"Август месец е вече тука, Юнчето весело почна да гука" - тема 3

  • 25 644
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Влизам само са минута- ЧИН, нашата болест не остана в миналата тема  Sad

Вчера викахме лекар вкъщи- имаме си нов вирус- ентероколит. Пием си новите лекарства с голяма мъка, храним се на час и половина за по 3 мин  Wink като за капак и мама е с разстройство и ужасно се притеснява.............

Извинете ме ............

# 16
  • Мнения: 4 411
Кити мила, каква е тая беля на главата ти. Дано скоро да се оправите и двечките. Милите ми те, чак ми се плаче като си помисля само. Много те гушкам  Hug Hug Hug

# 17
# 18
  • Мнения: 90
Кити,запали свещичка  Praynig ..... радвам се,че сте си у дома и вярвам,че скоро всичко ще е по старому!
Ние имахме инцидент,за малко да си удавя детето оная вечер.Толкова рев изревах,че вчера очите ми цял ден бяха понички....
Чин,понеже каката е с запек от бебе,та при нас вече 9-та година всяко едно "мамо,изаках се" е истински празник!
Не съм чела почти нищо назад,но сега излизам да си взимам болничния,че съм го забравила,а лекарката излизала в отпуск..
На всички пожелавам хубав следобед  Hug

# 19
  • Мнения: 2 456
Ех, Китиии...  Hug  #2gunfire няма мира това детенце откакто се е родило го почнаха с лекарствата. Дано това е последното нещо, което пиете..  Confused

Роси, аз всяка вечер слагам физ. разтвор. Може и от въздуха да хрипти.
Ето рецептата...

125гр краве масло
2 пакетчета крема сирене
1 малка заквасена сметана
1 пакетче бисквити по избор
1 бурканче сладко от боровинки/ягоди... малини...

Натрушаваш бисквитите на трохи, в микровълнова или на водна баня разтопяваш маслото, изсипваш в средна тавичка и добавяш бисквитите. Разбъркваш и заравняваш.
Разбиваш крема сиренето със сметаната на бавни обороти (аз слагам и малко пудра захар), изсипваш и заравняваш върху бисквитите. Ако лепне много, мокря лъжицата, че да не руша отдолу бисквитите. Накрая слагам сладкото.
Престоява няколко часа в хладилник и готово.   Simple Smile

# 20
  • Мнения: 176
Ето ме и мен момичета, миналия месец беше тежък. Големия се разболя  и за първи път от 4 години се наложи да го лекуваме в болница, а от горе на това и аз се разболях и пих антибиотик. Как опазихме бебето направо не знам   Praynig

Кити бързо да се оправяте мила  Hug

Ани от болницата като ви изписваха имахте ли жълтеница? Големия ми син я кара точно три месеца, нито изследвания са ни правени, нито пък на ехограф ни изпрати педиатъра. Малкия обратно, родих в друга болница точно заради жълтеницата, та да ни сложат на фотолампа. Изследвания, терапия с фотолампа и резултата- на два месеца сме и все още жълтее, а склерите сигурно пак ще се изчистят към края на третия месец. Надявам се и при вас всичко да отшуми от само себе си  Hug

Да се отчета- стана ли сме 5,500 кг и 56 см, за един месец е наддал 1,500кг, чак аз не мога да повярвам  Laughing
И ние сме в отбора на ядящите ръцете си, дори днес се прибирам от разходка и го гледам пъхнал си нашия двата пръста и си спи блажено  ooooh!

Роси дъщеря ти  е голяма красавица  Heart Eyes
Ох щях да пиша още нещо ама забравих  Tired

Последна редакция: пн, 01 авг 2011, 15:54 от nilata

# 21
  • Мнения: 74
Кити сега прочетох през какъв ад сте минали,дано да отшумяват всички болежки по-скоро Praynig

Чин имаше един период бях спряла да давам всичко,но мъж ми не издържа на реването и започнах пак да ги давам за негово успокоение.А тя милата като ,че ли го чака да се прибере и започва да пее.Знам ,че е период  и отшумява и след това не си спомняш за колики.Даже започна да ми намеква  да давам адаптирано ако ще спрат.Вече се замислям дали да не отидем да постоим малко при майка ми ,че много сме се изнервили във вкъщи.Аз се опитвам да съм спокойна ,но Петър изобщо не ми помага с неговото нетърпение и нервност.

# 22
  • Мнения: 130
Кити дано бързо да се оправите!  Praynig  Hug

Чин темата е много хубава!   bouquet

Ние днес ходихме да си приберем бебата! Стефи беше много послушен- само спа!  Laughing Трябваше и на ортопед, ама го отложих за утре или в други ден.

Баткото се разболя. Дано не зарази бебето! Баща му го води на лекар в събота. Тук при нас събота и неделя личните не работят и имаме спешен кабинет. И някаква некадърница като взела да обяснява на Пламен, че малките деца така си били, можело и  4 месеца да вдигал т, без причина...  ooooh!  #2gunfire Нито го е прегледала, нито нищо. Питах го Пламен що не и е казал да си скъса дипломата! И това ми било лекар!  ooooh! Добре че нашата днес е на работа!

Айде пак рев!  Confused

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 40
Чин, прекрасна и слънчева тема както винаги.
Ири,
мен ми се случва да ме боли глава много силно , но мисля че е от ситемната умора и недоспиване, аз не пия нищо. Ако мога почивам.
За нервноста при кърмене аз пробвах легналата поза и при нас върши работа, пак се гърчи но поне се храни, иначе е неудържим. При нас се оказа коремчето, перисталтика и газове.

Цвети,Клавдия, Камелита честити ви месечинки.

Ех Кити не знам какво да ви кажа, дръж се и дано се оправите ,поне сте си в къщи.
Пао, и Дани ляга по това време, но банята определено оказва влияние. И ние спим на тъмно.

Орнелка, приятно изкарване,дано си и починеш добре
Деска, гадна история, дано не са ви предали нещо.
Ани, Сиси дано и вас ви отмине че са ни много малки дечицата, стига с тези болести.
И аз съм в кюпа с яденето на ръце но само като сме много нервни. Като го видя така и давам чайче.

Мая, браво на големия юнак.

Чин, любимата ми рецепта на любимия ми сладкиш !

И да се оплача и аз, Днес ходихме на лекър че от няколко дни пак ни излязоха обриви, преди беше бебешко акне, после себореен дерматит а сега диагнозата е атопичен дерматит. (което и подозирах). Сега съм в голяма чуденка на диета ли да минавам или какво, само с мазане няма да се оправим май.


Хаиде лека и безколикова че Дани ревна.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте,
тука съм, но не ми се пише. Не, че и мога да пиша, като това дете нон-стоп реве, ако реши да спи, то трябва да е върху мен... Не ме оставя даже зъбите да си измия, за да излезем навън, а мъж ми като се върне, вече ми е толкова уморено, че не ми се ходи никъде.
Имам нещо като цикъл в момента?!?! - знам, че доста от вас споменаваха за увеличено кървене към 40тия ден. Не прочетох обаче никъде да е нормално, а и се чудя кога ще спре.
Болят ме гърдите, още не могат да зараснат зърната. Вчера опитвах да давам само от едната страна, другата да цедя, но не се получи - хем бебе реве, явно не му се пълни достатъчно едната (иначе ги редувам или давам от двете), от другата със зор изцеждам 10-20 мл, а през нощта се получи и буца и се отказах отново да я оставям да почине....
Изобщо ми е супер депресивно, а главата ми звънти, та по-добре да не ви занимавам със себе си.

Не знам как карате с едното детенце при баба, аз едва изтраях миналата седмица да си приберем момиченцето... А свекърва ми като гушна бебето и се затвори сама в кухнята.  Shocked И с голямата правеше така, но в спалнята си (тогава живеехме заедно). Сега за 2 часа гледах да не обръщам внимание, но не разбирам това поведение.

Кити, дано това е последната диагноза и да се ориентирате вече към оздравяване!  Hug

# 25
  • Мнения: 26
Здравейте мами!

Чинче, пак прекрасна тема   bouquet благодаря!

Китенце,  Hug бъди позитивна, мила! Така ми се иска да мога да направя нещо за вас, много ми е мъчно!

Уф, виждам и по-големите дечица много боледуват... дано се оправят всички по-бързо! А вие мислили ли сте да им давате кърма? Аз мисля да се пробвам с баткото. Може би трябва да я овкуся с какао?  Laughing

Чинче, Браво на Нико, дано занапред да става по-лесно! Супер лесно и вкусно звучи рецептата - ще се пробва още утре   chef

Честито и браво на всички пораснали дечица!

Аз пък люлям, за да приспя Сиана, колкото и да не ми се искаше, вече не може да заспива сама. Имаме и един апарат, който излъчва различни шумове и прожектира на стената - пускам й шум на дъжд - на него спи! Общо взето, се приспиваме всяка вечер от 9:30 до 11:00. Може би трябва да й изместим банята по-късно, та да се приспиваме по-малко  Laughing Иначе и ние спим на тъмно. Имаме една от тези нощни лампи на батерии, те са съвсем слаби, та не се разбуждаме много, когато се наложи да я ползваме.

Обаче, да не кажа голяма дума, вече от колики не реве (не че преди е имала много). Реве само по 3 повода - когато й се спи, когато е гладна, или когато е самотна и иска с някого да си говори - и трите вида рев са различни. Аз все още й давам Ентерокинд и мисля да продължа докато свърши. Правя и масаж и гимнастика по 2 пъти на ден.

В миналата тема бях стигнала до там, където една от вас (естествено не помня коя) описваше събуждането на бебето като порядъци от протягания, мрънкания, пак заспиване и т.н. Е, и при нас е така, като прибавим и ръмженето и общо взето се будим по 30 мин от дълбок сън, но пък ми дава възможност да се поприготвя за тоз момент.  Laughing

Сега отивам да наваксам по-натам в старата тема.   bouquet

ШунчеHug А ако все пак успеете да излезете навън, не е ли по-добре Макси? Сиана, като беше неспокойна преди, я бутах в количката и навън - реве 10-тина мин, после се заглежда в нещо и се успокоява.

# 26
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Здравейте и от мен  bouquet

Чин,темата е много хубава,както винаги Simple SmileБлагодаря  bouquet Радвам се ,че Нико е по добре вече и хапва  Hug

Кити,много ми е мъчно за вас,Дано скоро и ти и Дара да се възстановите .Много ви прегръщам Hug HugБраво ,че Пламен е до вас.

Деска,аз като не искам да ми гледат детето и да се "врът" в количката,слагам една пелена и казвам че спи Mr. GreenРадвам се,че Доли е вече добре и гони котетата.

Шунка Hug,дано тази вечер да ти е по-спокойна и да си починеш Hug

Ани 2 ,успя ли днес следобяда да поспиш?
Радвам се,че е организирана седмица на кърменето в големите градове и че  ще се помогне на повечето майки да не се отказват от кърменето.Благодаря ти че винаги си насреща и толкова помагаш със съветите си  bouquet

Честити месечинки на бебчетата на Цвети,Клавдия, Камелита.

Моето момче се опитва вече втори ден да прави по големи паузи и да се храним на 3 -3,5 часа.През ноща се буди само веднъж или в 3 или 4 часа и после чак в 7 часа сутринта.Но и той нещо е нервен в последно време на гърдата.Мисля си ,че е заради газове.Иначе колики имаме вечер между 18 и 23 часа.Къпем го към 21 ч.и заспива някъде към 23 часа.Много се лигави и си лапа ръчичките и мисля,че това е свързано с опитите да се изходи по голяма нужда.Иначе си спим на тъмно още от болницата.
Другата седмица плануваме да идем на гости при баба му,за да могаи аз да си поема въздух и да пия спокойно едно кафе Party

Отивам да го видя какво прави .Лека и спокойна нощ от нас Hug


Дано по-големите дечица да оздравяват,за да са по-спокойни и майките им Hug

# 27
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета.

Чин мерси за усилията,хубава тема  Hug

Кити  Confused много ми е мъчно за вас.Не забравяй да пиеш водичка и заради разстройството и заради кърмата. Hug

Чин каза ли ви ортопеда да носите от тези гащите дето крачетата стоят разкрачени?
Ние днес бяхме и нашия ортопред каза да ги носим профилактично.Каза,че в чужбина са задължителни и той лично ги е сложил на внука си още на 8мия ден.Прегледа го на ехограф и не ни взеха пари допълнително,всичко му е ок.След две седмици пак ще идем,направлението важи още 3 месеца и така всеки месец каза,че иска да го наблюдава.Малко се стреснах,че едва ли не му има нещо,ама той не ми казва...питах го..и ме увери,че всичко е профилактика.За проходилките каза-не по-рано от година..не одобрява слагането в такива 6-7 месец.За шезлонга-каза да слагам одеалце дето да го прави по полегат.

# 28
  • Мнения: 43
Пао,споко мила -аз ти казах всичко си е ОК на Марти .
Аз одеве премерих Дара след като беше изакана със сменен памперс -4600 ,все пак имаме още 14 дни до мерене -мисля ,че дори да са 500гр. за 14 дни дотук вървим добре нали???
Чин ,мерси за темичката ,дано Нико скоро се поуспокои и си хапва добре ,но аз мисля,че всичко му е ОК на детенце ,просто в момента толкова му се хапва.
Шунка ,много е трудно така човек като не може да се организира ,заради плачещо бебенце ,но вярвам ,че скоро нещата ще се подредят и при вас.

# 29
  • Мнения: 141
Шунче,пробва ли с гармастан?Много хора не го зачитат,заради отмиването,ама на мен тва ми помогна.Съчетах мазането със слагане на силиконово зърно на болната гърда и нещата значително се промениха за 2 дни.Знам какво ти е..а като добавим и ревящо Максче сигурно си на ръба. Confused Пробвай със силиконките,Макс вече е голям и няма да има проблеми да си изсучи необходимото,а и то ще е за малко така че,няма да остане недохранен.А може и да редуваш-един път със един път без.

Общи условия

Активация на акаунт