Всеки ден ли готвите

  • 3 828
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Всеки ден готвя,но вече всички сме на обща храна в къщи. Признавам,че с баткото малко се престарах и дълго време му готвих отделно,но с дъщеря ми много бързо преминах на общата храна. Разбира се ако е нужно мачкам и режа на по-дребно нейните порции.Вярно е ,че ако има една добра организация на деня може да се готви и всеки ден за детето,но това в никакъв случай не е задължително.

# 16
  • Мнения: 15
Аз не живея в България и тук няма ДК, в началото готвех всеки ден специална храна за сина ми,  но понеже моят хубавец се бунтуваше на манджите ми и само ги хвърлях, спрях и вече карам по-рядко. и по-често просто му предлагам това, което ядем и ние.

# 17
  • Мнения: 2 149
И тук нямаме ДК,всеки ден готвя,често за нея отделно.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 210
До две годишна възраст му готвих всеки ден по две ястия-супа и основно. В началото правих и кремчета разни,но впоследствие се отказах. Сега вече яде от нашата храна.

# 19
  • Мнения: 11 607
Не е бил записван на кухня до сега, нямам и намерение......Готвя почти всеки ден......Каквото ядем ние, това яде и той! В последните 2-3 дни отказва да се храни нещо....но......май идва някаква серия от 4 зъба.......Е, хапва, днес напр. бе на супа топчета само.....

# 20
  • Мнения: 6 713
Готвя през вечер за 2 дни напред.  Peace

И аз така  Peace

И аз! Като цяло се случва за малкия да дам пюре, което е престояло 1 вечер в хладилника, или пък съвсем в началото замразявах пюрета за 1 седмица напред. Колкото и да казват, че се губят витамини, в пъти повече се губят при готовите пюрета, отколкото съхранявани в хладилник за 1 един ден или камера. Така поне мисля аз newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 44 133
да, всеки ден готвя, но по 1 ядене. Яде го на вечеря и после на обяд. Освен ако не е имало някой аламинут. Рядко ми се е събирало 2 яденета на ден да готвя, не че съвсем не се е случвало. Просто тогава ги готвя едновременно на двата котлона, за да не се окажем, цял ден затворени в кащи.

# 22
  • Мнения: 309
Докато не мина на нашата храна , готвех на малчо по един-два пъти на ден .Гледах да има разнообразие.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 68
Като не е на кухня,следам да готвя всеки ден.Но се случва да давам храна от предния ден.По-дълго престояла не ми се дава.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 177
До около годинка купувах пюрета, после започнах да приготвям по някоя супичка специално за детето. Готвя всеки ден, но по един вид ядене, което най-често се дава на вечеря и за обяд на другия ден. Има дни, в които измислям нещо по-бързо или сухоежбина (спагети, пица, филийка, намазана с нещо), но предпочитам така, отколкото да му дам престояла манджа или супа.

# 25
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Готвя почти всеки ден.....откакто отказа да се храни с готовите пюрета.....редувам един ден зеленчуци на следващия месо с зеленчуци.Живеем в гр. Божурище и нямаме кухня,въпреки че сме на 10 минути от София.....Когато ми е трудно да му разнообразя,поради липса на прясно и качествено месо,му купувам пюретата на Нестле Аллете....засега ги яде.....Мисля скоро да започвам с преходна храна,но незнам как ще я приеме,защото се мръщи на парчетата в пюретата и иска всичко пасирано....

# 26
  • Мнения: 75
 Готвя през ден. Като направя пюре за обяд, отделям и порция за другия ден в бурканче в хладилника. За следобедните каши също така процедирам. Някак с разходките и другите задължения, не успявам да готвя всеки ден, но си мисля, че за ден напред не е фатално. Определено, обаче не бих давала нещо стояло в хладилника повече от едно денонощие, да не говорим по седмица. Готовите пюрета ги позлвам изключително рядко, предимно когато не мога да намеря някой продукт, а искам да го вкарам, че ние все още изпробваме нови вкусове. Не смятам да записвам на ДК.

# 27
  • Мнения: 36
Всеки ден готвя,но и замразявам бурканчета с храна.
Не сме били на ДК досега,а и детето вече е на 4 ,та няма и за кога .

# 28
  • Мнения: 56
Всеки ден готвя,но и замразявам бурканчета с храна.
Не сме били на ДК досега,а и детето вече е на 4 ,та няма и за кога .
Наистина сте изтървали влака.
А ние сме доволни от ДК и детето също,щом си изяжда всичко.

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Аз почти не готвя, а когато се случи правя 2-3 неща и замразявам по малко и давам в началото и в края на седмицата.През повечето време караме на диетичното меню на Ози,защото малкия има АБКМ Sad

Общи условия

Активация на акаунт