Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 830
  • 632
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 84
Здравейте!
аз съм Milenita blue, и сега влизам с малко нов стайлинг и заглавие, в крайна сметка ние, жените, имаме непрекъснато нужда от промяня и в реалния и във виртуалния свят!  smile3503

Та ние се гледаме вкъщи, кърмим се, малко не ми достига кърма, но горе долу овладяваме положението. До вчера кърмих и от двете гърди на хранене, а от днес започнах да ги редувам. Едни приятели ни дадоха назаем везна и пада едно мерене!  smile3529
Общо взето се получава много "лабораторно" отглеждане, като измерим че е изяла 50гр, вместо 70, даваме още 20 от кърма, която съм изцедила след предно кърмене Simple Smile Цеденето ми е много болезнено, а и досадно   sweating, но няма как. Благодарение на цедене успях да увелча кърмата от едната гърда, която незнайно по каква причина "произвеждаше" около 20 гр., а сега вече успявам да изцедя 50!!!

bradata,
за секциото предполагам че за всеки е супер индивидуално, както вече казах мен миналия път ме боля много повече, и по-бавно се възстановявах, сега съм доста по-добре, макар че като ми махнаха шевовете в пон, ми се появи една болка от в десния край на шева и ме приболяваше 2-3 дни доста, та се бях притеснила, но вече премина. Обаче, ако раната сълзи, както казваш, мисля че трябва да си направиш една разходка до болницата да я погледнат! когато ми махнаха конците, ми казаха, ако сълзи и има лимфа, да се обадя.



# 526
  • Мнения: 433
Брадичке, и ние не може да спазваме 8-10 пъти на ден хранения - то докато завършим процедурата и става време отново да почваме. Да не говорим, че като му давам често повече повръща околото друго, защото аз имам много кърма и му тече като чешма в устата. Та си караме по 6-7, понякога и 8 хранения и това е. Нали все пак е на поискване. А откакто е без колиеф капки ака повече от колкото пишка Simple Smile

NBM, и аз съм с лохии, а ми е 28 ден, май ще откарам до 40 ден...

# 527
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Ама какъв цвят са ти лохиите?
Навсякъде чета, че трябва да са кафяви вече, а не бистри  newsm78

Забравих да попитам - има ли противопоказания за море след секцио?  Rolling Eyes Мисля да отскочим до морето за 2-3 дни и се чудя мога ли да се пека и мога ли да влизам в морето/басейна?  newsm78

# 528
  • Мнения: 433
Ту кафяви, то червени, а аз имам още и съсиреци чат пат.

За слънце - лекаря ми каза да си пекс операцията, за морето незнам.

# 529
  • Мнения: 97
И питане към ЛЛЛ (малко пространно, ама да си кажа подробно) - родих секцио и ми дадоха бебенцето на 3-ия ден вечерта - солидно захранено с АМ и сладка вода. Аз пък се оказах с кофти и непотребни зърна (големи, отпуснати гърди, с големи зърна, но плоски и по никакъв начин не ставащи за кърмене) и се наложи да

Брадата,
     Много се радвам, че всичко е минало при вас и вече сте си вкъщи - голям късмет наистина!Честито бебче - нека Ивайло много да ви радва:bouquet:!

      За храненето и дали е много - обикновено хранене 8 - 9 пъти за 24 часа е в нормата, която условно съществува за изключително кърмените бебета,като понякога интервалите може да са по-кратки и кърменията много по-начесто. Всичко това зависи от бебето и конкретните му нужди, но постепенно то се нагажда към новия свят.

        Ако искаш може да опиташ на следващото хранене да му предлагаш пак същата гърда, така че да я изсуче добре, а после да го преместиш на другата внимателно като е посукал или да му дадеш от нея на следващото хранене. За момента можеш да пробваш да изцеждаш за облекчаване на гърдите след кърмене, а ако са много напрегнати – може да си вземеш топъл душ или да си направиш топъл компрес. Обикновено отнема време гърдите да се успокоят и да привикнат към новия режим, но прекаленото изцеждане води до повече мляко в гърдите и често това не е нужно – бебето си изсуква и „поръчва“ за следващия път точно толкова, колкото му е необходимо Peace Също може да пробваш да махнеш силиконовите зърна – понякога могат да объркат кърменето. Ако опиташ да се кърмите в легнала позиция или пък „ биологична“ поза http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/, така че да не се уморяваш, а в същото време да можеш да нагласиш гърдата, за да засуче Ивайло – дали ще е сработи при  вас?  Може да пробваш и да изцедиш съвсем малко гърдата на ръка, така че да се пооформи зърното – много майки с хлътнали/плоски зърна споделят, че това дава добри резултати при тях, а и устничките на бебето стават по-големи с течение на времето, така че могат да окажат по-силен натиск и да подпомогнат изпъкването Hug Тази тема във форума за хлътналите зърна – http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12503.0;all  - мненията на Бу също могат да са ти от полза Simple Smile

        Често казват, че кърменето по-начесто помага за изхвърлянето на билирубина и по-бързото отминаване на жълтеницата, за това може да не броиш минутите до следващия интервал за кърмене, а просто да му предлагаш, когато е буден.  И за нааканите пеленки броят също е много условен  и зависи как бебето се храни – обикновено новородените имат няколко нацапани памперса , но е хубаво да не са по-малко от 2 за първите 6 – 7 седмици след раждането им, в противен случай консултацията с педиатъра на бебето е задължителна.  Не е лоша идея да имаш предвид, че много от капките за колики са недотам доказан ефект, а някои от тях запичат бебето, за това е добре да се дават на бебето само след консултация с личния лекар. Обикновено бебетата родени секцио и тези с жълтеница са малко по-сънливи Peace, за това може да изглежда, че отнема повече време да се разсънят и да почнат да се хранят, но това не пречи да го храниш когато е сънен. Не е нужно да спазваш точно 2 часовия интервал, ако сте имали две-три кратки кърмения преди това, може да го оставиш да поспи, като се водиш от него Heart Eyes

      Широко разпространено мнение е и, че колките и нервността на бебетата през първите месеци от живота им се дължи на  „ 4ти триместър“ - адаптацията им към новите условия и новата среда, за това някои свикват по-бързо, а  на други отнема повече време. Причините за рева могат да са най-различни  бебето е гладно, жадно, коремчето го свива, било му е горещо или пък е реагирало по-късно на смяна в обстановката, не са една и две, като често усещат и ако мама е напрегната и това също може да ги накара да продължат да плачат. От сигурната, уютна и   топлина на мама те са в един огромен, нов за тях свят, в който не получават сигурност, спокойствие и хранене веднага, а е нужно да си ги поискат. За това кърменето освен така необходимите хранителни вещества им дава и възможността да са на сигурно и познато място, близко до мама Heart Eyes Като идея мога да ти предложа просто да си дадете  време и да свикнете с новите неща, а межувременно да се наслаждавате на кърменето и тези моменти заедно Hug

       За коликите, пръцкането и акането – може да пробваш нежен масаж, затопляне на коремчето, нежно поставяне по корем, носене в слинг, поза „тигър на клон“ Simple Smile, както и кърмене по-начесто. Макар, че доколкото разбирам е трудно да събудиш Иво за хранене, така че да спазите някакви интервали на хранене, може да се опиташ да не гледаш да се храните по часовник, а просто толкова, колкото той поиска или например при всяка удобна възможност – преди сън, след събуждане, когато има желание или е нервен, а същевременно да продължаваш да следиш за признаците за добро развитие – освен намокрени/наакани пеленки, жизненост на бебето, тургор( цвят и тонус на кожата). 

       Толкова се радвам, че звучиш толкова спокойна и уверена Hug – често това е един от най-важните фактори  за успешното кърмене Hug, Надявам се да продължавате все така добре  и скоро да пишеш как са нещата при вас  Simple Smile

# 530
  • Мнения: 22
Здравейте мами ние от вчера сме си в къщи с малката принцеса и се чувстваме превъзходно. Кърмата ми е страшно много и се налага да я хвърлям в мивката  Confused  раждането мина прекрасно, но престоя след това много ме изнерви.

# 531
  • Германия
  • Мнения: 8 106
А като стана въпрос за Колийфа. Снощи бяхме с мнооого зверски колики, цяла нощ не сме спали и днес го купих тоя Колийф. Още не съм го давала, много сложна ми се струва схемата на даване, но довечера ако е пак така мислех да го почнем. Но сега ме замислихте с тия пелени. Дали ЛЛЛ могат да кажат нещо за тоя Колийф. Той бил ензима Лактаза, който отговаря за преработката на лактозата от млякото. Може ли да навреди по някакъв начин, и наистина ли намалява броя на изхожданията. Че ако стане така и аз ще почна да се чудя дали му стига млякото на дребчо  newsm78

И понеже вече обезпокоих лигата да си задам и другия въпрос към тях: Докато детето суче ме боли. Знам, че явно се дължи на неправилно засукване, но отвън всичко изглежда наред - засмуква зърно и ареола, брадичка опряна в гърдата, долна устна обърната навън, правилна поза - изпънат е, с непрегънато вратле, гъделичкам долната устна преди да захапе, за да отвори възможно най-голяма уста  newsm78 Много обгрижвам зърната и досега не са се разранили, най вероятно и няма да се разранят, но е неприятна тая болка. И още нещо - от няколко дни се появи и някакъв звук при сукане, който ми се струва нереден. Освен "къх къх", което е преглъщането има и едно "тц ... тц ... тц" Сигурно пак е от неправилно захапване, но какво да направя  newsm78
Привет Радос, вероятно цъкането може би идва от недобър вакуум, така бебето заедно с кърмата поема и въздух. Вариант ли е да се свържеш с някоя от софийските консултантки или пък да отидеш на бебешко кафе или ЛЛЛ-среща и на място да се види засукването?
За капките против колики най-добре е да се консултираш с педиатър/ка, защото той/тя ви познава най-добре и може да прецени. Може би ще е удачно, първо да се отстрани причината за коликите и тогава вероятно няма да има нужда да даваш капките Wink
Eто от тук на ЛЛЛ- сайта можеш да вземеш телефоните или мейл за връзка с Изабел, Ива или Симона, те са в София на разположение.

# 532
  • Мнения: 433
Аз имам отново въпроси към ЛЛЛ:

1. Бебето се храни от една гърда на хранене. През това време другата вече е почти пълна (усещам я натежала, макар и все още мека). Докато стигнем до храненето от нея (още около 2-3ч) тя вече е камък и се налага малко да изцеждам. Какво бихте ме посъветвали в този случай? Ако давам и от двете, то тогава няма да ги изпразва добре, т.к. имам много кърма.

2. Понеже реших, че може да замразявам по малко - как да изеждам - рпимерно по малко за облекчаване на гърдите (около 40мл) или след хранене. Не искам да стигам до хипер лактация.

# 533
  • Бургас
  • Мнения: 644
А как сте с лохиите?
На мен вчера и днес ми тече бистра кръв, а са минали вече 25 дни, това нормално ли беше? newsm78

При мен на 19 ден, след два дни изтичане на жълта слуз, почна да ми тече бистра кръв. Чак се чдя дали да не звънна на доктора... ама за сега се въздържам...

# 534
  • Мнения: 850
  
А как сте с лохиите?
На мен вчера и днес ми тече бистра кръв, а са минали вече 25 дни, това нормално ли беше? newsm78
към днешна дата , вече съм с ежедневна превръзка и цвета е мръсно жълто и силно като течение.

# 535
  • Мнения: 881
днес ми е 25 ден,но все още си ми тече през ден,два бистра кръв

# 536
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
При мен на 19 ден, след два дни изтичане на жълта слуз, почна да ми тече бистра кръв. Чак се чдя дали да не звънна на доктора... ама за сега се въздържам...

Точно същото и при мен  Peace
Като гледам има и други.

# 537
  • Мнения: 418
Около 30 ден след раждането и аз имах зацапване с бистра кръв, вчера пак имах няколко капки.

# 538
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Лохиите през повечето време са леко кафенишкави, от време на време имам и бистра кръв. Явно при всички е така ... обаче мноооого гадно миришат, не знам дали някога вече ще спре да смърди така

Доктор Ла, не вярвам ако някой ти се направи на интересен да не можеш да го поставиш на място Simple Smile Предния път кърмих 2 години (навън и навсякъде, даже и на събирания с приятели) и никой не ми е правил забележки. Въздържат се хората, дори на някой да му е странно  Wink
Много ще се радвам да направим среща, много изтъпявам като излизам сама с тая количка и поради тая причина и не излизам много ... а и в къщи ми е тъпо ... Но ти нали не беше от Младост, ще ни е трудно ...

ЛЛЛ мерси, май наистина ще се наложи лична среща с някой консултант  newsm78 Ще звънна Simple Smile

Брадата, наистина сте извадили голям късмет, чухте ли по новините, че в Пловдив изпуснали някакво бебенце с отлепена плацента  Cry

# 539
  • Бургас
  • Мнения: 644
Сега вече нямам кръв, върнаха се слузестите жълти "сополи", ама наистина миришат гадно!

Общи условия

Активация на акаунт