Съвместимост на кръвните гупи на майката и таткото

  • 8 698
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
Аз изобщо не знам  бащата на детето коя е.Искаха му изследвания като забременях,той уж излезе една сутрин да дава кръв,а нищо.Седмици наред го питах кога ще станат изследванията той викаше скоро.Накрая отидох при личния му лекар и разбрах,че изобщо не е ходил #ShockedПитах го защо,той вика,че нямало да даде и толкова #ShockedЕ нали се сещате,че не стоявам при такъв.Добре,че оттогава не я търси.И дано не я потърси Praynig

# 16
  • Мнения: 524
аз съм с отрицателен резус фактор, а  кръвната група на таткото не я знам...никой не е питал и не е казал, че е нужна. (Е, аз го карам да си направи изследванията ...)

# 17
  • Мнения: 1 520
Аз я знам от изследванията, които си правихме,, когато се заженихме. Там нали се правят едни задължителни изследвания и така. Ние се оказахме и двамата с 0+. 
Аз пък тия дни съм се размислила, че незнам на детето каква е. И се чудя да ходя ли да му пусна едно изследване или да не го тормозя така?

# 18
  • Мнения: 1 108
Здравейте

И на мен до този момент не са ми искали никъде кръвната група на таткото.Да ви кажа честно и аз не я знам , както и той.Знаем със сигурност , че неговите родители са с кръвна група 0+ .Така , че се предполага , че и той е 0+.Моята е В + .

# 19
  • Мнения: 6 472
Аз съм с А+, тати е с 0+. Направи си изследване още в самото начало на бременността. Дофтора каза, че е хубаво:)

# 20
  • Мнения: X
Аз съм 0+, таткото е В+, обаче идея си нямам каква е тая АВ0 несъвместимост  newsm78 да не е от това, че АВ е универсален кръвоприемник, а 0 универсален кръводарител  newsm78, незнам....аз съм инжинер човек, не отбирам от медицина...

# 21
  • Мнения: 7 186
Аз съм АВ/-/,таткото е А/+/,не си я е изследвал специално за случая,знам му я откакто беше в казармата-там ги изследваха.Тест за антитела се прави с Тест на Кумбс,само когато майката е с отрицателен резус фактор,при първа бременност почти няма вероятност за образуване на антитела,по-опасно е при втора,особено ако след първата бременност на майката не е правен Анти-Д Имуноглобулин.Но в днешно време дори и да се образуват антитела няма особен повод за притеснение,защото дори и да се развие Хемолитична болест на новороденото се вземат мерки незабавно след раждането за съответните мероприятия и терапия.

# 22
  • Мнения: 368
Аз се притеснявах, защото не знаех каква е моята, но се оказа че всичко е о.к.
Аз съм А+ а тои А-
Мъжа ми се я знаеше защото често е дарявал кръв.

# 23
  • Мнения: 1 173
Да, винаги съм знаела кръвната група на мъжа си. В+
Не си знаех моята обаче, докато не ми направиха задължителните изследвания след като забременях.
И какво се оказа - и аз съм В+
И двамата сме една кръвна група, абе една кръв Wink
Предполагам, че и детето ни е В+

Б плюс или Б минус. Е, вероятността да е Б минус е по-малка, но я има.
Пример: Аз Simple Smile
Моите и двамата родители са Б плюс.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да знаех я! И двамата гинеколози ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искаха кръвна група - моя и на таткото при ВСЕКИ преглед!
ПО-добре излишна проверка отколкото после  Banghead а и малкото да страда заради мързела ми!

Аз и амниоцентеза бих си правила ако беше безопасно!

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Да, винаги съм знаела кръвната група на мъжа си. В+
Не си знаех моята обаче, докато не ми направиха задължителните изследвания след като забременях.
И какво се оказа - и аз съм В+
И двамата сме една кръвна група, абе една кръв Wink
Предполагам, че и детето ни е В+

Хаха!
Лио, и при нас се получи същата история - и двамата сме една кръвна група А1 -.
Не е задължително обаче Ади да е вашата кръвна група, може да е нулева и с отрицателен резус фактор (случва се!).

ясно, не знаех, честно.
аз и не знам коя кръвна група е всъщност Ади.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 062
Аз съм 0+ ,таткото е А +,въпреки това през цялата бременност ме изследваха за антитела.Защо така и не разбрах  newsm78

И ние сме така - аз 0+, таткото А+, но не са ни изследвали за антитела - дори не са споменавали  newsm78

# 27
  • Мнения: 3 461
Да,знам я,аз съм АБ+,мъжа ми е О+.Опасно е ако ти си с отрицателен резус фактор,но брат ми и снаха ми са със АБО,имат 2 деца,обаче правиха обменно кръвопреливане и на двете бебета при раждането.

# 28
  • Мнения: 2 327
Аз съм с 0- и съответно ми искаха тази на бащата и то не само заради резус фактора. Понеже и той е 0, са ми правили тест само за един вид антитела. Иначе трябвлао да са повече.
Идеята на тези тестове при първа бременност е да се види дали изобщо има смисъл да се бие ваксината след раждането.
И за съжаление ако са се образували, а не се направи при втора има опаснот от увреждане на плода, ако той пак е с различен резус фактор от майката.
Явно проблемът с несъвместимостта AB0 по рядко се среща и за това докторите не ги правят тия изследвания.

# 29
  • Мнения: 968
А възможно ли е да има някаква несъвместимост, когато майката е с положителен резус фактор? Несъвместимост на самите групи? Понеже аз съм 0+, но на таткото не я знам  Confused

Общи условия

Активация на акаунт