Чухме МАРТенското сърчице, а сега го чакаме да порасте! - тема 2

  • 25 945
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте, сега видях темата и аз да се присъединя към вас.Ако всичко е наред съм с термин 21 март 2012(по калкуллатор)  Simple Smile .Ходих на лекар миналата сряда и видя сакче, каза 7мм Simple Smile Сега си насрочих преглед за 26 август тука в софия, но междувременно ще ходя на почивка и в Русе и май няма да се стърпя и ще отида та да видя дали всичко е наред.
Само да се представя,  на 29г, София - първа бременност

Последна редакция: пт, 29 юли 2011, 11:23 от insane

# 16
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Зизинка,идеята ти за етеричните масла е СУПЕР!Веднага ще опитам,а поповод сънливостта и аз съм така.Даже наскоро като си боядисвах косата,съм заспала така и съм стояла с 40 мин.повече.Като се събудих изпаднах в паника,ще имам ли коса,нослава Богу нямаше последствия. newsm03

# 17
  • Мнения: 4
хахах, tnurse, хубаво е, че си спала само 40 мин:)))!  Hug

# 18
  • Мнения: 0
Оп, добро утро и от мен! Да се запиша и аз тук!
Аз все още нямам симптоми като вашите, не ми се гади, не ме боли главата, от време на време ми е криво, но не знам дали трябва да го отдам на бременността Embarassed!
Болят ме малко гърдите и по конкретно зърната, а вечер късно малко и коремчето, сякаш ще ми идва. Като гледам в таблицата, съм една от най-малко бременните, може би и на мен няма да ми остане спестено с някое гадене. Но аз се надявам да ми се размине   Praynig
Искам да ви се оплача от друго, нали ви казах че стартирам от 64кг. Днес сутринта кантарът ми показа 65,1кг  Shocked Потресена съм! Може би защото нямам проблем (както се вижда) с апетита и докато се усетя и бам едно килце! Трябва мерки да взема и да намаля сладкото да мин. На това отгоре сънувах странни работи, че съм вече много бременна и не мога да спя от корема! Няма що, големи сънища!
Един съвет към всички, които страдат от сутрешно гадене (вчера го прочетох в моята книга), пробайте с етерични масла. Продават се някъде сигурно в по специален магазин, като всеки се доверява на нослето си затова коя миризма действа приятно (като примери са дадени Мента, Лимон, Мандарина, Бергамонт) и с това малко шишнце навсякъде. Казват че имало страхотен ефект стига да се подбере внимателно аромата. Освен това е здравословно! Както забелязах от постовете, някои са с типичното бременно носле - всичко им мирише по-интензивно. Може да опитате, ако ви попадне случайно магазин (или аптека), в която се продават етерични масла.
Хайде приятен ден.
етеричните масла (някои от тях) са противопоказни в по-големи дози при бременност - предивикват контракции на матката в най-добрия случай. Възможно е да помагат при някои жени, но се постарайте да намерите повече инфо по въпроса преди да стартирате  Simple Smile Аз четох една такава статийка, на 1-ва стр. на 1-ва тема на февруарските мами... Но сигурно чичо Гугъл има и той какво да каже по въпроса. Успех!

# 19
  • Мнения: 0
Четох ,че чай от джинджифил помагал при гадене Simple Smile) Не съм го изпробвала ,защото нямам гадене( поне за сега) .Simple Smile))

# 20
  • Мнения: 207
Така първо да се отчета и после да си довърша творенито, че има още работа  Simple Smile

Ами момичета бебето е добре порастнало е 1.43 см....обаче...винаги трабва да има едно но Sad

От утрогестана се е появила 4 см киста, която е до бебето и която, ако се спука или нарастне ще приключи всичко Sad

Така, че режима легло-маса-легло , NO  luvbed е в пълна сила. Айде засега толкова  Hug

# 21
  • Мнения: 0
тук може да видите малко синтезирана информация за билките и бременността http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm   така че, умната!  smile3503

# 22
  • Мнения: 17
записвам се и аз в новата тема Grinning




# 23
  • Мнения: 0
Така първо да се отчета и после да си довърша творенито, че има още работа  Simple Smile

Ами момичета бебето е добре порастнало е 1.43 см....обаче...винаги трабва да има едно но Sad

От утрогестана се е появила 4 см киста, която е до бебето и която, ако се спука или нарастне ще приключи всичко Sad

Така, че режима легло-маса-легло , NO  luvbed е в пълна сила. Айде засега толкова  Hug

уфффф, наистина все нещо трябва да има... Но какво казват лекарите  в този случай? Че ако спазваш горния режим всичко трябва да е ок до раждането, така ли е? И кога ще я премахнат кистата? След раждането или едновременно може би... Стискаме ти палци

# 24
  • Мнения: 0
joly24 ,повече почивка мила.Аз също пия Дуфастон и Но-Шпа за задържане, защото получих зацапване и док ми каза само luvbed и позитивно мислене:))))))А кистата немога да си обясня .......почивай и никакъв стес!!!!!:))))

# 25
  • Мнения: 6
Браво за прекрасната ни темичка, joly24  Hug много, много радва Simple Smile

Една моя приятелка ми каза, че те си направили затворена FBook тема и там също си споделяли, но без другите да виждат. Освен това си направили някакви споделени ексел таблици, където си отбелязвали коя как върви в размерите и още някаква коя какво вече е купила, но ние разбира се сме много далече от този етап де Simple Smile Имаха и таблица за имената - кои, какво име/имена си е намислил. Ох още нещо - те се виждаха на кафенца горе долу всеки месец по 4-5-6 мами и си споделяли изследвания и коя как е Simple Smile стори ми се мн яко и реших да ви го споделя.

Днес май отбелязах най-кофти ден от началото - няма ставане, много ми се гадеше и много ми се виеше свят, никакви жизнени сили, помолих милото за филийка със сирене и вика готова е, идвай, едвам се завляках до кухнята и едвам не върнах закуската и айде пак в леглото и само се притеснявах да не закъснея за работа Sad ужас, едвам карам, толкова ми се спи Sad паркирах като пълна блондинка, все едно някой ми е изпил мозъка, казах ли ви, че вчера забравих ютията - вече не помня! Чувствам се заглупяла  newsm78

joly24 мога ли само да те помоля, да ми смениш термина, новият е 24.03.2012. Благодаря предварително!

# 26
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
joli24,мн.се радвам ,че всичко е наред с бебчо!Май и ти ще споделиш моя опит с лъжането и почивката поцял ден,но няма как.Нали е за доброто на малкото бебе.

# 27
  • София
  • Мнения: 187
Joli24 радвам се че бебчо расте!!!  Hug Hug Hug
Сега да ти кажа че аз също съм с киста в матката до бебо, на мен лекарката ми каза , че това може и да е "жълто тяло" от което ембриона се храни първоначално. Каза ми че ще я следи и сексът е табу и за мен. Успокоението е че се случва и в повечето случаи и тя изчезва до 3 месец.
Така че едни силно стиснати палци за нас двете, да оцелеят малките ни ембриончета и да станат едни живи и здрави бебета!!!  Praynig Praynig Praynig  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
П.П. Мен ще ме гледат пак другия четвъртък, надявам се че "грахчо" расте а кистата изчезва!!! Praynig

# 28
  • Мнения: 4
Джоли, почивай си и всичко ще бъде наред, няма как да е иначе Hug Praynig !
А иначе ми харесва идеята да с евиждаме на кафенце с вас и да си споделяме всичко:)))))! Прегръщам идеята Simple Smile))!

# 29
  • Мнения: 0
Мамчета....много съм щастлива , в понеделник ще чуем сърчицето на бебчето и колко е пораснало:))))))Дано всичко да е нормално след това зацапване newsm17

Общи условия

Активация на акаунт