За достъпа до спешна медицинска помощ

  • 4 563
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
"Ако детето Ви е с температура от няколко часа или ден,и няма други тревожни симптоми-повръщане-често,силна кашлица,диария,трудно дишане,дрезгав глас,не е необходимо да го водите в спешен кабинет!"
Не четеш внимателно,ето какво съм написала по-горе....трудно дишане и дрезгав глас отговарят съвсем точно на ларингоспазъм,което е спешно състояние и в която и болница да отидете,а детето Ви се задушава,няма да Ви върнат без поне кортикостероид да направят.
Второ-пак същото!Чети внимателно!Кабинетът не е спешен,ПРИЕМЕН е,което е написано и на вратата му!За червени гърла и температури има дежурни звена в медицинските центрове,Педиатрията не може с един дежурен лекар и един специализант на смяна да обхване спешността на София и окръга!Спешност от този тип-за проблеми в дихателните пътища,приема Първа детска белодробна клиника,която се намира зад Майчин дом.Може да не ти е приятно да го чуеш,но е факт - на твоят личен лекар и на теб лично се пада отговорността да знаете къде се приема спешност!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е, аз пък ти казвам, че точно с тези симптоми ме върнаха. И не му направиха кортикостероид. Както и да е, не ми се спори.

# 17
  • Мнения: 0
Сави,не би трябвало да те връщат,ако сте били с ларингоспазъм.Аз на твое място бих подала оплакване,ако ми върнат детето със спешно състояние.Или пък бих събрала болницата на купчина,не знам точно:))Ако сестрата те е върнала,просто изчакай лекар.Нека прегледа и прецени.Но ако прецени,че състоянието не е спешно,ще ти поиска заплащане.Недомислена е малко наредбата,но все пак здравната система функционира все още завидно добре,за разлика от някои страни,които икономически са много по-напред от нас и всички искат там да живеят:))Усмихни се,не побеснявай,ами разбери къде да водиш малките човеченца в празничен ден и през нощта!Пожелавам ви да бъдете здравички:))

Общи условия

Активация на акаунт