проблем с колега

  • 5 334
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
И друго ми е странно: защо намесваш и странични хора в тези интриги /такива са, защото този колега надали ти е бил "най-близък приятел", когато се е вързал на чуждите приказки/, като коментираш със шефа ти, а дори искаш и съдействие от него като в детската градина.
На мястото на шефа бих ви уволнила и двамата. На работа хората не ходят да се обичат, а да работят, а в случая намесените лични отношения са пречка на комуникацията и по работа. Peace

 Peace
Абсолютно детинска история. Но предполагам, и двамата сте много млади.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Не бих се преместила. Не и заради цупните на колега! В крайна сметка не се е случило нещо в професионален план, а в личен. Да си ходи той.

Това е и моето мнение. Заради някакви неизяснени емоционални сривове на колегата, не бих си жертвала работното място, което на всичкото отгоре си харесвам.

# 17
  • Лондон
  • Мнения: 403
Еее ,ти пък! Чак и да  плачеш ,пък и на шефа си казала да те премести.Има ли причина да искаш да избягаш от него ? Та ,нали ти е само колега?

п.п.Ако не пораснеш по -бързо, скоро ще плачеш за нещо друго ,подобно.

# 18
  • Мнения: 4 569
Не се мести.

# 19
  • Мнения: 1 844
Не мисля, че е нужно да се впрягаш толкова, да се депресираш, да искаш преместване..и всичко това за един колега, който се държи като дете.

# 20
  • Мнения: 1 127
Ани, взе ли решение?
Не бих се местила на твое място. Успех! Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 169
Благодаря ви !Взех решение и останах .В момента съжалявам,че  толкова тежко изживях това скарване и за нервите които пропилях  тези няколко дни .Може би ме нарани факта ,че аз си мислих,че сме приятели  и се почувствах предадена от него,че не ми вярва.Преодолях го и си обещах повече да не допускам такива близки  отношения с колеги и интриги който да ме съсипят психически.
В момента съм уверена,нахъсана и  готова да покорявам първото място в нашия магазин:))))
Целувки на всички!

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Браво Ани! Браво, че ще постъпиш разумно! Момент на изясняване ще настъпи доста скоро.
А този...ти да ревеш и той да те гледа- не звучи никак приятелски. Според мен на въпросния рожден ден, някой или някои (завистници!) са сътворили гадна интрига по твой адрес, защото са по-некадърни и завиждат за приятелството ви. Залагам си годишната заплата, че някой ревнува от вашето приятелство адски много! Огледай се за гнусни душички!
Влюбена жена ли ще е или някой "мъжльо"....

# 23
  • Мнения: 7 947
...Извинявайте ,че стана дълго ,може и да е объркано ,защото в момента плача и пиша.

Ако ти нямаш никакви скрити чувства към този човек - защо въобще се замисляш?

# 24
  • Мнения: 10 547
Правилно решение си взела, Ани. Радвам се за теб. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 23 096
Ани, само така и горе главата  Hug

Преди време преживях нещо подобно. В офиса имах колежка, която в последствие ми стана една от най-близките приятелки. Почти всеки ден след работа ходехме по магазините, гостувахме си, тя е идвала и в града на майка ми заедно с приятеля си. Присъства и на изписването на детето ми от родилния дом. В един момент тя реши да напуска, защото искаше да отиде в чужбина при гаджето си и там да започне собствен бизнес. Помоли ме да не казвам на никого къде ще ходи и какви са й плановете, което съвсем естествено уважих. И изведнъж получих писмо на мейла как ми пожелава всичко най-хубаво, но решила да скъса окончателно с офиса, както и с клюките и интригите. И край - зачеркна ме. Две години не ме потърси. Нямате представа колко време се измъчвах, докато накрая й теглих една майна наум и туйто. След като си е внушила, че имам нещо общо с каквито и да било интриги и е повярвала на нещо, което не съм извършила, значи просто не ме е познавала добре и няма смисъл да се измъчвам заради загубата на приятелството й.

# 26
  • Мнения: X
Поздравления за взетото решение и от мен  Peace.

Аз също се бях сприятелила с една колежка от бившата ми фирма. Бяхме постоянно заедно и всичко си споделяхме, напуснахме и си намерихме нова работа в различни фирми, като постоянно поддържахме контакт в скайп всеки ден и така не изпускахме нищо от живота на другата. Решихме и двете да забременяваме, аз забременях и тя спря да ми пише  Confused. Обаждах й се, питах я какво става, но отговор нямаше, дори едно честито не ми каза. Много плаках и страдах от рязката загуба на приятел. След няколко месеца започна пак да ми пише, но за мен тя беше една бивша колежка, още не е виждала дъщеричката ми, все няма време (и желание)  Wink.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 364
Благодаря ви !Взех решение и останах .В момента съжалявам,че  толкова тежко изживях това скарване и за нервите които пропилях  тези няколко дни .Може би ме нарани факта ,че аз си мислих,че сме приятели  и се почувствах предадена от него,че не ми вярва.Преодолях го и си обещах повече да не допускам такива близки  отношения с колеги и интриги който да ме съсипят психически.
В момента съм уверена,нахъсана и  готова да покорявам първото място в нашия магазин:))))
Целувки на всички!

Много добре си решила. Може би си породила и завист у някои от колегите си с добрите постижения на работа и съответно са решили да те уязвят, особено ако знаят за чувствителността ти.
Повече се пази и по-малко допускай колеги до личното си пространтво - любезна усмивка, как си, общи приказки и дотам. На работа най-важна е работата.  Wink

# 28
  • Мнения: 1 289
Здравейте!Имам нужда да споделя с вас и евентуално да ми помогнете за взема решение в следната ситуация.От 4 години работя в мобилен оператор,като  3 от тях са в сегашния ми магазин.Добър търговец съм,справям се  добре и това се оценява от управителя ми.С колегите се разбирам ,уважавам ги и винаги съм била насреща .Преди около 17 дни колега с когото съм била в най добри отношения и приемах като най близък  спря да ми говори.За себе си реших,че се сърди ,защото  нямах възможност да отида на рождения му ден.Повярвайте ми през тези дни ми беше много мъчно ,че ме подминава и дори едно добро утро не ми казва.Опитах се да изясним отношенията си,но той ми отговори ,че му е нужно време.Създалото се напрежение ми се отразява на работата,също и в къщи.Много съм чувствителна и изживявам това,плача,раздразнителна съм,изгубих желание да отида на работа.
Днес помолих управителя ми за преместване.Отговори ми ,че ако толкова много държа,ще уважи решението ми.Помоли ме да обмисля добре нещата,защото той е доволен от мен  и иска да съм при него,неговото желание е да остана.В момента ме е освободил  и съм у дома за да мога да преосмисля всичко това и да взема правилно решение.
Преди това помоли колегата да поговори с мен и да изясним проблема.На въпроса ми защо от едната крайност на приятелство стигнахме до тук ми отговори ,че колеги са му казали ,че съм създала интрига за него и той е сигурен ,че е така.Понеже аз съм човек който мрази клюките и не се занимавам с такива неща ,го помилих да ми каже поне какво съм казала и да извикаме човека който го твърди.Отговори ми ,че сме били екип и не сме имали нужда от повече напрежение.Аз се разплаках и сложих край на разговора ни.
Сега трябва да взема решение,дали да остана в магазин в който съм свикнала ,познавам голяма част от клиентите които ме харесват,добър търговец,управител на когото мога да разчитам винаги или да се преместя в друг магазин където трябва да се докажа отново.
Извинявайте ,че стана дълго ,може и да е объркано ,защото в момента плача и пиша.

Да не си влюбена в него, че чак плачеш? newsm78
Аз ако почна да плача за всички около мене, които ежедневно ме дразнят, не знам до къде ще стигна. Така, че си мисля, че има друго нещо при тебе.

# 29
  • Мнения: 19 485
Ани, явно си много емоционален човек! Послушай един съвет от мен - не се привързвай прекалено към колега/колежка, все пак си там, за да работиш. Пък и аз ако взема да плача наистина за всеки, който ме е издразнил за един ден - много сълзи ще трябва да пролея. Фокусирай вниманието си извън службата и ще откриеш, че там има много интересни неща и хора, които заслужават емоциите ти. В службата...ходим, за да работим.

Общи условия

Активация на акаунт