Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 835
  • 632
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 433
Аз май ще спирам колиефа, с него или без него като си има колики си има. Днес давам по начесто инфакол и плаче доста по малко и спи добре. А като не съм давала био гаята имаме едно изхождане повече.

За пъпчиците - и ние си имаме по лицето, но само с преварена вода с памук го замивам.

Аз пък имам проблем с гърдите - почнаха много да се препълват, а не съм ги цедила за стимулация. Уж трябва да се регулира кърмата, а то какво стана - сега не може да изяде всичко, да не говорим, че те сами текат и той се задавя или връща.

# 511
  • Мнения: 9
Pepelyashka, благодаря още веднъж, пробвах някои техники за акането и имаше ефект, за което съм много щастлива Grinning
o_fortuna, аз спрях Колийфа (или Колиеф не знам как точно се казват), не е от тях, а Инфакола, уж и той запичал, него го давам постоянно.

# 512
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Нали сме и ние с акне, ровихме вчера из нета и таткото откри, че трябвало само с преварена вода да се почиства няколко пъти дневно и да се подсушава. Щяло да  мине  от самосебе си. Дано. Когато го къпем не му почистваме лицето миещо средство. Мисля, че това само би раздразнило още повече пъпчиците
И аз подкрепям - термалните води и други подобни не помагат, даже понякога влошават положението. Миналата година на каката и купих някаква специална вода с Алое Вера, но тц .... като спряхме да я мажем с каквото и да е било купешко си минаха сами. Само с преварена вода почиствахме.
За коликите - една приятелка ми каза, че при нейният син магически добре действало като давала водичка с няколко капки пресен портокалов сок вътре. Колкото и странно да звучи, има логика, защото в някои капки за колики има екстракт от портокал. Моят юнак още няма колики пу-пу, но смятам да пробвам тази рецепта ако се появят. И ако някоя от вас го приложи, моля да сподели дали наистина е имало ефект  Peace

# 513
  • Бургас
  • Мнения: 644
xlora, ne se li zabravqt citrusite zatolkova malko bebe?

# 514
  • Мнения: 272
Здравейте! имам въпроси към ЛЛЛ

1.развалихме си режима за ядене в 6.9.12.15.....! но не знам  защо така сега яде нощно време  в 12 , 2 ,4,6 никога не съм го будила  за ядене става си сам. като го изкапем  в 7 до 12  спи дали  е зареди това искам да върна стария режим ама не знам как и давам капки инфакол  от 2 дена дали влияят върху апетита му?

2.скоро време  ще ми се налага да не съм с него за часове и ще трябва да оставям кърма ,но както казах често яде и ако изцедя са 15 мл. и не знам как да ги съхранявам по 15 в отделен съд ли? или да ми дадете съвет  през денонощието кога има най много кърма? newsm78

3.една майка ми каза че е по добре да не го храня в  3 през нощта!имали смисъл от това и на каква възраст трябва да е детето и как става?  ooooh!

# 515
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Хайде да се отчета набързичко (или не чак толкова) и аз вече Wink Че в болницата четях, когато можех, но писането ми идваше терсене и не се морих особено за да го правя Whistling Та, както писах по-напред, вече си имаме един хубав дългокос младеж, чието появяване пасваше на зодията му - драматично, изненадващо и изискващо внимание Laughing Отново спазих традицията даго закъсвам точно след консултация при АГ (и двата пъти когато влизах в патологията, беше на следващия ден след посещението ми при него) и както на 15-ти определихме датата 20-ти за излюпването на мъника ми, така и през нощта срещу 16-ти, нещата се случиха изключително бързо и неочаквано. Ама и късметлийски много, ама много! Както често се случваше през последните дни, не можех да спя добре заради болката в бутчето и дупето и всяко обръщане в леглото ми костваше 20 минути усилия и много рев. Поради тези причини ставах и се местех с чаршафчето в хола на дивана за да седя полуизправена и да имам опора за хващане и облягане. Така и тази вечер/сутрин, към 16 и нещо си хванах чаршафчето и се замъкнах там, ама не ставаше и не ставаше моята работа и много ме болеше и след известно време опити за нагласяне, реших пак да се върна в спалнята, за да пробвам да полегна. Да, ама в момента, когато се надигнах и седнах, усетих да ливват от мен едни топли мокри вълни (за които бях убедена че са водите) и ставайки от дивана си викам "Айдеее, отиде ѝ ламината на въртоглавата ми хазяйка, ама аз пък ще си пазя новото диванче". Та разкрачих си се насред стаята и започнах лекинко да подвиквам на милото, барем ме чуе в другата стая и се просъбуди, но без да го стряскам. Викам си и се чудя колко са лепкави и гъсти тез пусти води. И докато си се чудя, милото успя да стане и като цъкна лампата, тогава вече започна да идва паниката, виждайки, че водите всъщност не са води, а кръв - мнооого кръв Confused Опитах оптимистично да се свържа с АГ, за да дойде евентуално той да ме види, но и двата пъти имах удоволствието да се свържа само с гласовата му поща и се отказах. Звъннах на 112, обясних какво ми има и зачакахме линейка. С нея пък дойде такъв чук вместо лекар, че ако имах сили, щях да му прасна едно кроше Close Само ме погледна и каза да си сложа гащи и да тръгвам надолу с тях и на въпроса ми дали е много опасно това, което става, получих "Ааа, аз не съъъм гинеколооог, не се притесняааавайте". Таман бих се притеснила от присъствието на гинеколог в точно този момент ooooh! Долу ми казаха да седна на леглото (ама аз пък си легнах и добре че го направих, щото бях нацелила най-разбитата и друсаща линейка в целия регион и по пътя ми се взе акъла от друсане и кървене съответно), а като стигнахме, ми отвориха вратата и казаха, че сме пристигнали. Тъй като никой не се появи или да се случи нещо друго, милото ми помогна да сляза и отивайки към вратата на родилното, получих малоумния въпрос, защо съм слязла, те щели да ме свалят - ама кога бе, аджеба, щяхте да го направите и някой не трябваше ли да е с мен и да ми го каже Rolling Eyes Както и да е - оказа се, че моя доктор е нощна смяна (затова не си е вдигал телефона - бил е в родилна зала) за късмет и поглеждайки ме на видеозона и след записа на тонове, се установи, че плацентата ми се е отлепила и бебчо страда, поради което трябва да ме оперират по възможно най-бързия начин. Направиха го наистина бързо, като се издъниха малко с упойката и доктора ги навика, задето се моткат. В крайна сметка, бебчо се е родил в не много добро състояние, без дишане и се е наложило да го реанимират, после лежа малко в кувьоз, после антибиотици, но сега си е наред и е един красив чернокос шошко, който ми вади душичката (не е виновен той де - майка му е неопитна и адски шашкава личност). Още ми е трудно да осъзная какъв невероятен късмет сме изкарали - първо че съм била будна по това време и съм усетила веднага "теча", второ - че линейката дойде сравнително бързо (за около 15 минути - нищо че болницата е на 3 минути път от нас - знам как е идвала и за един час!!!), трето - че болницата е близо, четвърто - че моя си доктор беше там и ме оперира, пето - че и неонатоложката, която беше запозната от него с искането ми за допълнителната ваксина за хепатита, е била там... и изобщо - една камара щастливи обстоятелства, които ни помогнаха да не изгубим бебо или майка му Praynig
В родилното и след това пак имаше екшъни, ама за тях друг път, ако се сетя и ми остане време hahaha Но със сигурност ще ме запомнят като най-ревливата родилка сигурно bowuu hahaha

# 516
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Кратичко, а Laughing Та сега сме си вкъщи, правим опити да се нагодим един към друг, кога успешни, кога не толкова, татито много помага (след първоначалния блокаж, естествено), майки и свекърви не се допускат (освен след повикване и строг инструктаж какво точно да се прави и как)... Малко се притеснявам за раната от секциото, защото все още ми опъва, в единия край има малко повече натрупване на тъкан и разминаване поради по-мазничките ми участъци Embarassed и затова сълзи. Страх ме е да не се възпали нещо, въпреки че мажа с йодасепт сега и слагам марличка. Бяха ми изтървали и един конец при свалянето, та ходих и втори път Laughing Останалите маминки със секцио - как ви казаха да се грижите за операцията си? Rolling Eyes
После ще си задам и питанките покрай радините ми вълнения относно кърменето, ама сега забягвам малко да хапна, та да имам сили да нахраня и Ивко Flutter

# 517
  • Sofia
  • Мнения: 9 795
На мен ми казаха само да мажа белега с този крем - http://apteka.framar.bg/30015820/%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80% … C-30-%D0%BC%D0%BB

# 518
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
xlora, ne se li zabravqt citrusite zatolkova malko bebe?
Да, да - забранени са. Аз на каката още не съм и давала цитруси. Но предполагам че 2-3 капки сок в 120 мл вода са незначителна субстанция и няма да се отразят на бебчо. Но знам ли ....  Crazy

# 519
  • Мнения: 1 428
Брадата, много се радвам, че всичко е наред и вече сте си вкъщи, Ивайло е много сладък  Heart Eyes Hug
Операцията с нищо не я третирам, но и аз имам чувството, че имам някакво удебеляване от едната страна и мисля тази седмица да ходя на контролен преглед, да видим как е.

# 520
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Мацки нещо съвсем изчезнахте от тук, цял ден никой нищо не писа Simple Smile Я ме включете и мен във фейсбук групата, че нещо изоставам от снимките и новините Simple Smile

# 521
  • Мнения: 154
Ох, пак се отплеснах и аз. Радос, как се подвизаваш във фейса да те намеря? Иначе за кърменето "проблем" ми е някой да не се опита да се направи на възмутен, а не, че на мен ми пречи толкова. Все пак щом безпричинно съм си се подвизавала по плажовете навремето само по оскъдна прашка, сега хич няма какво толкова да се стеснявам.  Laughing Но за разходката направо си ме спечели! Казваш кога и къде и се уговаряме.  Flutter
За пъпките да се изкажа. И нашичкия си е пубер отвсякъде. Мина една вълна и тъкмо си викам уричка, свърши се, ама не би. От една седмица си е изринат яко. Подозирам, че жегата даже утежнява положението. Но и аз не мия с разни препарати и т.н. Само чиста водичка като го къпем вечер и толкоз. Сега започнах и по личицето да го мазвам с малко ото бебешкото му олио и май изненадващо поне за мен му се отразява добре, но повече инфо ще мога да дам след поне още ден-два "процедури".
А за Био Гаята мога да кажа, че поне при Малчо няма никакъв запичащ ефект. Точно обратното - ака повече като че ли. Или поне по-често. Явно си е до дете. Поне засега не се налага да даваме и други работи, което сигурно ще се промени след вторнишкото посещение при доки, защото тъпата жълтеница още се държи.  Sad Дано по-бързичко да се оправя.
Брадата евала! Такива хора уважавам и смятам, че заслужават свалена шапка - гледаш от хубавата страна на нещата, а не се вторачваш в лошата! Все така ти пожелавам! И все по-хубава да е хубавата страна.  Peace

# 522
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Мими Hug Докторке Hug

NBM, и на теб благодаря  bouquet На мен ми казаха да мажа с Контратубекс, но засега плескам само с Йодасепта - 3-4 дни каза доктора, и после предполагам другото мазило Rolling Eyes

И питане към ЛЛЛ (малко пространно, ама да си кажа подробно) - родих секцио и ми дадоха бебенцето на 3-ия ден вечерта - солидно захранено с АМ и сладка вода. Аз пък се оказах с кофти и непотребни зърна (големи, отпуснати гърди, с големи зърна, но плоски и по никакъв начин не ставащи за кърмене) и се наложи да прибягвам до силикона под формата на изкуствени зърна. Че е неудобно, неудобно е с тях, тъй като все се отлепват, залепват за носа на бебо, падат, трябва да се крепят и те, пък ръцете ми са малко и недостатъчно като бройка Rolling Eyes, но пък какво друго ми оставаше, след като твърдо исках да кърмя... Ивайло се сърдеше, беше му трудно, уморяваше се, но малко по малко свикна и хич не си дава зор да суче "правилно" (е, и майка му има вина за това, ама се старае да го кара да захапва правилно, въпреки че често не ѝ се отдава съвсем и той си цока както си иска) Embarassed Сега се храним средно по 8-9 пъти в денонощие, наакан памперс имаме всеки път, а понякога и 2 на хранене, като напишканото и то е поне 4-5 пъти за ден. Ака си наистина стабилно, защото памперсът е пълен и тежък и отпред и отзад, а цветът вече го докарахме до дижонска горчица. Това ме успокоява донякъде, че се храни достатъчно, тъй като се съмнявах отначало дали му стига храната. Ама пък не е ли много? Като начин на хранене - Ивко засуква лакомо и силно и постепенно забавя темпото докато задреме на гърдата, побутваме се и пак суче - по-кротко и пак заспива и така много пъти в рамките на поне 15-20 минути (в началото сучеше по 40-50 минути преди да пусне гърдата окончателно или преди да заспи окончателно). Понякога връща по малко, но не е повръщал на фонтан. След това сменяме памперс и започва ревливия период, тъй като пак има газове в коремчето, а всяко пръцкане или акане за него е все още трудно и болезнено явно и много се гърчи, свива и плачка, когато го напъва Confused След това е уморен явно и пак показва признаци на глад понякога и слагам пак на гърда, докато задреме. Не успява да стигне до втората гърда - просто никога не изпразва докрай първата и после си заспива - дали е грешка от моя страна, че не му я предлагам  Rolling Eyes  След това доизцеждам до омекване и разнасяне на по-твърдите участъци и замразявам на дозички от по 150мл.
  Имаме си и жълтеничка в лека форма и заради нея сме леко поспаливи. Но пък за да мине по-бързо и за да излезе билирубина, трябва да храня Ивко и той да ака по-честичко - на около 2 часа, като се засича от началото на последното хранене - според прочетеното инфо. НО, има едно голямо НО - Ивко се буди адски трудно, въпреки прилагането на почти всичко прочетено тук и в статията за събуждане на бебешори. И ако е започнал да цица в 8 часа последно, то към десет без нещо започва борба за събуждането му, която трае минимум половин час обикновено. Следва хапване в полубудно състояние - поне 20 минути, ако не откара и повече с лежерното си цокане. След това смяна на памперс, миене на дупе, преобличане евентуално и започва плакането заради нервното коремче. От това се уморява и пак иска малко на гърда - хапва и заспива. Ама часът е вече почти 11,45 примерно и при това положение как, аджеба, да тръгна да го будя пак към 12 и нещо, за да спазя двучасовия интервал newsm78 Не ми излиза аритметиката и се предадох с утехата, че поне ака често, което значи, че хапва достатъчно (според мен) Rolling Eyes
  И много ме притеснява това свиване и плакане заради пръцкането и акането - знам, че е временно и ще отмине (според четеното в нета и педиатрите), но при нас се задълбочава и си мисля, че преди малко имахме първи пристъп на колики - малчо от 20 часа не можеше да заспи, въпреки че хапна добре, не можеше да пръцне, нито се изака. Постоянно се свиваше в легълцето и проплакваше, на ръце също, тигри, мигри - нищо не помагаше. Пробвам го да хапне поне, че прави сукателни движения, ама го прави вяло и по малко, а после на 2 пъти върна изяденото. Накрая вече изпадна в истеричен рев - целият беше червен, свиваше ръце и крака, и изглеждаше потресаващо (не ме питайте колко ревах и аз с него, докато баща му се опитваше да го успокои Embarassed). Предадох се и му дадох Инфакол, нахраних го пак и като че ли се поуспокои и поне мъничко се изака и сега тъкмо взе да се унася. Хич няма и да го будя, докато сам не се наспи и не реши да хапва, че сигурно е изтощен доста Rolling Eyes Ще се радвам на съвети за това пусто пръцкане и акане - толкова ли няма някаква хитринка, за да го облекча като се мъчи? Исках и още неща да кажа и да питам, ама не мога да мисля трезво в момента и отивам и аз мъничко да поспя преди следващото хранене и дай боже, да не е толкова кошмарно като последното такова Praynig

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 9 795
А как сте с лохиите?
На мен вчера и днес ми тече бистра кръв, а са минали вече 25 дни, това нормално ли беше? newsm78

# 524
  • Мнения: 4 784
Брадичке, страхотна, както винаги! Hug Радвам се, че си толкова положителна, такава си беше и през цялата бременност, въпреки несгодите, през които мина!   bouquet
NBM, нямам нищо почти. Само капка-две зацапване евентуално и то за цял ден...

Общи условия

Активация на акаунт