Хранене е развитие на бебе на 2 месеца

  • 4 825
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Съответно на 2 месеца за малко спяха по цяла нощ. След това на 3 месеца възобновиха нощното хранене. Съветът ми е, ако сте на кърма, храни го колкото поиска, а не по 5 пъти на ден. Ако не се буди през нощта, не го буди. но като почне да се буди, му давай да яде. постепенно ще спре да качва по толкова много.

Моето мнение едно към едно!
 Peace

Дъщеря ми също до към 4месец не се будеше през нощта.
После започна отново, понякога по 3-4 пъти.
При нас това беше период и отмина.

# 16
  • Мнения: 879
Ние също сме на АМ от самото начало, около 2 седмици се цедях, но нямах кой знае колко и спрях... Точно 1 седмица преди бябка да стане 2 месеца, нощното хранене отпадна, което беше около 3-4 през ноща. От около 2 седмици вече се храним по 5 пъти на ден, но май количеството на млякото и е малко та ще и го увеличавам.
Относно хващане на предмети- изобщо не мога да разтворя юмруците. От скоро вее ги отпуска , та успявам да и сложа дрънкалка в ръцете, да и свия пръстчетата, все едно го е хванала. тя си ги помята малко и я захвърли нанякъде. Изобщо не протяга към мен ръчички, нито към коя да е играчка. С краката рита здраво, обаче, всичко, което и е отпред!

# 17
  • Мнения: 9 365
Ние също сме на АМ от самото начало, около 2 седмици се цедях, но нямах кой знае колко и спрях... Точно 1 седмица преди бябка да стане 2 месеца, нощното хранене отпадна, което беше около 3-4 през ноща. От около 2 седмици вече се храним по 5 пъти на ден, но май количеството на млякото и е малко та ще и го увеличавам.
Относно хващане на предмети- изобщо не мога да разтворя юмруците. От скоро вее ги отпуска , та успявам да и сложа дрънкалка в ръцете, да и свия пръстчетата, все едно го е хванала. тя си ги помята малко и я захвърли нанякъде. Изобщо не протяга към мен ръчички, нито към коя да е играчка. С краката рита здраво, обаче, всичко, което и е отпред!
bebe26,
бебето започва съзнателно да държи играчки към 4-6 месец. на около 3 месеца евентуално се заглежда по висящите и музикални играчки. А съзнателно да протяга ръце за нещо много по-късно.

# 18
  • Мнения: 879
Да, определено като стана 3 месеца и наистина започна да се заглежда по висящи играчки и по музикалните също. Много се смее като започнем да и говорим, но не всеки път!

# 19
  • Мнения: 3 932
Нашта mоmа пък от една седmица насаm не mожеm да я излъжеm да седи в легнало положение, най-голеmият коmпроmис е да седи седнала (подпряна естествено)  Crossing Arms.
Забелязваm също, че почна да си прави нещо като режиm - следобеден сън mежду 13-16ч., нощеm спи от 20ч30-6ч30, иначе другите спанета през деня са както и падне - по 15-20 mин или час.

# 20
  • Мнения: 21
Нашта mоmа пък от една седmица насаm не mожеm да я излъжеm да седи в легнало положение, най-голеmият коmпроmис е да седи седнала (подпряна естествено)  Crossing Arms.
Забелязваm също, че почна да си прави нещо като режиm - следобеден сън mежду 13-16ч., нощеm спи от 20ч30-6ч30, иначе другите спанета през деня са както и падне - по 15-20 mин или час.

  ехеее,ама вие много спите.Браво на вас!!!ние като заспим към 10-10,30 и изкарваме най-много до 5,30-5,50,като към 3-4 промрънкваме за малко Crazy

# 21
  • Мнения: 183
И моя бебчо е на 2 месеца и се буди към 3 часа и после към 6 часа.И в 2-та случая иска да хапва млекце,но доки ми каза да го спра,че наддавал много,а и аптамила бил по-хранителен и засищащ.Макар и трудно се получава.Ще ти кажа как-вече до мен си приготвям 2 шишета.Едното с отвара от овесени ядки,другото с водичка със захар.Малко се мръщуи в началото,но успяваме без мляко.Това ми го каза доки и има ефект.Успех

# 22
  • Мнения: 9 486
Ще ти кажа как-вече до мен си приготвям 2 шишета.Едното с отвара от овесени ядки,другото с водичка със захар.Малко се мръщуи в началото,но успяваме без мляко.Това ми го каза доки и има ефект.Успех

Този е разстрел!  #2gunfire Как на двумесечно бебе.. ooooh!
А ти не попречете ли поне малко, преди да дадеш тези безумни неща?!?!
Захарта е ВРЕДНА, не си чувала...камо ли за бебе!
А да си чувала за алергия към глутен, именно защото е даден в ранна възраст?? Последствията са-доживот без никаква храна съдържаща глутен!
За какво изобщо слагаш тази овесена вода, и сладката такава?!?!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 775
Четете повече и се информирайте. Не се доверявайте сляпо, а проучвайте.
Не е казано да вярвате на опита на хилядите майки в този форум, интернет е обширен, има информация всякаква.

# 24
  • Мнения: 21
и аз знам че глутен не се дава на малки бебчета,евентуално чак към годинката,но по-добре не!!!За сега уж влязохме в някакъв режим,но пак от време на време се буди към 3-4 #Crazyно даже и не си помислям да му дам нещо друго освен мляко,и се надявам за по-нататък като почнем пюрета повече да се засища и да спинка по цяла нощ(и аз покрай него) Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 39 775
Малки са още, има време.
Дъщеря ми се хранеше с АМ през нощта до към 7ми месец.
Синът ми спря да се буди през нощта след навършване на 2м. Но ми беше залепен за гърдите до към 3ти месец Simple Smile

# 26
  • Мнения: 39
Моята бебка започна едва преди месец хваща предмети съзнателно, когато стана на 4 месеца.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 149
Наскоро бях меко казано изненадана от изказването на една моя позната, че приготвя АМ на бебето с овесена вода, а бебето е на няма 5 месеца. На изумения ми поглед и въпроса ми - ами глутена... (бях шокирана и думи не ми стигаха), ми отговори, че какво от това, голямо било вече бебето, не акало често (а казва, че ака всеки ден!) и затова. Еми .....  Shocked

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 266
Ние сме почти на 2 месеца Simple Smile и през нощта правим 2 хранения според зависи кога е било последното вечерта, но паузата е максимум 5 часа.
Ние имаме следния проблем - допреди 10ина дни стабилно хапваше 6-7 пъти на ден по около 120мл. (дори 150 стигаше понякога), а сега яде пак 6-7 пъти, но по 80-90мл... рядко минаваме 120. Не знам защо така се получи, като спре да яде и вече знам, че е изял 80мл. Смених бибероните със следващите като капка, но ефект никакъв.

# 29
  • Мнения: 183
Много се извинявам,но ако обичате не ме нападайте така-разбра ли МТV.Никой не те кара да правиш като мен и да ме слушаш.Аз просто споделям как храня моя бебо и няма никакви проблеми.А за овесената вода съм говорила с лекарката,която мен ме е израждала.Аз съм повече от добре.Никой не карам насила да прави нещо,а само споделям.Е,какво ли ти се ядосвам-нали моя бебок е добре Simple Smile

Забравих да допълня,че захарта е кафява от тип тръстикова.Първо прочети за нея и после говори.Тя ми помага да не се запича бебчо и.... какво ли ти обяснявам...

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 21:52 от Boten Mary

Общи условия

Активация на акаунт