Еко сватба - споделете опит

  • 16 008
  • 316
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 563
Не намирам нищо противоестествено в това хората да убиват животни заради месото и кожата им, това е нормално и се прави от зората на човешкото съществуване, от хиляди години.

В зората не са гледали по 5000 крави на едно място и пилетата не са живели в клетки без възможност да се обърнат дори. Днешното животновъдство няма общо със зората на човешкото съществуване. Колкото и да е естествено да ядеш месо, аз предпочитам да не участвам в отглеждането и убиването на животни за храна.

# 61
  • Мнения: 326
 Знам, прочетох една книга на тази тема, на Джонатан Сафран Фоер относно индустриалното отглеждане на животни, чието месо в крайна сметка е вредно, защото е генно модифицирано и пълно с антибиотици. Оттогава и аз спрях да купувам това вредно месо, но има и био месо, и био кожа. Те биха могли да се използват, стига човек да може да си позволи да купува скъпо био месо.

# 62
  • Мнения: 419
В юлския брой на списание осем http://www.spisanie8.bg/ има за алеята на влюбените. Можеш да се откажеш от цветята за сватбата и тези пари да отидат за построяване на алея на влюбените.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 20:14 от smileme

# 63
  • Мнения: 2 563
Знам, прочетох една книга на тази тема, на Джонатан Сафран Фоер относно индустриалното отглеждане на животни, чието месо в крайна сметка е вредно, защото е генно модифицирано и пълно с антибиотици. Оттогава и аз спрях да купувам това вредно месо, но има и био месо, и био кожа. Те биха могли да се използват, стига човек да може да си позволи да купува скъпо био месо.

В същата книга Сафран Фоер обяснява и защо масовото производство на био месо е невъзможно и това, което се продава като био не е съвсем био и продължава да си е доста вредно.

Решението с месото е да имаш крава и да си я гледаш както си искаш и след това си я убиваш. Там, където се гледат промишлено количество животни, био не става.

# 64
  • Мнения: 2 381
Даа, сигурно съм най-големия био маняк в Маммата

Не, не си. Има по- био поне на думи.

Еко сватба ми е много натруфено  Wink
....
Бих направила сама поканите от рециклирана хартия и хербаризирани летни полски цветя. Не бих ги пропуснала за нищо на света.
Косата би закичила със същите (виждала съм марагритки - искат предварителна подготовка).
Искрящо бяла хартия за покривки на масите (нали всичко се рециклира после). Може само по средата - около педя- две широко, колкото да се сложат дребни вази с цветя. Масите бих сложила една до друга в дълга редица или две с пейки за сядане, покрити с пътеките от чеиза на майка ми. Може и непокрити. Гостите да сядат кой където иска. Да бъдат един до друг и да се смеят и да се заговарят, дори и да не се познават.
В името на еко не бих заменила стъкло и бял порцелан за съдове, в които се сервира храната.

# 65
  • Мнения: 326
В същата книга Сафран Фоер обяснява и защо масовото производство на био месо е невъзможно и това, което се продава като био не е съвсем био и продължава да си е доста вредно.

Решението с месото е да имаш крава и да си я гледаш както си искаш и след това си я убиваш. Там, където се гледат промишлено количество животни, био не става.

 Не,доколкото си спомням книгата в детайли той обяснява, че месото е био, но въпреки това не е етично да се яде, защото животните са били жигосвани и маркирани, рязани са им рогата и т.н. , защото за да бъдат заколени ги водят в кланници, в които се колят и животните от масовото производство, което лично за мен вече е издребняване. Месото на тези био животни е качествено, и в него няма антибиотици.

# 66
  • Мнения: 2 563
Отилия, едно посещение в кланица ще ти промени мнението за издребняването. Био месо не може да се гледа в промишлените количества, които светът употребява днес. Ползването на антибиотици и хормони идва от нуждата да се гледат хиляди животни заедно и да излезеш на печалба.

# 67
  • Мнения: 326
Hear Again, прочела съм книгата и знам за какво става въпрос, наясно съм с написаното от теб. Има обаче едно голямо НО: малките ферми, които са био, хранят животните с фураж, който не е генно модифициран и не ползват антибиотици, и в които не се отглеждат десетки хиляди пилета или телета, произвеждат месо, което е висококачествено и не носи вредите на евтиното кафезно месо. Такова месо спокойно би могло да се предложи като част от менюто на една еко сватба.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Такова месце доста солено ще им излезе! Нищо общо с цветенцата от рециклирана хартия.

# 69
  • Мнения: 2 865
Защо трябва да присъства хартията като еко елемент па макар и рециклирана, много ми е странно?
Без покривки, салфетки, цветя и декорации. През деня, сред природата, а менюто да бъде от продукти в натурален вид без много обработка. Така си го представям.

# 70
  • Мнения: 326
Защо трябва да присъства хартията като еко елемент па макар и рециклирана, много ми е странно?
Без покривки, салфетки, цветя и декорации. През деня, сред природата, а менюто да бъде от продукти в натурален вид без много обработка. Така си го представям.

 Това е описание на ученически пикник, а не на сватба.

# 71
  • Мнения: 2 381
Амииии, за да е по- различно Аризона Simple Smile Все пак сватба е. Не е пикник  Laughing
Сетих се от един стар бг филм. Бяха послани шарени пътеки- черги на тревата. Още една идея Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 563
Амииии, за да е по- различно Аризона Simple Smile Все пак сватба е. Не е пикник  Laughing
Сетих се от един стар бг филм. Бяха послани шарени пътеки- черги на тревата. Още една идея Simple Smile

Време разделно!

# 73
  • Мнения: 2 865
Амииии, за да е по- различно Аризона Simple Smile Все пак сватба е. Не е пикник  Laughing
Сетих се от един стар бг филм. Бяха послани шарени пътеки- черги на тревата. Още една идея Simple Smile
По-малко кич, нищо повече.
А памучните покривки не са еко сигурно защото трябва да се перат (само предполагам), иначе не знам защо да се слага хартия вместо тях?

# 74
  • Мнения: 326
 Еко сватбата си я представям така: Памучни покривки, на масите вместо откъснати цветя да има саксии, менюто да е само от био храна, гостите да са предупредени да не носят букети, а саксии, пушенето да е категорично забранено по време на тържеството, да се пие био вино, дрехите да не са от изкуствени материи. Това с поляните, пещерите, рециклираната рокля и вместо подаръци дарение за орангутаните ми звучи смешно, детинско и несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт