Няколко въпроса за тапата, околоплодните води и болката

  • 13 728
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
Още веднъж изказвам благодарност към всички майки, които споделиха опита си с мен! БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!  Hug  Hug  Hug

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
При мен беше по-различно и затова пиша сега.Не разбрах,
че раждам.Имах само леко разтройство и слаби болки като
при мензис,после(след около 1/2часа)се появи слабо кървене
(няколко капки)заради което отидох в болницата.Приеха ме
с пълно разкритие и 10мин. след това бях родила.
Така че не е задължително да ти пада тапата,да ти изтекат
водите или да имаш силни болки.Ако се бях забавила 10мин.
щях да родя по пътя!
Относно самото излизане на бебето-не боли въобще.
Пожелавам ти раждане като моето и дано съм била полезна.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 248
Данидо, виждам, че вече имаш малко сладко бебче! Разкажи как мина раждането при теб!  Wink

# 18
  • Мнения: 3 929
При мен нямаше нито тапа, нито изтичане на околоплодни води, само съвсем слаби контракции, които наподобяваха ритане на бебето. Тъй като преносвах бебо вече девети ден, се наложи да постъпя в болницата и контракциите започнаха от само себе си още вечерта. Наистина контракциите са най-болезнената част, а самото раждане нищо не представляваше в сравнение с контракциите, докато получа необходимото разкритие.
Ако се съмняваш, че ти изтичат водите, занеси превръзката да я изследват и въобще да те прегледат. Съдейки по мен и по много други мами, тапата не играе почти никаква роля, за да тръгнеш да раждаш. Аз се страхувах, че няма да усетя момента, кога трябва да тръгна за болницата, но, уверявам те, ще разбереш кога е настъпил моментът.

# 19
  • Мнения: 600
Здравейте мами,
premaman родих на 23.12., но водите ми изтекоха още на 22.12. в 21,45 и тръгнахме за болницата. Цяла нощ бях с контракции на по 10 мин., търпими.  Доктора ми сложи диазепам да съм заспяла - къде ти. Сутринта ми сложиха система и до 10.30 имах пълно разкритие. На напаните се изложих - едно че главата на бебка беше високо и трябваше да напъвам много, едно че явно не напъвах както трябва. Накрая, след много мъки - натискания на корема от лекаря и епизотомия,  в 11.50 малката излезе. Не изплака веднага и аз се паникьосах, но после се разплака. Роди се 3,100 и 50 см. Много съм щастлива и всички мъки си струваха. Нямам и не съм имала по-голям подарък за Коледа!!!

# 20
  • Мнения: 248
Честито! Да ти е жива и здрава и много да те радва!

# 21
  • Мнения: 236
Страхотна новина! Да ти е жива и здрава и да се гордееш с нея!

# 22
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
При мен мина много леко - при всяка родилка е различно. Една съботна вечер започнаха да ми течат водите - аз, като незнаеща първескиня - помислих, че просто не мога да се сдържам по малка нужда и доста често полещавах 00 Laughing Laughing Пред следващия ден всичко се нормализира, но следобяд отново зачестиха посещенията в 00. Обадих се на гинекложката ми и тя ме насочи към родилно. Направиха ми тест на водите и те се оказаха околоплодни и останах в предродилна зала. Нямах болки, нямах разкритие - нищо.  Трябваше да чакам. Няколко жени подиха преди мене. Спомняте ли си момента в "Приятели", където Рейчйл чакаше да ражда и всички жени, които настаняваха при нея раждаха  по-рано. Нямах търпение вече. Разхождах се постоянно и чаках контракции, но не и не.  Цяла нощ чакане - от 19 в неделя, до 7.00 когато ми вкюлчиха система. Отново чакане, smile3516 после леки болки newsm09, в 10.48 (следях часовника) почнаха болките и контракциите се зачестиха - за два часа родих newsm30. Болките бяха силни, контракциите чести, отпуснах глас и най-накрая родих преди следващото момиче, което вкарваха при мен.

Общи условия

Активация на акаунт