На дядо си Найден- Надежда или Надя?

  • 5 204
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 555
Е, как защо са я канонизирали? Защото е мъченица на християнската вяра. Преди всяко нещо, което са правели на децата, са я питали да ще се откаже от вярата или да ги почват. Тя не се отказала и те ...  Rolling Eyes
Какво по-възвишено от това...?

# 61
  • Мнения: 3 634
Имам 2 приятелки Наталия на дядо им Недо и Найден. Надя и Надежда не ми харесват.

# 62
  • Мнения: 15 379
Да, зная защо е канонизирана.
И как да не си атеист?

# 63
  • Мнения: 11 578
Нито едно от двете.
НаталИ?

# 64
  • Мнения: 10 547
А защо точно Надежда или Надя на дядо си Найден? Имената като зничение нямат общо. Може да разшириш периметъра. Simple Smile Иначе бих избрала Надежда. Звучи по–завършено. А неминуемо на галено ще е Надя. Надин ми е ужасно префърцунено, а варианти като Найда не по вкуса.

# 65
  • Мнения: 4 555
Да, зная защо е канонизирана.
И как да не си атеист?

Аз по-скоро се запитах с какво сърце някой вярва в бог, който би искал това от последователите си  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 3 216
Аз пък реших, че говориш за това, че празникът е "Успение на...", затова казах, че повечето са такива. Всъщност, без да се замисля.
Всъщност според църквата "на този църковен празник се отдава почит на основните християнски добродетели - вярата, надеждата, любовта и мъдростта".
Легендата е гадна, да.

Но името си е страхотно! Simple Smile Надявам се авторката (която изчезна яко дим) да избере него.

# 67
  • София
  • Мнения: 23 130
И двете не ми харесват. Може би Неда.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 262
Неда, Ния са ми любими.

Ако твърдо трябва да избирам само между двете предложени, Надя ми допада повече  Peace

# 69
  • Мнения: 3
Определено Надежда бих избрала аз! А на галено Жади... Надя ми звучи много странно.

# 70
  • Мнения: 10 547
Хаха, щото Жади хич не.

# 71
  • Мнения: 3 634
Хаха, щото Жади хич не.

Чуждоземско и сериално е, затова гали ухото.  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 4 555
Жади много ми харесва, но не бих се сетила да казвам така на Надежда.

# 73
  • Мнения: 97
Аз бих се колебала между Ния и Недалина.

# 74
  • Мнения: 0
Гледам ти дават за пример Неда,ама без да се обиждат ми звучи на баба и Недка -и някак старо и селско-лично мнение!!!Надежда е страхотно име със значение!!Това е моя фаворит!Успех!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт