Отказване от кръстница

  • 36 025
  • 351
  •   1
Отговори
# 285
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Струва ми се, че ценностите са едни и същи и религиите. Не съм запозната много, признавам, но много неща се припокриват, основните.
Имам много познати които се кръстиха на "стари години" поради ред причини. Всичките след това приеха християнството, но по свой избор.

# 286
  • Мнения: 10 547
Неприятното и за децата, и за Църквата е, че първите се кръщават, заради наложената напоследък мода. И обикновено досегът им с религията се изразява в посещенията на някой храм от време на време и отбелязването на един-два големи християнски празника през годината.
Та, да, по-добре да се изчака, ако това ще е връзката между детето и религията, с кръщаването му и изборът да бъде оставен на него в съзнателната му възраст.

# 287
  • Мнения: 4 300
Струва ми се, че ценностите са едни и същи и религиите. Не съм запозната много, признавам, но много неща се припокриват, основните.
Имам много познати които се кръстиха на "стари години" поради ред причини. Всичките след това приеха християнството, но по свой избор.
За ценности нищо не съм казала, нито за кръщаване от модни или други съображения.
Аз самата не съм религиозна, отгледана съм от нерелигиозни родители и затова и казвам, че  'да си избере религия като порасне' не е точно неналагане  Wink

# 288
  • Мнения: 121
Струва ми се, че ценностите са едни и същи и религиите. Не съм запозната много, признавам, но много неща се припокриват, основните.
Имам много познати които се кръстиха на "стари години" поради ред причини. Всичките след това приеха християнството, но по свой избор.
За ценности нищо не съм казала, нито за кръщаване от модни или други съображения.
Аз самата не съм религиозна, отгледана съм от нерелигиозни родители и затова и казвам, че  'да си избере религия като порасне' не е точно неналагане  Wink

Е, как ще е налагане!Това е свобода на избора.
В децата християнството се възпитава.Ако родителите принадлежат към една вяра, без значение коя, то те ще възпитават и детето си у тази вяра.Ако са атеисти, тогава ще го оставят съзнателно да избере своята вяра.

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 11:17 от Чудо на чудесата

# 289
  • Мнения: 4 569
Само в християнството ли има кръщаване?
Има ли аналог в мюсюлманството?

# 290
  • Мнения: 4 300

Е, как ще е налагане!Това е свобода на избора.
В децата християнството се възпитава.Ако родителите принадлежат към една вяра, без значение коя, то те ще възпитават и детето си у тази вяра.Ако са атеисти, тогава ще го оставят съзнателно да избере своята вяра.
На предната страница съм го написала. Атеизъм в този смисъл не е да оставиш някой съзнателно да си избере вярата, а е да го възпиташ с определени вярвания, точно както би  могъл да го възпиташ като католик, будист или друго. И горе долу какъвто е шансът от католик да стане будист, такъв е и от атеист да си 'избере свободно' и да стане католик да кажем.

# 291
  • Мнения: 121
Аз атеиазма го разбирам като факт, че не вярваш в нито една религия.

# 292
  • Мнения: 3 371
и какво сега, ще играе ли наш кръстьо войводата  Twisted Evil

никой не ми каза как да стана католичка, тряба ли да си избирам някой да ме напътства или сама ще трябва да се лутам в дебрите на католицизма Crazy

# 293
  • София
  • Мнения: 4 878
Атеизъм в този смисъл не е да оставиш някой съзнателно да си избере вярата, а е да го възпиташ с определени вярвания, точно както би  могъл да го възпиташ като католик, будист или друго. И горе долу какъвто е шансът от католик да стане будист, такъв е и от атеист да си 'избере свободно' и да стане католик да кажем.

Много точно. Атеизмът също е вяра, в която се възпитава, и дори атеистите са най-големите вярващи. Тези, които не вярват в нищо се наричат агностици.

# 294
  • Мнения: X
и какво сега, ще играе ли наш кръстьо войводата  Twisted Evil

никой не ми каза как да стана католичка, тряба ли да си избирам някой да ме напътства или сама ще трябва да се лутам в дебрите на католицизма Crazy

Отиваш в някоя католическа църква и говориш със свещеник. Казваш му какво искаш, той те пита защо го искаш, сигурна ли си и прочие. Ако го направиш около Великден ще бъдеш baptized, ще получиш първо причастие и т.н..  Simple Smile

http://www.catholic.com/documents/how-to-become-a-catholic
http://www.wikihow.com/Become-Catholic
http://www.fbcsudbury.org/index.php?option=com_content&view= … =61&Itemid=76

# 295
  • Мнения: 121
Атеизъм - кратко описание
"Атеизъм (от гр. "безбожие") е система от възгледи, която отхвърля духовното и религията като цяло."



http://www.pravoslavieto.com/inoverie/atheisme/index.htm

# 296
  • Мнения: X

Много точно. Атеизмът също е вяра, в която се възпитава, и дори атеистите са най-големите вярващи. Тези, които не вярват в нищо се наричат агностици.

Атеизмът е отхвърляне на всякаква религиозна вяра и божества. Самият термин означава "без бог". В този смисъл не разбрах как атеистите са най-големите вярващи.
И не знам дали е възможно да съществува човек, който да не вярва в нищо. Един вярва в семейството, друг в парите, трети в екс бозона и т.н.

# 297
  • Мнения: 62
Атеист- не вярва божественото начало на света, агностик- смята светът за непознаваем, нихилист- не вярва в нищо, хейтър-от всичко по малко. Wink

# 298
  • София
  • Мнения: 4 878

Много точно. Атеизмът също е вяра, в която се възпитава, и дори атеистите са най-големите вярващи. Тези, които не вярват в нищо се наричат агностици.

Атеизмът е отхвърляне на всякаква религиозна вяра и божества. В този смисъл не разбрах как атеистите са най-големите вярващи.

В смисъл, че вярват, че няма Бог.

# 299
  • Мнения: X
В смисъл, че вярват, че няма Бог.

Идеята е че отхвърлят всякаква вяра в религии. Не се замислят има ли го няма ли го Бог, че да стигнат до заключението, че го няма. Просто не вярват.

Общи условия

Активация на акаунт