Чухме МАРТенското сърчице, а сега го чакаме да порасте! - тема 2

  • 25 973
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 311
Това с колелото не е добра идея,велоергометър е по добре.  Grinning
Аз мисля от септември да се запиша на водна гимнастика за бременни,но още не съм решила къде.Някой да има предложение?  Hug

# 676
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета и от мен - виждам че цяла тема се е развихрила тука за изрусяването откак я почнахме... smile3521 аз мисля да продължа да се поддържам руса и добре постригана - макар че съм с дълга коса, защото иначе трябва да стана баба Яга----честно освен русо или на кичури друго не ми отива - но ще изчакам още 3 седмици - как ли newsm78.... за да стана на 12 гс. Браво Джоли радвам се за теб -  моята киста още си стои...даже ме и наболява...надеждата ми е, че ще се махне пущината недна!  newsm61
Иначе си ям като ламя - начесто надявам се по немного...стремя се да запълвам с плодове междинните пристъпи но не винаги ми се получава newsm03... да ви кажа на моменти направо се плаша от себе си...макар че изобщо още не ми личи да съм качила килограми - само корема и гърдите...въпреки това направо изпитвам настъвение към храната често често...като хищник съм станала....лека нощ!

# 677
  • в рaя
  • Мнения: 233
Ох, за килограмите и аз съм ужасена! Ям много, макар често да връщам  Sick С предната бременност качих 10 кг. и на третия ден бях -12 кг. Но тогава не се спирах, бременеех пролетта и лятото, все на крак, а сега така ме мързиии. Даже избягвам да излизаме и на разходка с малката, че няколко пъти ми се случва и нея да нося, и количката да бутам, и себе си да мъкна ... та ако не стана 100 кила до края ще е добре. Вече нищо не ми става, корема ми е баш като на преял кон и даже нямам дрехи какви да слагам, ужасно е! Имам няколко чифта дънки за коремче, но е тези жеги няма как да ги нося. И така, оплаках се!

# 678
  • Мнения: 52
Добро утро!

Това с КГ ми е мого болна тема, много внимавам как и с какво се храня, дано и с тази бременност е като първата.
В петък съм на биохимичен скрнинг с малкия и идея си нямам как ще мине прегледа и дали ще бъде послушен newsm78

Хубав ден от нас Hug

# 679
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Добро утро момичета. Аз от ден на ден се чувствам все по ужасно, едва успявам да хапна  по една филийка и 2-3 праскови на ден, вече съм 4 кг. на долу, главата си ме боли постоянно, още с отварянето на очите сутрин. За капак вчера ми прилоша в банята и  изкарах акъла на детето, наложи й се да ме залива със студена вода за да се свестя, ужас направо. После като се почна едно повръщане Sick, ама като нищо не ям само стомашни сокове връщам. Само мисълта за каквато и да е храна ми докарва гадене. Аз, дето имам завиден апетит по принцип, някой ако ми беше казал, че няма да ям нищо по цял ден, щях да му се изсмея в лицето ooooh!. Мисля да не чакам до понеделник, а днес да отида при лекарката, не знам ще ме гледа ли, изследвания ли ще ми пуска, хапчета ли ще ми изписва, но това не се търпи вече Tired. Ако се изправя да намажа една филия на детето и след минута ми прилошава, а не мога цял ден да изкарвам на легло, има елементарни неща в къщи, които няма кой да ми ги свърши. Мъжът ми е по цял ден на работа, не мога да го кара и по цяла нощ да чисти, пере и приготвя на детето ядене за закуска и вечеря. Това е, оплаках ви се, като чели ми олекна малко, че вече на рев ме изкарваше Sad. Стиснете ми палци и днес да чуем вече сърчице, че и това ме тормози допълнително, няма да е честно след всичко което изтърпявам ежедневно да се окаже кухо яйце, само мисълта че има бебче ме крепи да не рухна съвсем Praynig.
Хайде лек ден от мен и само хубави новини да пишете, чета ви редовно, макар че не пиша толкова често  bouquet! Целувки на всички Hug!

# 680
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Добро утро мамчета!
Не съм влизала няколко дни,но няма време за нет! Финализираме ремонта у дома и в чевъртък тръгваме на море.От петък насам #Crazy Днес ми остана да си подредя гардероба,утре стягам багажите ииии хайде на море!Нямам търпение!Цяло лято съм в отпуск,в ремонт и дето се вика душата ми се е стегнала!
Аз вчеря бях на АГ - по-точно на женска консултация-изследванията ми са ок всички,само васермана не са ми дали от лабораторията,та утре ще ходя да го търся.Кръвното нормално,корема не е станал още бременен Mr. Green ,а кг са 61 Party -т.е. само 2 кг съм качила.А аз си мислех,че са повече,щото спрях да пуша,нямам кой знае какви движения сега и се чувствам една такава позамазана в около корема и дупето,но... С док се видяхме,но не ме прегледа.Каза щом нямам оплаквания и се чувствам  добре да бягам да стягам куфарите за море Laughing На 31.08. като се върна ще уточним БХС.
Ами толкова от мен,бягам да се заравям в дрехи.Нямам време и не съм ви чела назад.Гледам изрусявате се на последна страничка Joy -и аз да кажа- от много години съм на кичури и смятам след морето да се освежа-подстригване и кичури.А пък може и да се боядисам...ще видим.Но съм на мнение,че бременната жена трябва да изглежда добре и всички тези твърдения за отрязването каъсмета и пишлето ми идват сякаш в повече.А са толкова много суеверията и митовете,че....ако се вслушвам във всяко ще си докарам параноя.
Е,всичко най-най от мен,само хубави новини да споделяте и пишете и като се завърна всичко с бебоците да ок Hug Hug Hug

# 681
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile
и ние чакаме нашето първо бебе Simple Smile Simple Smile Simple Smile докато прочета всичко, което сте писали....мина много време....и чак сега успях и аз да се включва Simple Smile моят очакван термин е на 01.03.2012 г. - вече сме в 12-та седмица май и днес ще ходя на БХС....
поздрави на всички бъдещи мами и успешен ден от мен Simple Smile

# 682
  • Мнения: 70
Здравейте на всички мами. Явно наистина сме доста русите - аз съм на руси кичури от край време и си ги поднових точно като разбрах, че съм бременна. Не мисля, че има някакъв проблем.
Bubaaa   welcome  към нашия отбор.

Имам едно въпросче за тази ЖК. На последния преглед при лекаря ми попитах дали отделно трябва да се запиша на ЖК, която е по НЗОК, тъй като ходя на частно при него, а и работи в частна болница, а той ми отговори, че няма нужда, тъй като при него се обхваща и това. Но отнякъде бях чула, че ако не си регистриран при лекар, който работи с НЗОК после се създават някакви проблеми с изплащане на майчинството 45 дни преди термина. Бихте ли ми обяснили, ако някой знае със сигурност как стоят нещата.
Успешен ден и от мен  Hug Hug Hug

# 683
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.Много ви се радвам като ви чета,макар и рядко да пиша,но не мога да погледна комп като съм цял ден на него и вечер пак.Само като се зачета и ми се повдига яко и ме боли много главата.Днес и вчера обаче ,да не се хваля много,се чувствам много добре.От ония ден не сам повръщала.Да ви кажа ,че май ме спасява да пия кола.Леле като ми казваха ,че колата ще ме оправи,аз не им вярвах.Бях мн зле.Деган пиех и пак го повръщах.Хомеопатични капки против повръщане и пак нищо.Много ужасно.Дано да не е вече толкова зле.Който се чувства зле пробвайте кола момичета.Има ефект поне при мен.А за русите мацки - аз съм за боядисването.Макар да съм с черна коса и аз ще се подстригвам и боядисвам. Simple Smile Не стига,че ще качваме килца,ами и няма да се подстригваме,няма да се боядисваме,еееееее и да спрем да се обезкосмяваме освен. Simple Smile На тези които ще ходят на море да цопнат дупе веднъж и заради мен.   Grinning Исках да ви питам момичета,кога е добре да се ходи на 4Д ? Препорачаха ми клиника Тодорови ,но маи е скъпичко,незнам.Ходила сам само 2 пъти на гинеколог-първо беше точката,после ми каза че има пулс и т.н.Беше последно в 7-ма седмица.Седа сам уж в 9-та.Искам да ида при него за да ми пусне изследвания на 30-ти. Как мислите ,не е рано нали? Чао за сега от мен и като не  Sick ще ви пиша  Hug

# 684
  • Мнения: 207
Mariela1985 с Гери цялата бременност ми я следи гинеколог на частно. Това, че имат частни практики не означава, че нямат договори. Няма да имаш никакъв проблем с плащанията на майчинството. Това обаче, което ще изпуснеш е, че по ЗК имаш право на изследвания безплатно, които обикновенно в частните кабинети са към 70-80 лв. Така, че моя съвет е да се запишеш просто някъде по ЗК за да си използваш правата, които така или иначе имаш. Ако имаш нужда от допълнително инфо съм насреща. Peace

Bubaa добре дошла. Моля те прочети инфото на първа страничка, ако искаш да те запишем в отбора Hug

Няма ме стискаме палци миличка и те чакаме да ни пишеш какво става Praynig

Бубалина айде приятно изкарване на морето и да потопиш д... и за нас Laughing


Аз съм вече на работа. Сигурно ще ми се смеете, но много обичам да ходя на работа Blush

# 685
  • Мнения: 0
joly24 присъединявам се към вашият отбор с голяма радост! Grinning На 28 години съм и както вече писах, това е първа бременност   Grinning Simple Smile Hug

# 686
  • Мнения: 1 092
Bubaaa        welcome Добре дошла в отбора на мартенските мами. Датата ти е много хубава - 01/03
Няма ме сигурна съм, че всичките теглила си струват и накрая ще гушкаш сладко малко бебче.
На мен също нещо напоследък хич не ми е добре. Може би топлото време допълнително усложнява ситуацията... Вчера бях на кисело мляко и сладолед. Пих фанта... аз дето никога не пия газирано и си карам почти изцяло само на водичка, но вчера вкуса и не ми беше приятен...Луда работа.
Момичета аз си записах час за ФМ - в четвъртък. Имам съмнения, че е малко рано, но лекарят ми каза, че е добре.

# 687
  • Мнения: 0
Женя 83, аз ще ходя на МФ чак октомври, не знам, но моята лекарка ме праща чак в 5-ти месец...
а за НЗОК, аз също мисля тези седмици да се запиша и при АГ в кварталната поликлиниката, все пак да си използвам и малкото което ми покрива здравната каса, и без това всичко друго е платено...

# 688
  • Мнения: 571
Здравейте и от мен.Добре дошла на новата мама.Много хубава дата е 01 Hug
няма ме още ли не сте чули сърчицето?Помня,че и ти имаше някакви опасения дали всичко е наред.Стискам ти палци.Пиши като можеш
На мен не спира да ми се гади и направо едвам издържам.Снощи пак  Sick Тази сутрин удържах фронта.Едно ми е тежко на коремчето-дано еот бебко и с него всичко да се окаже наред Praynig Praynig

# 689
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762

няма ме още ли не сте чули сърчицето?Помня,че и ти имаше някакви опасения дали всичко е наред.Стискам ти палци.Пиши като можеш

Не, на 01.08 бях на преглед и не можа да види нищо докторката, само плоден сак и жълтъчно мехурче. Тогава ми каза да отида след 3 седмици, но решиха да ида днес, че вече не издържам да ми е толкова лошо. Та се надявам днес да ме прегледа и да се види вече Praynig.

Женя 83, аз ще ходя на МФ чак октомври, не знам, но моята лекарка ме праща чак в 5-ти месец...


Буба, момичетата говорят за ранната фетална, която се прави между 11 и 14 г.с., твоята лекарка те праща за втората, която е между 18 и 23 г.с., после има още една. Аз мисля да си ги направя и трите, живи и здрави. Ето тук има малко инфо:
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

Общи условия

Активация на акаунт