Станислав Стратиев за българския модел

  • 1 767
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480


"Намирам, че нещата, които е написал Станислав Стратиев преди 19 години са същите, както и днес, както и преди 150 или 1200 години.

Моделът е неунищожаем, защото никой не иска и да направи опит да го унищожи – парен, каша духа: малцината, които са се опитвали, са били обявявани за прекалено умни, които трябва да служат на господа и са били обесвани на първото дърво, за да идат по-бързо на небето.



Аз пък намирам, че думи като тези в наши дни звучат супер нелепо.

п.п. Откъде ти идват подобни врели-некипели в тези хубави летни дни?  Crazy
Hint - сменяй питието.  Mr. Green

Не видя ли надписа "цитат"? Този коментар не е мой. Само последното най-долу е мое.

# 16
  • Мнения: 2 480
Добре звучи като го чете човек, но ми идва твърде песимистично и направо потискащо. Някой с по-лабилна психика като нищо трябва да се гръмне след това сволоизлияние. Аман от самобичуване, самоунижение! И като ми казва колко сме зле изначално, какво добро прави? Само задълбочава и без това трудния живот и усещания на хората! Не искам някой литературовед и творец на словото да ми казва колко съм зле, а да ми подхрани малко оптимизма като ми каже кои са тези хубави качества, които мога да преоткрия в себе си, че да стана по-добре!

Изпитваш необходимост някой друг да ти каже кои са твоите качества? Някой писател да ти ги разкрие, така ли?

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Сто пъти бих предпочела това, дори да ти изглежда малоумно, отколкото да чета интелектуални оплаквачи на народопсихологията нашенска. Това, което липсва тук е наблягане на положителните възможности и качества на хората, за да могат да дръпнат напред като мислене и развитие. А в действителност какво става? Всеки интелектуалец е седнал да пише или просташко-вулгарна халтура, или някакви обсесивно-депресивно-суицидни жалвания как тук никой за нищо не става и все накриво върви. И всичко това от висотата на собственото си желание да изглежда над нещата.

Общи условия

Активация на акаунт