и ъзраст. Mr. Green

Шило, изненздваш ме за кой ли път.  Wink Я бе я проркувай поне нещо позиртивно като например, че ще има цветя и рози в целия арабски свят, па дано се случи. Hug как е Злоядка, ние станахме злояди по принуда - в яслата по цял ден нищо не яде, после в нас не спира да се тъпче. Ами ако получи някакъв гастрит? избощо тия ясли са голяма ъпотия, нищо не е реформирано то дестеилетия, ни система, ни база, не може така, децата ни не са добитък все пак...

Ясмин, много правилно го е описал човека, не е логично така бързо да обърнат курса и от първи приятели да станат първи врагове. Ама то пропагандата работи и хората забравят. Е, не всички но те са безпомощни, нищо не зависи от никого от нас всъщност. А пък тия снимки дето ги разнасят пак са с пропагандна цел според мен - и малкото, които не поддържат официалната версия, да се почувстват унизени, врагът да изглжежда прекъреш  и фанфартите на великата демокрация да свирят Ода.

Злагорог, не мисля, че във всички връзки нещата се развиват така. Зависи си от човека, а и ако в началото се очертят границите, има по-малко изненади. 

# 295
  • Мнения: 190
Добър  ден  и  от мен  арабелки   Hug
Днес   тъка  е  едно  слън4ево   Heart Eyes
Само  дето   цялото  семейство  сме  болни   Tired
За  Садам  Хюсейн  ми се мярна  , 4е  го  убили  верно ли  ?

# 296
  • Мнения: 800
За  Садам  Хюсейн  ми се мярна  , 4е  го  убили  верно ли  ?

абе така казват, даже клипчета се въртяха по нета с екзекуцията, ама то  2006 година беше тва...  Wink

# 297
  • Мнения: 0
Шило, мойте съболезнования за Кадафи! Съжалявам, че го убиха като животно, мир на душата му,недостойна смърт го сполетя. Заслужаваше процес като Саддам, нека след процеса го екзекутират ако решат. Той ги обърна на зверове и те така го унищожиха.
Гледам народът се радва най-невинно, изпълнен с надежда за светло бъдеще и промяна. Кой знае какво ще стане сега и с Либия, и с Египет.. Нови звезди ще се появят на сцената и ще е нестабилно положението дълги години. Надявам се да се подредят нещата най-добре за народа, макар че се съмнявам сериозно. Нашият преход продължи толкова дълго и неприятно, дано при тях е по-безболезнено.

Айа, честито дипломиране! Помня като се дипломирах тази година се чувствах като освободения Сизиф:))

Боби, надявам се,че ще оздравеете скоро. Покрай рождения ден ли настинахте или някакъв грип е? Детето също ли е болно? Аз се чудя дали да не се ваксинирам тази година, макар семейството ми да е против ваксините за грип. Твърдят, че никак не помагали не знам какво си.. Аз сега за да си подсиля имунитета пия една тибетска гъба http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p12931.html , която ми подсилва имунитетя всяка есен и свалям 1-2 кила. Да се подготвя за Коледа, че то по това време пък качвам 5 и накрая се оказва, че съм само +3 и панталоните все ое ми стават януари макар и с мъка и унизително разкопчаване след вечеря:))))
 
Ясмин , напълно съм съгласна с пропагандата. Интересно как се чувстват другите световни лидери всъщност ( отвъд изявленията,че ерата Кадафи е свършила по най-подходящия начин).

# 298
  • Мнения: 190
От  това  което изгледах по  клиповете  от  нета  е  просто  не  4овешко  и  дивашко  Confused Колкото   и  да не  са  го искали на  власт   просто е  трябаво  да  го изправят  на съд  за  деанията  си  !
Детето   се  разболя  на  градината  ,а ние покарай него  Tired

# 299
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
То и малката ми беше болна, но бързо премина, без лекарства.
Тази тибетска гъба и ние с детето я пием и наистина помага за подсилване на имунитета. Ама на мен за отслабването не ми помага. Нищо не ми помага и вече не се и опитвам да отслабвам  Simple Smile

Днес в работата казах, че ми е мъчно за Кадафи- убили са го като куче, та ме погледнаха странно колежките.Ама така си е.

Шило, значи кюрда най-накрая осъзна , че си дявол в рокля  Mr. Green Не е зле идейката с врачуването, ама защо все лошо пророкуваш  newsm78

Айа, поздравления за успешното дипломиране   bouquet

Амал, защо не иска бонбонката да яде в яслите? А иначе плаче ли като я водиш?

Ясмин,   bouquet Много точно казано.

скЛЮ, стига с тия автобани, магистрали и друга пътна мрежа ! Видя ли, побутна темата и колко коментари имаше. дайте да си я коментираме тази арабска зима, що за арабската пролет е забранено.

Хайде лека ви нощ и от мен  Hug

И да оздравявате

Общи условия

Активация на акаунт