работата или жилището е определящо за местоживеенето?

  • 6 005
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 30 209
Според мен работата определя и местожителството.
Защото дори и да имаш някъде къща/апартамент, ако няма какво да работиш и как да се издържаш - няма и как да живееш нормално.
Принципно не се привързвам към места, за мен няма значение дали съм в родния си град или не, така че не ми пречи да отида там, където има работа и реализация. Т.е. това е водещото за мен.

това е много печеливш подход към ситуацията. Аз често се поддавам на емоции и сантимент, които пречат  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 122
Аз мисля, че хората (в по-голям процент), които дават мнение, че работата им е определяща за местожителството са или необвързани, или нямат все още деца, или децата им са вече пораснали и са поели по своя път. Разбира се, не говоря за отчаяни хора, без друга възможност за реализация. Трудно се взема решение за подобна промяна, когато имаш деца, свикнали с дом, среда, училище и т.н., ако имаш алтернативи, пък било те и не толкова просперитетни. Съдя по себе си, разбира се. Сега, аз съм в тази ситуация, гарджето ми излита от гнездото и вече почти нищо не ме задържа тук. Едва сега, започнах да допускам мисълта за промяна на местожителство, среда, език, навици, обичаи и т.н.... Thinking

# 92
  • Мнения: 1 788
Едно е вярно, нямам деца за сега.
Но не мисля, че и това би ми попречило. Децата са доста приспособими реално.
Обвързана съм, но ако получа атрактивно предложение за работа, дори на хиляди километри, не бих мислила дълго...
Относно емоциите и сантимента, лично при мен са само към близките ми, но ми стига да знам, че са добре. Достатъчно е да ги чувам често. Реално погледнато пък, ако имаш добър доход, където и да е, ще може и по-често да пътувам да ги виждам, примерно или да ми идват на гости.
Разсъждавам по следния начин - ако съм у дома, до близките си, но не мога да им помогна с нищо, да съм полезна, то ще е същото като да ме няма. А ако имам работа, която ме удовлетворява и ми осигурява задоволителни финанси, то ще съм хиляди пъти по-полезна, дори и от разстояние.
Понякога си мисля, че разсъждавам така, защото след 19 год. напуснах родното си жилище и град и оттогава съм все на някъде. Навсякъде се чувствам добре и за сега свиквам много бързо с промените. Може би съм свикнала, а може и просто да е характер.

# 93
  • Мнения: 122
Едно е вярно, нямам деца за сега. Но не мисля, че и това би ми попречило. Децата са доста приспособими реално. Обвързана съм, но ако получа атрактивно предложение за работа, дори на хиляди километри, не бих мислила дълго...
Относно емоциите и сантимента, лично при мен са само към близките ми, но ми стига да знам, че са добре. Достатъчно е да ги чувам често. Реално погледнато пък, ако имаш добър доход, където и да е, ще може и по-често да пътувам да ги виждам, примерно или да ми идват на гости.
Разсъждавам по следния начин - ако съм у дома, до близките си, но не мога да им помогна с нищо, да съм полезна, то ще е същото като да ме няма. А ако имам работа, която ме удовлетворява и ми осигурява задоволителни финанси, то ще съм хиляди пъти по-полезна, дори и от разстояние.
Понякога си мисля, че разсъждавам така, защото след 19 год. напуснах родното си жилище и град и оттогава съм все на някъде. Навсякъде се чувствам добре и за сега свиквам много бързо с промените. Може би съм свикнала, а може и просто да е характер.
Да, но реално погледнато, добрият ти доход няма как да компенсира подчертаното. Близките ти и бъдещото ти дете в комбинация са голяма спирачка, повярвай, както и средата, приятелите, образованието, изградените порядки и навици. Не, че е невъзможно, напротив, просто, аз си мисля, че такава промяна не е никак здравословна за едно дете, разбира се, ако не е наложителна Naughty На ТЕБ (както и на мен в момента) ти е достатъчно да ги чуваш, "виждаш" по скайп и да знаеш, че са добре, но когато има и дете е по-сложно Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 30 209
вярно е, че детето усложнява доста ситуацията, особено за жената, защото тя започва да се съобразява с доста фактори. Преди да родя водещо в избора ми на работата беше- естеството на работата и парите. Сега обаче като се замисля се включват и раб.време, право на отпуски, болнични и т.н. защото ако преди не се замислях дали ще се прибера в 18ч. или в 21ч., уикендът ми ще е свободен и т.н. сега това е от доста голямо значение и се налага да направиш някои компромиси, защото освен от пари, детето има нужда от внимание, за което трябва време.

# 95
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Едно е вярно, нямам деца за сега.
Но не мисля, че и това би ми попречило. Децата са доста приспособими реално.
Обвързана съм, но ако получа атрактивно предложение за работа, дори на хиляди километри, не бих мислила дълго...
Относно емоциите и сантимента, лично при мен са само към близките ми, но ми стига да знам, че са добре. Достатъчно е да ги чувам често. Реално погледнато пък, ако имаш добър доход, където и да е, ще може и по-често да пътувам да ги виждам, примерно или да ми идват на гости.
Разсъждавам по следния начин - ако съм у дома, до близките си, но не мога да им помогна с нищо, да съм полезна, то ще е същото като да ме няма. А ако имам работа, която ме удовлетворява и ми осигурява задоволителни финанси, то ще съм хиляди пъти по-полезна, дори и от разстояние.
Понякога си мисля, че разсъждавам така, защото след 19 год. напуснах родното си жилище и град и оттогава съм все на някъде. Навсякъде се чувствам добре и за сега свиквам много бързо с промените. Може би съм свикнала, а може и просто да е характер.

Сега просто предполагаш. Като имаш деца е различно - получаваш работата мечта и де забиват в място със скапан училищен район, 80 процента неграмотност и никакви частни училища 200 мили наоколо – какво ще направиш, ще си кажеш ли че детето ще се приспособи, какво толкова, и то ще е неграмотно, или ще се замислиш дали ще се преместиш. Масово хората около мен си избират работата около къщата, защото като купуват къща и имат деца гледат да е на място с хубави училища.

# 96
  • Мнения: 1 788
Много хипотетични неща станаха.
Колкото и да предполагаме нещата, които не зависят от нас, няма как да ги предвидим.
Казала съм моето мнение и сегашна гледна точка и не виждам смисъл да се оборваме взаимно.
Не съм привърженик на думите "като станеш на моите години - ще разбереш и ще мислиш по друг начин", "ако стане това с теб - ще разбереш и ще реагираш по друг начин", "като имаш дете - ще разбереш и няма да мислиш така"... Хората са с различен характер и реагират различно в различните ситуации, променят се с времето и т.н.
Но важното е, че темата е пусната сега и аз казвам сегашната си гледна точка.
А дали утре/в бъдещето ще мисля така, ще мога да ви кажа, когато то дойде.
Да се знае, че не се заяждам!  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 38 905
Откакто трайно се установих в любимия квартал, хич нямам намерение да мърдам.
Две години работих тук и като започна да си търся работа, пак ще е тук.
Способна съм да откажа престижна работа, ако се намира далеч - примерно тръпки ме побиват като си помисля къде е ул. Кукуш /ако се сещате какво има там/.

# 98
  • София
  • Мнения: 30 209
за мен лично престижната работа, която върви с много добро заплащане не е за изпускане, но пък с появата на детето установих, че не е без значение и в каква среда ще расте т.е. кога ще се прибирам у дома, ще имам ли време да му обръщам внимание и т.н., макар че и дете без пари не се гледа  Thinking

# 99
  • Мнения: 1 446
И при мен са отделни неща, не ги свързвам. Аз лично пътувам много, защото живея там където ми харесва и в къща, не в апартамент. Не съм избирала работата си по местоживеенето.

Все още нямам деца, обаче...после може би ще ми тежи.

# 100
  • София
  • Мнения: 30 209
И при мен са отделни неща, не ги свързвам. Аз лично пътувам много, защото живея там където ми харесва и в къща, не в апартамент. Не съм избирала работата си по местоживеенето.

Все още нямам деца, обаче...после може би ще ми тежи.

това е основната причина. После става тегаво  Rolling Eyes

# 101
  • софия
  • Мнения: 2 543
За мен работата е най-важната на този етап . Другото определящо е добро училище до дома, защото имам второкласничка. Преди да имам дете,  въобще не ме интересуваше квартала.

# 102
  • Мнения: 2 908
Е, аз имам деца и лентичка отдолу. И смятам, че децата се гледат основно с пари. Laughing Само с любов и сантимент не се живее.

# 103
  • София
  • Мнения: 23 124
Аз и мъжа ми първо живеехме на квартира, която избрахме в квартал, близо до работата ни (офисите ни са близо един до друг). След като продадох един имот и се сдобих с пари за собствено жилище започнахме да търсим такова в същия квартал, където ни беше квартирата, за да ни е удобно ходенето на работа. С кола стигаме за 6-7 мин., а с градски транспорт за около 15-20 мин. Градината на детето също е в квартала, на максимум 10 минути пеша (детски ход  Wink ).

Общи условия

Активация на акаунт