Трето вагинално раждане - въпроси

  • 6 727
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Джуличка Hug

не знам аз се сетих за това, покрай мнението сза децата с 11 години разлика...т.е. от лекари съм чувала, че при мн голяма разлика тялото "забравяло" един вид и било все едно първо раждане...не, че е задължително ест това даводи до проблеми Wink

Във всяко твърдение има истина .

# 16
  • Мнения: 6 274
Каквото и да си говорим, всяко раждане е различно.
Едно обаче е сигурно - колкото по- спокойна е майката, толкова по- добре.
Мисля, че всички ще се съгласите с мен.
  Peace

# 17
  • Мнения: 2 401
Хриси, леко раждане, щом предстои скоро!
Относно това, което Angel_Dust казва ми се струва, че има логика да е така макар, че наистина и доста други неща са определящи какво ще е раждането!
Аз се сетих да попитам и нещо друго като казвате, че има голяма вероятност третото раждане да е по-бързо от второто за колко часа горе-долу се получи при вас пълното разкритие?

# 18
  • Мнения: 6 274
Хриси, леко раждане, щом предстои скоро!
Относно това, което Angel_Dust казва ми се струва, че има логика да е така макар, че наистина и доста други неща са определящи какво ще е раждането!
Аз се сетих да попитам и нещо друго като казвате, че има голяма вероятност третото раждане да е по-бързо от второто за колко часа горе-долу се получи при вас пълното разкритие?

Няма такова нещо като логика, когато става дума за раждане.
Ако имаше логика, нямаше да има раждания със секцио по спешност, година или две, след напълно нормално такова.
Както и да е, по въпроса за пълното разкритие - аз отидох в болницата с пълно разкритие и родих след около половин час, а за колко време, не знам. newsm78
То си ме понаболяваше цял ден, ама аз в подготовката за празника (Нова Година), не обръщах много внимание на болките и всичко мина супер, все едно нямах контракции.
  Laughing

# 19
  • Мнения: 77
Каквото и да си говорим, всяко раждане е различно.
Едно обаче е сигурно - колкото по- спокойна е майката, толкова по- добре.
Мисля, че всички ще се съгласите с мен.
 Peace
Peace  Съгласна съм !

Хриси, леко раждане, щом предстои скоро!
Относно това, което Angel_Dust казва ми се струва, че има логика да е така макар, че наистина и доста други неща са определящи какво ще е раждането!
Аз се сетих да попитам и нещо друго като казвате, че има голяма вероятност третото раждане да е по-бързо от второто за колко часа горе-долу се получи при вас пълното разкритие?

Благодаря ти !
За разкритието не мога да кажа ,защото така и не разбрах . С първото детенце не усетих никакви контракции - нищо , леко едва забележимо ме болеше корема . Отидох малко на шега и се оказа , че имам 10 см. разкритие. То и раждането така ми мина. Много леко и бързо.
При второто имах много,ама много силни болки и контракции около 5 часа преди раждането . Отидох в болницата , лекарите отбелязаха че имам отново 10 см. разкритие и родих за около 15 мин. Но този път определено не ми бе толкова леко макар и кратко.
Нито един от двата пъти не ми е падала тапа или не са ми текли води предварително.

# 20
  • UK
  • Мнения: 4 308
Хриси, извинявай, че се намесвам - напълно некомпетентна съм по темата, но да попитам - пет килограма бебе ще те оставят ли нормално да го родиш?  Rolling Eyes Това има ли общо с това, че не ти е първо или второ раждане? В смисъл... звучи ми страшно. Лекарите потвърдиха ли още веднъж, че ще е толкова голямо? 

# 21
  • Мнения: 6 274
Хриси, извинявай, че се намесвам - напълно некомпетентна съм по темата, но да попитам - пет килограма бебе ще те оставят ли нормално да го родиш?  Rolling Eyes Това има ли общо с това, че не ти е първо или второ раждане? В смисъл... звучи ми страшно. Лекарите потвърдиха ли още веднъж, че ще е толкова голямо? 

Ако няма абсолютни противопоказания, защо да не я "оставят"?  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 401
Хриси, аз бях забравила, че се очаква бебенцето да е едричко и аз съм чувала за няколко съвсем безпроблемно родени вагинално 5 килограмови бебета ,надявам се  и при теб всичко да е както трябва. Ако имаш възможност разкажи след раждането как са се развили нещата!

# 23
  • UK
  • Мнения: 4 308
Хриси, аз бях забравила, че се очаква бебенцето да е едричко и аз съм чувала за няколко съвсем безпроблемно родени вагинално 5 килограмови бебета ,надявам се  и при теб всичко да е както трябва. Ако имаш възможност разкажи след раждането как са се развили нещата!

Успокоих се, че не само на мен ми се вижда притеснително нормално раждане на толкова големичко бебче.
Хриси, желая ти успешно и леко раждане, дано всичко мине добре.

# 24
  • Мнения: 2 401
Хриси, аз бях забравила, че се очаква бебенцето да е едричко и аз съм чувала за няколко съвсем безпроблемно родени вагинално 5 килограмови бебета ,надявам се  и при теб всичко да е както трябва. Ако имаш възможност разкажи след раждането как са се развили нещата!

Успокоих се, че не само на мен ми се вижда притеснително нормално раждане на толкова големичко бебче.
Хриси, желая ти успешно и леко раждане, дано всичко мине добре.
Аз къде съм писала, че има нещо притеснително?

# 25
  • Мнения: 3 484
Моите са през 5 години. На второто ме боля по-малко. Но пък на прибирането на матката беше някакъв ужас (акушерката каза, че ако имам трето, щяло при прибирането да боли още повече) Но това съм аз. Само за статистиката го споменавам.
Стискам палци  bouquet

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Три раждания пред около 5 години. Бебетата големи( 4 кг, 3800 и 4200). Всяко раждане по- лесно и бързо от предишното. Особено за третото отидох много позитивно настроена, не се страхувах от нищо( освен за самото бебе). Родих за два часа, а бебето беше най- голямо.
Не виждам значение в това дали раждаш момче или момиче. Поне при мен момчето беше първо и се роди адски тежко и трудно, с епизиотомия. Момичетата бяха по- лесни.

# 27
  • Мнения: 77
Здравейте !
Безкрайно благодаря на всички които ми отговориха !  Hug

На 01.09. се роди моя моя син 4600 и 55 см. Всичко мина чудесно и сега се гледаме у дома. Обещавам да пиша повече когато имам малко свободно време !

  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 401
Хриси, браво и честито! Да ви е живо и здраво най-новото попълнение в семейството!
С интерес ще чакам да разкажеш подробности!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 057
Честито бече! Да е здраво и весело, баткото и каката много да му се радват и да ти помагат.

Общи условия

Активация на акаунт