За положението на столчетата за кола

  • 2 559
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Добре де, защо трябва да пътуват обратно на посоката на движение? И каква връзка има с килограмите? Моят бебо е на 6 мес., 9кг. и отгоре. Как трябва да пътува?
когато детето е малко и недай Боже колата се удари, вратлето не може да издържи на камшичния удар.

# 16
  • Мнения: 1 383
Добре де, защо трябва да пътуват обратно на посоката на движение? И каква връзка има с килограмите? Моят бебо е на 6 мес., 9кг. и отгоре. Как трябва да пътува?
когато детето е малко и недай Боже колата се удари, вратлето не може да издържи на камшичния удар.

И аз така предполагах, но за каква възраст става въпрос? И възрастта ли е определяща или килограмите?

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Да използвам темата и да попитам има ли значение от коя страна  се монтира столчето за кола.
Монтирали сме го в дясно, но вчера видях монтиран стол и в ляво, та ми е интересно  Thinking


За най-сигурно място в колата при катастрофа се смята това от дясната страна, отзад и затова обикновено там се монтира столчето.

# 18
  • Мнения: 55
Никога не сме слагали столчето назад, винаги е гледало напред. Дали е правилно или не незнам ???

# 19
  • Мнения: 7 640
не е, но... Господ да ни пази!

# 20
  • Мнения: 55
Е да ама имаме лепинки в колата да не се слага детско столче назад заради AIRBAG-овете и винаги си го слагаме да гледа напред. Дали ако наобратно е по-безопасно щяха да сложат такива лепинки newsm78

# 21
  • Мнения: 7 640
Е да ама имаме лепинки в колата да не се слага детско столче назад заради AIRBAG-овете и винаги си го слагаме да гледа напред. Дали ако наобратно е по-безопасно щяха да сложат такива лепинки newsm78
ти по принцип трябва да инактивираш еърбега при монтаж на столче, доколкото знам. А и фактите са, че 0-13 кг не е предвидено да се слага с лице към посоката на движение.

# 22
  • Мнения: 55
Ами нашето столче е от големите, а и не знам как се дезактивира. Но и мисля, че той би помогнал повече от колкото да навреди ако нящо недай си боже стане, защо като го имам да го махам.

# 23
  • Мнения: 8 505
... а и не знам как се дезактивира...

Маха се-в сервиза или сам.И е прието,че е вреден,защото ако стане толкова силен удар,че еърбега да се включи в действие,много вероятно е да си затиснат и да не си в състояние да го махнеш от лицето на детето и то бързо може да се задуши.
Е*аси дългото изречение сътворих Crazy

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Дезактивирам аербега. Пишеше го във всички брошури, които ми раздават още от както съм бременна, а после и в инструкциите за монтажа. В крайна сметка цели екипи са тествали столчетата и разработвали тези инструкции, докато стигнат до нас потребителите. Не съм квалифицирано мед. лице и инженер в едно, нито пък имам скъпо оборудвани зали за изпитание, за да мога да разсъждавам свободно на тази тематика. Купуваме фирмени столчета, след съответна справка от независим източник за надеждността им. Господ да ни пази, защото столчетата са проектирани да пазят в градски условия, ако разбира се се движиш с позволената скорост, а по магистрала, при скоростта, която се развива там.... не ми се мисли Rolling Eyes
Има столчета за новородени, които наистина могат да се монтират с лице към движението. Обаче в инструкциите им отново изрично пише, ако е новородено да се монтират обратно на движението (имат тази възможност също), а след достигане на заветните 9 месеца или 12 кг се обръщат по посока на движението.

# 25
  • Мнения: 7 640
Ами нашето столче е от големите, а и не знам как се дезактивира. Но и мисля, че той би помогнал повече от колкото да навреди ако нящо недай си боже стане, защо като го имам да го махам.
не го махаш, а изключваш, пише го на сенника на дясната седалка, или но капака на жабката. Еърбегът  може да е много опасен за малки деца, както и за хора без колани. При разгъването в тези случаи, силата му е все едно си се ударил в бетонна стена. Лично аз съм виждала доста размазано лице + съмнения за комоцио на възъстнен, който е пътувал без колан.

# 26
  • Мнения: 55
10х за инфото, ще проуча внимателно въпроса и ако се налага ще взема мерки

# 27
  • Мнения: 130
Аз я слагам обратно на посоката на движение, на задната седалка, но нямам проблем тя като влезе в колата не мърда Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 897
Столчетата за новородени и малки бебета се слагат с гръб към посоката на движение, защото главата на бебето е доста тежка за вратлето му и при съвсем лек удар или даже при внезапно спиране могат да се получат сериози травми на гръбнака, понякога фатални.
А опасността от въздушната възглавница е от задушаване.

# 29
  • Мнения: 583
в книгата на д-р спок е описано,че до 1 г. детето трябва да е в посока обратна на движението,заради вратлето при инцидент/не дай боже/както казва polar fox.ние така се возихме до годинка-и до морето ходихме и къде ли не-проблеми никакви.
 п.с. пропуснах да кажа,че е най- безопасно столчето да се постави по средата на задната седалка,но не на всяка кола коланите достигат за това.

Общи условия

Активация на акаунт