Юли месец вече отмина - обеби се (почти) цялата ЮЛСКА дружина!!!

  • 31 599
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 386
Наййййййй накрая 5 минути спокойствие.Детето е приспано (да видим до кога), манджата е във фурната, прането е простряно, ако ми остане време по-късно мога и да се боядисам.
От 3 дни искам да пиша ама НА - няма време и това е.А иначе си ви чета всеки ден по няколко пъти (клюкарката си е клюкарка)  hahaha
smyrfieta това с кръвното не е шега работа, иди на лекар, дано е нещо временно  Hug
за хъркането и ние хъркаме, предимно сутрин, но след 2-3 кихания се оправят нещата
за мрънкането ми мрънка си след хранене и то стабилно.При нас се дължи на колики, много му къркорят червата след хранене.Установих, тоест вече различавам няколко вида плач (мрънкания) - от колики, от глад, когато му се спи.
за контрацепцията винаги съм пила ясмин, когато съм ползвала.Не толкова за да се пазя, колкото за да ми се уравновесят хормоните.Винаги съм била доволна от Ясмин, мисля и сега да ги почна но се чудя как ще ми се отразят на кърменето  newsm78
Аз искам да питам какви играчки използвате за количката и леглото?
Тоест пластмасови или плюшени?Защото на нас ни подариха за леглото от плюш ( много са сладки), после купихме и за количката, но се замислих за прахта, която се събира по тях и как изобщо се чистят?Все пак ще дойде време бебо да ги стига и да си играе с тях (поне с тези на количката де)
Булечка Дано тревогите ти около Коско се окажат напразни и той бързо си възвърне апетита за готвените ястия   bouquet
Аз още си имам жълти лохии, вече не помня кога за последно съм ходила без превръзка.И през бременността бях с тях, защото имах ужасно бяло течение... за ласки с мъжо поради същата тая причина не мога и да мисля, а така ми липсва  Embarassed
Аааааа колко съм недосетлива.Да ви почерпя - брат ми днес е рожденник и става на 22  newsm44
Да ми е жив и здрав и да ме ядосва по-малко  hahaha




ЧЕСТИТИ БЕБЧОВЦИ НА НОВИТЕ МАМИ

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 19:47 от Цвети*

# 706
  • Мнения: 83
Здравейте мамчета!

Ние също сме на АМ, давам НАН по препоръка на педиатърката защото в болницата с това захраниха бебка.Никол изпива по средно 110мл. по 6 пъти на денонощие.Тя също плаче след като се нахрани и аз й увеличих дозата на 120мл., но пък почна да повръща по малко и пак да си плаче, затова реших, че й е много и сега й правя по 110мл. и понякога й остава мъничко на дъното на шишето, а явно си плаче от колики.
Момичета, има случаи, в които ако не я събудя ще си откара и по повече от 4 часа без да яде през деня и така яденетата ще й станат 5.Много се чудя да я събуждам ли или да си я оставям да спи, вие будите ли бебетата задължително на 3 часа да ядат?

Танче и аз вече нямам търпение да се местим в родени!

# 707
  • София
  • Мнения: 193
Кристи, вода давам когато хълца и когато не е заспала след хранене. Иначе НЕ будя детето. Щом спи, значи не е гладно. Една стара детска акушерка от родилния дом ми каза "гладно дете не спи„. А някъде четох, че хормона на растежа се отделя докато бебето спи.

# 708
  • София
  • Мнения: 107
Момичета, благодаря за отговорите за хъркането.  Hug Успокоявам се, че е нещо нормално. Цвета ще се радвам да споделиш какво е казала педиатърката, че ние сме на преглед чак към 30ти.

Оф, Сашко пак не иска да спи.  ooooh! В момента е в татко си и се люлее ама ококорен и не ще поне да задреме. Вечерята е готова и чакаме само негово величество да благоволи да ни остави за 10тина минути да хапнем.
Май взе да се унася и ще слагам чиниите. До скоро.

# 709
  • Мнения: 277
Смърфиета аз подържах високо кръвно до 40 ден след раждането, но е задължително да отидеш на кардиолог  Peace

Абе момичета само аз ли съм повредена и не мисля за секс след раждането, ми толкова съм скапан с тия деца и културно-масовимероприятия,  че вечер само желание за сън имам hahaha

# 710
  • Мнения: 32
А, хич не си единствена и аз не се сещам, но и аз чакам да спрат тези лохии и да се наспя.
Честито на новопохвалилите се мами, само щастие да ви донесат децата ви Hug.
Аз да се оплача, че това дете не спира да реве, незнам какво е това чудо, освен мъжка му работа Laughing. За сега поспива та още не съм сдала багажа, но все повече намалява съня, а като не спи се дере като разпран. Ръцете и те кога ли ще се предадат, скоро май ще се разхождам с кенгуруто из нас. Непрекъснато маха с ръце и крака, изобщо не стои мирен за секундичка дори Tired.

# 711
  • Мнения: 277
А, хич не си единствена и аз не се сещам, но и аз чакам да спрат тези лохии и да се наспя.
Честито на новопохвалилите се мами, само щастие да ви донесат децата ви Hug.
Аз да се оплача, че това дете не спира да реве, незнам какво е това чудо, освен мъжка му работа Laughing. За сега поспива та още не съм сдала багажа, но все повече намалява съня, а като не спи се дере като разпран. Ръцете и те кога ли ще се предадат, скоро май ще се разхождам с кенгуруто из нас. Непрекъснато маха с ръце и крака, изобщо не стои мирен за секундичка дори Tired.


Ей така сме ние вече от 1 месец  Tired Добре, че поне още нощно време поспива, щото ще стана  #Crazy.  В кенгуу стои ама не много дълго, в шезлонга -люлка успеха е за 10 мин докато се усети, че не съм аз. Да ви се оплача и от баткото много е зле положението, направо все е дно е 3 годишен  ooooh! само го стиста и го мачка, събужда го постоянно, целува го и го ближе,
а сега е с Херпес ooooh!, иска и той да суче, щото да му обръщам внимание. А всеки път като кърмя правя нещо с големия, ама не било същото. Знам, че нормално да има реакция, ама много време продържава и то даже се влошават нещата. Rolling Eyes Дано като тръгне н училище да се справим с проблема  Mr. Green

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 06:04 от jen

# 712
  • Мнения: 13
Честит празник на всички! а на тези, които имат имен ден - здраве, късмет и послушни деца  Mr. Green

За отчета - аз заради тези колики вече не знам къде се намирам. Юлско бебе и Джен, напълно ви разбирам  Cry Вече не знам какво е свободна ръка и непрекъсван поне два часа сън. Няма и кой да помага - ужас...
Иначе наддава добре. Първия месец сме +1200 гр.
Цедя кърма за очните, млеконадоят е на макс...

Рапорт даден - друго нищо не се случва при нас.

# 713
  • Мнения: 3
Привет мамчета  bouquetтези дни само ви прочитам,нещо не ми остава време да пиша BlushНо днес вече си имам помощник-свекито си дойде за 10 дни Mr. Greenта сега тя се занимава  с малчо като е крив Laughingа аз си поспивам Laughing
Честити бебчета на всички нови мами  bouquet  bouquet  bouquet
Честито на всички именници,със здраве да си носят имената newsm51 smile3525 newsm51
имам още да пиша обаче малчо май е гладен,та после ще довърша Laughing Laughing Laughing
Слънчев и усмихнат ден на всички newsm51

# 714
  • Мнения: 957
Появи ми се малка бучица в гърдата. Предполагам е запушени млечни каналчета. Какво се прави в такъв случай? Да помпя ли ? топло или студено се слага? Болезнена е и без да я пипам, но не много.

# 715
  • Мнения: 283
Привет!!!

Честит имен ден на празнуващите мами и на малките съкровища!!!
Пожелавам само здраве и много щастливи мигове!  bouquet


Ние сме ОК, за сега и Коско е добре, май всичко е на психична основа, както и Цвета предположи!

Юлско бебе, Джен, разбирам ви, момичета! Hug Понякога и аз съм така ooooh! Ама ще попорасне човечето и ще отминат тези неща или поне така се успокоявам hahaha
Да ви кажа, Рори вече гука и си кротува буден, не много, но около 10 мин., може да си лежи в  коша или на активната гимнастика, гледайки играчките, та се замислям за някави над леглото и за количката Wink Hug

Малчо сега спи, ама сучейки, Коско и мъж ми са на разходка, бебо вчера спа 2 часа, но върху мен, така и аз малко си пчинах, ама Коско беше при насте Whistling

Фет, давай на бебо да суче по-често, няма по-добра помпа от него!!! Hug Дано скоро пишеш, че нещата са ОК! Hug

Цвети*, да ти е жив и здрав рожденика! Hug  bouquet

Танче и аз вече нямам търпение да се местим в родени!

Дааааа, а вече виждам, че и заглавие сме си избрали! Hug

За сега това от мен, до скоро и ви желая успешна и усмихната седмица!!! Hug  bouquet

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 11:54 от Bulechka™

# 716
  • Мнения: 68
Добро утро и честит празник!
Нека и аз да се похваля нещо (че обикновено се оплаквам) Бебо от снощи е на гърда (нали зърната ми са плоски, та не искаше да суче и бях на помпа), ама от много помпане се пооформиха и вече се кърмим нормално, стискайте палци нещата да продължат така  Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте,
Ние от вчера вече можем да се "похвалим" с колики. Таткото търча по нощите да купува Инфакол и Биогая. Вчера му дадохме няколко пъти инфакол и имаше ефект, а от днес ще му добавя и биогаята. Още мисля как да му я дам, че нали е само на кърма и не съм пробвала как ще гълта от лъжичка например.

Ох пак се разрева до скоро ..

# 718
  • Мнения: 118
Фат, аз също към края на първия месец получих бучка в едната гърда и беше болезнена - запушило се е каналче явно. Оправих нещата като преди да кърмя от тази гърда я обливах с гореща вода на душа. Така на вде кърмения от тази гърда бучката се разкара.

# 719
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте! Hug
Да взема да драсна и аз някой ред Mr. Green
  bouquetЧестито на всички именници!  bouquet
Честито на всички майчета гушнали бебенцата си !  Hug
Цвети*, да ти е живо и здраво братлето!  bouquet


За контрацептивите: аз не съм се замисляла до сега. Знам, че не искам да е хапчета. Може би спиралата е добър вариант. Само да кажа, че не е на 100% сигурно. На майка ми една приятелка със спиралата си забременя.
Спиралата е " много сигурен " метод , моят Самуил така стана  Mr. Green , влезе в 2% риск  ,които дават  Mr. Green /явно Господ си знае работата  Wink/ !
Ползвах 13 години и нямах  проблеми ,но  изненада винаги може да се получи Mr. Green!Сега като ми дойде МЦ мисля пак да си сложа ,но обмислям каква да е . Mr. Green/а уж хората са казали "парен каша духа "  Mr. Green Joy/Кърменето и противозачатъчни не са съвместими , моят АГ ми препоръча Фарматекс


jen,като чета за ревността на твоя син доста прилики виждам с моят .Приличат си дори по лудориите, с които се мъчи да ми привлече вниманието /при нас имаше същата случка с прозореца ,/дори си вървеше по парапета отвън  Sad / като при вас .През седмицата ,като е на градина положението се ядва , но през почивните дни ,ако баща му е на работа  ,винаги гледам да ми е пред погледа. ooooh!

За коликите , Самуил най го мъчат сутрин ,само на ръце му е добре .От 2 седмици след кърменето в 2-3 ч посред нощ започва  да се напъва ,да пъшка , да ръмжи и да се присвива , не плаче , но е много шумен целия ритуал Mr. Green и баща му преди няколко нощи ми вика "ако не знам ,че до мен си сложила синчето ми ще си мисля ,че има прасенце такива звуци издава "  Joy Joy
За килограмите-на 1м. беше 4500г./1100г. е качил от раждането/ .Кърмя го ,но има дни, в които след като суче от двете гърди плаче и ако му дам 30 гр АМ си ги хапва и заспива без проблем , не е всеки ден и дохранвам само след едно най-много две хранения за деня , но иначе плаче / сигурно го чуват през два квартала  Mr. Green/ .
Заглежда се и си обръща погледа като местя играчката , гука и си " пее " ,като се приспива , но е много пестелив на усмивки /бащичко  Mr. Green/

Общи условия

Активация на акаунт