Какво мислите за модела наречен "Степфордски съпруги"?

  • 18 505
  • 256
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Този модел често и се налага от половинката, не само се възпитава семейно. Позната на майка ми, уж интелигентна и образована жена, зарязва кариера и роднини, заплашена от съпруга си, че ще й вземе децата, ако се разведе. Майка споделя, че от виждане на виждане все повече й заприличвала на покорна ханъма. В началото поне сред приятелите се е бунтувала и е била себе си.

# 16
  • Мнения: 22 433
Касита, налага се разбира се.
Човек в същноста си е свободен. Но, рядко има хора, които предпочитат да живеят в зависимост от някого. Те са изключително подходящи за "целта".
А за мен лично това е още една форма на домашно насилие.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Мисля си, че една жена трябва да е в страхотна хармония със себе си, за да се вкара доброволно в този модел и да се чувства комфортно в него (доколкото си спомням, терминът включва и това).
Или да е робот, де. Wink

# 18
  • Мнения: 326
Мисля си, че една жена трябва да е в страхотна хармония със себе си, за да се вкара доброволно в този модел и да се чувства комфортно в него (доколкото си спомням, терминът включва и това).
Или да е робот, де. Wink

 Също така трябва да е лудо влюбена.

# 19
  • Мнения: 10 547
Или да има материална изгода.

# 20
  • Мнения: 22 433

 Също така трябва да е лудо влюбена.

Не е достатъчно и това. )
Просто според мен има хора податливи на внушения, манипулация и всякакви подобни средства за контрол.

Касита, ако имам материална изгода, ще си наема помощница, за да върши всичко вместо мен. ) А аз да бъда все така перфектно изглеждаща, без да се моря с домакинска работа. )

# 21
  • Мнения: 10 547
Не е точно така. Ето, аз например, домашна помощница не търпя. Мърлят.

# 22
  • Мнения: 289
Не мисля, че от любов една свободолюбива жена би могла задълго да бъде щастлива в ролята на такава "кукла". Гледала съм филм с този сюжет. Като навиващи се кукли бяха дамите. Отврат.

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
... А аз да бъда все така перфектно изглеждаща, без да се моря с домакинска работа. )

Ами идеята е, че не се мориш, а съвкупността от всичко това (домакинстване, перфектен външен вид, грижа за съпруга), осмислят битието ти и те правят щастлива.
Познавам само една такава жена от дете, малко по-голяма от мен е, идва й отвътре, нито е тъпа, нито е необразована (лекар е, доста добра в специалността си, но няма амбиции за частна практика) или вкарана от дете в някакъв модел, нито пък съпругът й е някакъв семеен тиранин, даже напротив, не беше от най-инициативните като млад, съученици са, но някак точно нейната "перфектност" му даде необходимия "гръб" и самочувствие да развие потенциала си. В средата на 90те остана без работа и започна самостоятелен бизнес, в който вече се включиха децата му, зетят и снахата, като мотивите му бяха "не мога да си позволя тя да съжали за избора си".

В крайна сметка, след 20г. брак, той е този, който изглежда все по-влюбен, а тя - все по-ведра и перфектна.

Много им се радвам, но по обясними причини, избягвам да водя съпруга си на гости у тях, предпочитам да се виждаме навън, че току-виж, моделът му харесал. Joy

# 24
  • Мнения: 122
Или да има материална изгода.
А, баш!
Тези степфордски съпруги, които познавам (само 2 броя в обкръжението ми) са мотивирани единствено и само от изгодата. По-нещастни от това няма на къде, но винаги упорито се опитват да убедят околните (а може би, себе си) че животът им е перфектен.
Mirama, не е същото! Степфордксата съпруга не означава само грижа за външността, а грижа за блаженството на благоверния, а това се постига  с перфектционизъм в домакинството Peace. Не може да галиш бедрото на любимата под масата и да й правиш комплименти за безупречната вечеря, ако знаеш, че кака Пена цял ден е навивала сармите за случая.

# 25
  • Мнения: 22 433
Мортиша, ама аз не казах, че е гриж асамо за външността. )

# 26
  • Мнения: 3 066
Азаф-хареса ми  bouquet Ата жена!
 И мен ме накара да се замисля,защото тази жена е всеки ден пред очите ни,и ме изуми,направо ме втрещи!
Все съм виждала всеотдайни съпруги,но това да пренебрегнеш желанията на децата си и то Винаги за сметка на това какво иска мъжът,ми е непонятно.
И аз винаги съм казвала,че отношенията с партньора се поддържат постоянно и например това със спането в отделна стая,защото бебето плачело,или защото той хъркал ,или с ходенето на почивки сами и много други примери ,са ми били странни.
И за мен е важна максимата,че децата се отглеждат с много всеотдайност,НО след определен период от време те си отлитаТ И ТАКА ТРЯБВА ДА Е КЪМ СОБСТВЕНИЯ ЖИВОТ И СЕМЕЙСТВО , и тогава си оставате сами двамаката .
И ако не сте работили по тази връзка  през годините,си оставате двама съквартиранти само.
Може би затова донякъде този модел от 6о-те години и след 2рата Световна Война  ми е присърце,но само  донякъде!

# 27
  • Мнения: 122

 Също така трябва да е лудо влюбена.

Не е достатъчно и това. )
Просто според мен има хора податливи на внушения, манипулация и всякакви подобни средства за контрол.

Касита, ако имам материална изгода, ще си наема помощница, за да върши всичко вместо мен. ) А аз да бъда все така перфектно изглеждаща, без да се моря с домакинска работа. )
Аз така разбрах подчертаното Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 066
Дами,терминът е съответстващ на друга епоха с различни нрави от сега.
Може би Бри от "Отчаяни СЪПРУГИ" е събирателния образ на съвременната домакиня и жена тип Степфордска съпруга?

# 29
  • Мнения: 3 371
какво има да му мисля  newsm78
цял форум тук пълен с такива съпруги. коя, както и харесва в крайна сметка. дето се казва- щом те влече...

Общи условия

Активация на акаунт