Велинград

  • 16 742
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Във Велинград има много паркове и почти във всички има детски площадки. Най-популярната дестинация е паркът около хотел "Рич". Лично аз предпочитам да водя дъщеря си на този, който е до Вельова баня, когато сме във Велинград. Почти всяко кафе има обособен детски кът(нещо, което много ми липсва тук, където живеем). Ние редовно сядаме на кафето отстрани на читалището в центъра- има две ретро коли трансформирани в маси за клиенти, които са атракция за децата или поне за моето- докато завърти волана, провери педалите и други части от автомобила, или си поиграе на площадката към кафето и ние сме приключили с консумацията Simple Smile

Маркита не е близо до центъра, но не е и далеч. Като тръгнете по реката ще стигнете точно до Централния плаж и парка на "Рич" и "Двореца". Продължавайки още по-нагоре по реката стигате и до парка на Вельова баня Simple Smile

На място лесно ще се ориентирате Simple Smile

Весело изкарване!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 699
Благодаря за отговора! Дота мнения изчетох, май има недоволни от кухнята на Маркита, мислим за обяд и вечеря да ходим навън. От това, което прочетох съм се насочила към Чинарите, Милениум, Парадайс. Какво ще кажете добър ли е изборът. За Клептуза четох противоречиви мнения, но в крайнасметка няма как да го пропуснем, там при Киселия мислем да поседнем, дали е добра идея?
И последно, дано не съм досадила, но предвид, че времето може и да не е много добро, какво можем да правим ако вали? Кино, театър, концерти? А в кой хотел мога да ползвам вътрешният басейн, срещу заплащане евентуално?  #Crazy

# 17
  • Мнения: 77
От посочените заведения имам мнение само за "Чинарите" и то е добро. В съотношение цена-качество, когато е просто за хранене, без купон Simple Smile лично препоръчвам "Александрия", което се намира до съда, на гърба на пазара. Готвят много вкусно, а в същото време цените са ниски. Чинарите е по-подходящо вечер, защото има жива музика, става купон.
Клептуза винаги си заслужава.Сега е занемарен, но пак е хубаво просто да се разходиш около езерата.
Кино няма, но лятото редовно има театрални постановки. В Гранд хотел Велинград има боулинг. За вътрешен басейн - не знам. Повечето хотели имат политика да не допускат външни лица.
Имайте предвид обаче, че Велинград е градът с най-много слънчеви дни в годината.
Пожелавам ви слънце Simple Smile

# 18
  • Мнения: 16
В хотел Рич правят, но ако си намерила и друго място бих била щаслтива да споделиш.  Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 699
Не открих някой да е писал нещо за Пашови скали /до Юндола/ и Стария чарк/до Велинград/, ние в понеделник заминаваме за Велинград, но сме пишман туристи с малко дете и се чудих дълги и тежки ли са тези маршрути за дете? а в този район мечки има ли, че съм голяма бъзла  Blush

# 20
  • Мнения: 77
Здравей, летата ми като дете минаваха на Юндола. Всеки ден се разхождахме до Пашови скали-невероятно място! Не ми е бил тежък прехода, но зависи и колко е голямо детето. Много е красиво, поне преди имаше пресни горски плодове около пътеката. Но не съм ходила от години. Самата пътека минава покрай оградата на резерват. Там понякога съм виждала диви прасета, но мечки не Simple Smile.
Стария чарк също е интересно място.

Приятен престой във Велинград!

# 21
  • Мнения: 436
Здравейте Simple Smile
Аз не съм от Велинград и въпроса ми не е много по темата, но реших да го задам на Вас..., защото най- добре Вие би трябвало да знаете. .. Simple Smile

Бяхме си харесали с ММ обзавеждане на спалнята от един сайт. Фирмата се оказа Велинградска - Кроко ООД. Името на сайта е leglata.com, но от известно време не ми се отваря сайта ..дава ми вътрешна грешка, а й нямам номер  да се обадя. Въпросът ми е дали съществува още тази фирма? Да не е фалирала?

# 22
  • Мнения: 77
За съжаление не мога да ви кажа, тъй като във Велинград мебелопроизводителите са много. Тази фирма специално не съм я чувала.

# 23
  • Мнения: 436
За съжаление не мога да ви кажа, тъй като във Велинград мебелопроизводителите са много. Тази фирма специално не съм я чувала.
Нищо...благодаря все пак за отделеното време и отговора.   bouquet  Предполагам, че са фалирали, защото писах на модератора на сайта и пощата ми прати мейл, че такъв домейн не съществува. Много жалко ...

# 24
  • Мнения: 77
Там има много други възможности, ако държите да е от Велинград Simple Smile Весела Нова година!

# 25
  • Мнения: 311
Здравейте, велинградски мами! Предстои ми почивка във вашия град и искам да попитам дали има автобус, който свързва града с Юндола. Нямаме кола, а ни се иска да се разходим до тази красива местност.

# 26
  • Мнения: 77
Чудесен избор за почивка Simple Smile Без да съм сигурна на 100% би трябвало да има най-малкото такъв, който пътува до Пашово и обратно, ако няма и автобус специално до Юндола.

# 27
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Здравейте на малцината, които пишат тук Simple Smile дали някои има информация има ли във Велинград детска млечна кухня. Планирам почивка там и ми е от решаващо значение как ще изхранвам малечко

# 28
  • Мнения: 1 519
Някоя мама може ли да ме ориентира за детска кухнп в града частна или държавна къде има и става записването и взимането и ? има ли доставка до ракитово примерно

# 29
  • София
  • Мнения: 477
да ви кажа аз като почивах там и мернах една частна някъде срещу хотел Рич мисля, но имаше определени часове за взимане- примерно от 11 до 12 или нещо такова. Съжалявам, че не съм по-конкретна, но и аз не съм от там

Общи условия

Активация на акаунт