Пациентки на клиника "Щерев" - обмен на информация - 3

  • 46 473
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 780
Момичета, дали някой скоро е минал през това и му е прясна информацията - какво покриват парите от фонда? Инджекциите - ОК, самата процедура в клиниката - ОК. Но, включени ли са хормоните, микробиология, клетъчна имунология и други неща, които се правят в хода на процедурата? Включен ли е да кажем и утрогестана?

# 751
  • Мнения: 39 702
На пръва страница на темата за ФАР е изписано какво поема фонда  Peace

# 752
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Момичета не мислите ли, че трябва да се пусне новата тема вече  newsm78 newsm78 newsm78

# 753
  • Мнения: 494
Miho_She, прочети си на страницата на Фонда, но иначе накратко.
Не се покриват никакви изследвания извън половите хормони - TSH (ако пускаш), ПКК, Спин, Васерман, микробиология (последните 3 и на двамата), никакви генетични и имунологични, включително лекарствата за вливане, ако са нужни. Не се покрива хечинга (ако е нужен преди трансфера).
За сметка на това лекарствата до 14-тия ден от трансфера може да се покрият, ако ти е останала сума за усвояване. За целта лекарят ти ти издава рецепта преди трансфера - това е краят на опита.

# 754
  • Мнения: 39 702
Какво финансира сумата, отпусната от Фонда?

ЦЕНОРАЗПИС ПРИ КЛАСИЧЕСКО ИН ВИТРО ОПЛОЖДАНЕ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фоликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Класическо ин витро оплождане - 1300 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2400 лв.

ЦЕНОРАЗПИС ПРИ ОПЛОЖДАНЕ ИКСИ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фоликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Оплождане чрез ИКСИ - 1600 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2100 лв.

И аз да попитам- клиниките ви правят ли разлика в лекарствата като са на ИКСИ и инвитро?
В смисъл понякога на половината на иксирани, а другата половина на инвитро. Тогава как се смята процедурата и лекарствата ?

# 755
  • Мнения: 513
Някой правил ли е ИКСИ на лимитирън цитъл? Интересува ме лекарствата колко излизат горе-долу, гледам, че пункцията и ембриотрансфера влизат в цената на опита според ценоразписа на сайта? Много ли е различно от инсеминация, че при мен досега 4 инжекции мерионал бяха към 250 лева, ама за ин витрото сигурно е доста различно?

# 756
  • София
  • Мнения: 866
Ивет,инсе не съм правила,но предполагам,че лекарствата като количество са подобни  newsm78.Аз съм правила Икси на лимитиран цикъл,бях с Фемара от 3ти до 7ми ден/миналата година струваше 83лв./,за 8ми и 9ти ден включихме *150 Мерионал и Цетротид-244лв./ и на 10ти ден бихме Прегнил.
Сигма,за цената на лекарствата няма значение дали са използвани за Икси или Ин витро..,всъщност за цената ли питаш  newsm78.Когато се комбинират двете процедури,се плаща цената на Икси,т.е.по-високата.
Miho_She,Биренка ти е отговорила  Peace

# 757
  • Мнения: 513
Много ти благодаря chares, на мен иначе нещо не ми става ясно как точно протича самото ICSI - аз си мислех, че само инжектират сперматозоид директно в матката, обаче нещо като четох виждам, че връщат емрбиони и  т.н.  - може би пък това да е комбинирания метод?

# 758
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
При ИКСИ-то сперматозоидът се инжектира вътре в яйцеклетката, а не в матката. За разлика от инвитрото, при което сперматозоидът сам си намира яйцеклетката, но в епруветка. Доколкото знам, де. Не съм правила нито едно от двете. Дано не се и наложи. Rolling Eyes
При инсеминацията има въвеждане на сперматозоиди директно в матката. При ИКСИ и инвитро яйцеклетките се вадят, оплождат се извън тялото и после се връщат обратно, ако се делят правилно.

# 759
  • Мнения: 513
Зимна Роза, благодаря ти, в яйцеклеткакта разбира се, глупости говоря и аз Grinning. Тоест от  ICSI също могат да се извадят няколко яйцеклетки, да се оплодят и после върнат ако всичко е наред. Много ти благодаря. Аз нещо се бях заблудила.

# 760
  • Мнения: 494
ivette, да.
възможно е да се приложи само единият или и двата метода едновременно, според броя на яйцеклетките и наличието/липсата на мъжки фактор.
При 3-4 яйцеклетки предпочитат ИКСИ на всички, ако са 7-8 или повече и няма мъжки фактор може да ги разделят за двете процедури или само стандартно инвитро.
както chares е писала - при комбинирани методи се взима цената за ИКСИ. а стимулацията е еднаква.

# 761
  • София
  • Мнения: 866
Иветте,Ин Витро и Икси са самите методи на оплождане,т.е. до пункцията няма значение кой метод ще се използва,процедурата си е една и съща-прегледи,инжекции....След като извадят яйцеклетките,както Зимна роза е писала,ако сте с Икси/при лоша спермограма,както и при малко яйцеклетки/ембриолога избира един сперматозоид и го инжектира в яйцеклетката.При Ин витро ги оставят в епруветката и ги оставят сами да се харесат  Grinning.И след това в матката се връщат вече оплодените и делящи се ембриони.

# 762
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Момичета най-вероятно и аз ще съм за ИКСИ/или поне за сега е така/ и Ви чета, че и аз не съм запозната с този метод. Добре де, според Вас Инвитрото или ИКСИ-то е с по голям шанс за успех  newsm78 newsm78 newsm78 Като имаме впредвид, че при всяка двойка е различно. Имам впредвид самото оплождане. Глупав въпрос, а  Mr. Green

# 763
  • Мнения: 513
Много ви благодаря момичета, не знам защо бях решила, че при ИКСИ оплождат една яйцеклетка само, няма особена логика, ама  Grinning 

# 764
  • Мнения: 513
Ние сме с мъжки фактор и ограничен материал, така че сто процента ще е икси ако не е успешна първата инсеминация. Надявам се да не стигнем дотам де

Общи условия

Активация на акаунт