Има ли някой, закупил апартамент от фирма "ИНКО"ООД - Бургас

  • 36 227
  • 200
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 8
„Латвиец брани в Страсбург измамена бургазлийка”, е темата на „Черноморски фар”. „Латвиецът Елмарс Елбергс ще защитава правата на ощетената бургазлийка Маргарита Дженезова в Страсбург, след като родното правосъдие се оказа безсилно да застане зад нея. Жената и нейното семейство са останали на улицата, след като близък роднина- собственик на строителна фирма, чийто офис се намира в комплекс „Славейков”, бл. 57- ги излъгал и ги набутал с хиляди евро.

Драмата на жената започва през 2007 г., когато братовчедът на съпруга й- Николай Пеев, шеф на фирма „Инко” ООД, тръгва да строи кооперация в комплекс „меден рудник”. „Тогава тази кооперация е била в бъдеще време. Още се е планирала и на него са му трябвали пари”, казва дамата. Заради сделката тя заложила апартамента на майка си и броила на два пъти почти 30 хиляди евро. Историята е с давност 6-7 години, в началото уверенията бяха, че до година- две нещата ще свършат, разказва Дженезова.

# 167
  • Мнения: 8
Mnogo lo6o ni izmamiha,sled kato i s noviq stroitel ne stana ni6to.Trqbva vseki da se spasqva kakto moje.Li4no az 6te tursq na4in da mi vurne parite tozi mo6enik Twisted Evil

# 168
  • Мнения: 10
Какъв начин ще търсиш? И да го убиеш все тая. Няма пари -това е. Трябва сами да си довършим жилищата, но не сме единни, не можем да се разберем като хора. Вариантът с новия строител не е отпаднал. Извадили сме един куп документи, но на срещите не се взима никакво решение. Не може да ходим да се занимаваме няколко човека, да влагаме сумати нерви и средства в това, а другите на готово идвате на срещите и започвате да ни упреквате, че нищо не се случва. Не искате да давате пари, но разберете, че без да дадем пари никой няма да ни ги довърши. Откаже ли се Яна, никой няма да довърши сградата. Ей, така ще падне всичко.

# 169
  • Мнения: 276
Трябва да е ясно на всички, че без пари няма да стане. Ако сте съгласни да заровите хилядите си евро в земята продължавайте да си седите в къщи и да си мислите, че някой друг ще ви довърши сградата.
Аз не мога да разбера собствениците на земята- имат толкова много апартаменти, имат заключени хиляди евро в тази сграда и да стоят и нищо да не правят да си ги вземат.

# 170
  • Мнения: 1
ami,haide,kajete kakvo trqbva da se pravi,az sum za dal sum cqlata suma i 6te si doplatq za dovur6vaneto no edna pti4ka prolet ne pravi???Haide,6tom dokumentite sa izvadeni,stroitelq e saglasen da po4ame da davame sega tezi koito sa saglasni.

# 171
  • Мнения: 276
Първо трябва всички собственици да сме съгласни. Ти сам виждаш колко от нас имат интерес- даже не идват на срещите. Стоят си и се надяват някой друг да им направи апартаментите, но няма кой! За жалост няма. Сами трябва се справяме хора, сами. Идвайте на срещите, давайте мнение, бъдете малко по- надъхани, защото няма да имаме жилища. Загробвате си хилядите евро в тази сграда, това ясно ли ви е? И вместо да дадем още малко да ги освободим ще загубим всичко.

# 172
  • Мнения: 550
Аз се чудя собствениците на земята какво очакват? Наясно ли са че няма как да не дават пари, ако искат да имат жилища. Защо хора който не са дали пари се "покриват"? Всеки е съгласен да доплати, но нека хората който имат да дават да го направят. Защо трябва да живеят на наш гръб. Ние сме в 3 вход платили сме си всичко и въпреки това даже и стени нямаме в апартамента, с нашите пари е построен 1 вход и всички който живеят там са доволни. Щяха да им спират тока, какво стана?

# 173
  • Мнения: 3
Каква сума ще трябва да дадем на новия строител? Собствениците на земята също трябва да дават пари, няма да им правим ние апартаментите.

# 174
  • Мнения: 550
Сиси точно това е проблема. Собствениците на земята не искат да дават пари. Ако те не дадат не знам какво ще се случи, но кооперацията я виждам потънала след  някоя друга годинка.

# 175
  • Мнения: 3
Дано успеем да се разберем. Аз съм съгласна да доплащам, защото  жилището ми трябва. Дадох много пари и не искам  да остана без нищо.

# 176
# 177
  • Мнения: 276
Айде бе хора, стига сте си натискали задниците у вас ами вземете се малко в ръце и да я довършим тази сграда, защото ще падне. Вие проумявате ли, че няма кой да я направи?
Хвърли ли сме стотици евро там, а сега си седим и се надяваме на чудо. Чудеса има само в приказките, тук трябва сами да си помогнем. Даже и на срещите не идвате- какви хора сте направо ви се чудя.
Нямате ли мнение, идеи..............

# 178
  • Мнения: 550
Аз съм казвала много пъти, че на срещите ходят хора който са платили. Тези който имат да дават още пари си натискат парцалите. Има и още една спънка, до колкото разбрах собствениците на земята също не искат да дават пари...

# 179
  • Мнения: 10
Всички ще даваме пари. На собствениците на земята вече им е ясно, че без да дават пари сградата няма да стане. Никой не е искал да става така. Попаднахме на некадърен строител. Всички сме в правото си да се ядосваме, но единствения вариант да влезем в апартаментите си, е да си ги достроим сами. Молете се само документално да може всичко да се уреди, за да си получим и акт 15 и акт 16 и всичко да е наред с жилищата ни, а не като А секция да се налага да живеем незаконно. Организираме се и до края на 2015 г. ще сме новодомци. Дано успеем да се разберем, както успяват да се разберат и други измамени като нас.

Общи условия

Активация на акаунт