"Герои на нашето време" - "светилата" на съвременния "нюедж"

  • 15 796
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 245
Продължаваш да отклоняваш темата. Заплашваш ли ме?  Sunglasses

добави и име и курсове, щом предлагаш Grinning

# 121
  • Мнения: 65
Продължаваш да отклоняваш темата. Заплашваш ли ме?  Sunglasses

 
мисля си, че е по-добре да не се вземаме толкова на сериозно  bowuu  bouquet Party

Нека се придържаме към темата вече, може ли?
 smile3529
а тя е "Герои на нашето време" - "светилата" на съвременния "нюедж".

Аз не съм от "светилата" на съвременния "нюейдж", така че може да не се занимаваме с моята скромна личност. Като твърдиш, че няма конфликт на интереси, значи и ти не си. Така, че , мир да има.

# 122
  • Мнения: 245
Продължаваш да отклоняваш темата. Заплашваш ли ме?  Sunglasses

 
мисля си, че е по-добре да не се вземаме толкова на сериозно  bowuu  bouquet Party

Нека се придържаме към темата вече, може ли?
 smile3529


Ахам.Simple Smile Досрамя те. Добре, добър знак.  Wink

Надявах се на малко фри гадаене, обаче, ма явно няма да ме огрее Laughing.

# 123
  • Мнения: 65


Надявах се на малко фри гадаене, обаче, ма явно няма да ме огрее Laughing.
няма Mr. Green

# 124
  • Мнения: 117
Благодаря за Темата.
Аз смятам че великата маркетингова стратегия от края на миналия век прокламираща консумация, консумация и пак консумация се изчерпа и премина в нова амплоа - писане на книги, "продажба на техники за усъвършенстване" и "духовни практики". Много е лесно в една огромна страна като Америка да продадеш книга, след натрупване на определен капитал за теб работи рекламния бизнес, а не качеството на това което си написал. Като пример книгата "Подсъзнанието...." дали щеше да е толкова известна и купувана в България, ако не се раздаваше безплатно с най-различни женски списания повече от година. Кое продаде тази книга нещата написани в нея или това че беше подарък! newsm78
Благодаря на Vox populi, аз също имах усещането че нещо в целия този поток от информация не е както трябва, но в момента не мога да отделя време да изчета и изгледам тоновете литература и семинари и затова имах нужда от подобна тема.

# 125
  • Мнения: 65
В миналото към Духовното Ученичество се е пристъпвало със свещен трепет.
Това е било голяма чест и благословение, да бъде някой приет за Ученик от Просветлен Учител.
Мисля, че трябва да работим за това, да се осъзнае важността на някои обсъждани в тази тема въпроси.

# 126
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
В миналото към Духовното Ученичество се е пристъпвало със свещен трепет.
Това е било голяма чест и благословение, да бъде някой приет за Ученик от Просветлен Учител.
Мисля, че трябва да работим за това, да се осъзнае важността на някои обсъждани в тази тема въпроси.
В миналото четенето е било рядко и скъпо удоволствие. А и църквата добре се е грижила нищите духом да си останат нищи духом Mr. Green

Сега не сме в миналото Naughty

А и какво общо има Духовното Ученичество с това? Като изключим теб  angel008 , не виждам някой да се стреми към чак такова духовно възвисяване. Повечето искаме да живеем тук и сега, а не да се взираме в пъповете си на някой планински връх. И опитите ти да ни вмениш вина за това работят срещу теб. Може би ако не се дуеш толкова, някой действително ще те чуе newsm78
 
Защото, не мога да си кривя душата, има много истина в думите ти. Но опаковката в която я поднасяш - ах, опаковката... Mr. Green Поработи малко върху маркетинговите си стратегии Peace

# 127
  • Мнения: 65
Повечето искаме да живеем тук и сега, а не да се взираме в пъповете си на някой планински връх.  
 

Айде ако може тогава да си живеете тук и сега без визуализации на джипове и магийки и ритуали, мм?

Защото, не мога да си кривя душата, има много истина в думите ти. Но опаковката в която я поднасяш - ах, опаковката... Mr. Green Поработи малко върху маркетинговите си стратегии Peace

Петминутен наръчник  за антикризисен мениджмънт
http://www.top.bg/bg/article?id=20652&PHPSESSID=jbfjbetjab  

***

и още

http://komitata.blogspot.com/2011/08/blog-post_1105.html

Евангелие от Матей 21:12
Цитат
И влезе Исус в храма Божий, и изпъди всички които продаваха и купуваха в храма, и трапезите на среброменителите претури, и седалищата на онези които продаваха гълъби;    и казва им: Писано е: Домът ми дом на молитва ще да се нарече; а вие го направихте вертеп разбойнически.  

# 128
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Корпоративните уроци ги знам отдавна - струва си да помислиш върху десетия: "Не всеки, който те засипва с л***а ти е враг" Whistling

Относно втория ти линк - само доказва, че ню ейдж светилата пасти да ядат пред комерсиализацията на официалната църква (нещо, в което отдавна съм се убедила). Само дето ако човек сложи БПЦ сред "героите на нашето време" има опасност да го украсят с бан Mr. Green

Отклоняваме се от темата Naughty

Айде ако може тогава да си живеете тук и сега без визуализации на джипове и магийки и ритуали, мм?

Отговори ми (простичко, ако може Mr. Green) - Защо това те дразни? Не ламтя по твоя джип, не правя мръсно на никого и съм достатъчно голяма, за да осъзнавам последиците от постъпките си. А, да - нямам и излишни 400 лв да ги подаря на Шарма, пък и нетът ми дава възможността да му се насладя безплатно #Silly Какво ти пука на теб какви решения вземам за моя си живот, м?

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 22:28 от Делфина фон Ю.

# 129
  • Мнения: 65
 Какво ти пука на теб какви решения вземам за моя си живот, м?

ако някой  иска да насити алчността/страстите/егото с използване на магия, сещаш ли се за ... (dark side)?

Не ми идва да се правя, че не забелязвам това, то може да касае и държавата, и Планетата  .
Не само известността на майкъл джексън или 400те лева на робин! Thinking

# 130
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Съжалявам, че чак сега ми хрумна да ти направя бекграунд чек.
 ooooh!
Научих достатъчно, за да проумея, че всякакви опити за диалог от моя страна са били пълна загуба на време и нервни клетки.
Млъквам и бягам надалече.

# 131
  • Мнения: 65
Съжалявам, че чак сега ми хрумна да ти направя бекграунд чек.
 ooooh!
Научих достатъчно, за да проумея, че всякакви опити за диалог от моя страна са били пълна загуба на време и нервни клетки.
Млъквам и бягам надалече.
Аз заставам зад моите аргументи и който иска да ги провери дали са верни и истинни.
Аз също съм правил..чекове, и не един. Появяването на тази тема НЕ Е случайно, и ако се почете в някои съседни теми от "Хомеопатия, алтернативна медицина " може да стана ясно.
Ритуали, медиумизъм, "чудодейно" лечение с добавки и "суперефективни" вещества...
А ако го няма Същественото, ако я няма Връзката..., печели ли се нещо изобщо?

Цитат
"От какво се парализират човешките добродетели? – Те се парализират от ниския ум на човека и от неговите страсти, защото съвременните хора са роби на своите страсти, които само разрушават, а не създават. За едно приятно удоволствие човек похарчва хиляди, пожертвува даже живота си и живота на другите. А в това приятно удоволствие няма никакъв плод. Ние приличаме на онази туристка американка, която, за да опита любовта на своя възлюбен, го накарала да се качи на една отвесна скала в Алпите и да откъсне оттам една от редките алпийски рози. Той се качил на скалата, откъснал розата, подал и я. Тя я сложила на гърдите си и се усмихнала, а той след това рекъл: „Сбогом!“ За едно свое удоволствие тя изложила живота му в опасност. По същия начин и ние излагаме Бога на изкушение. Ние казваме: „Господи, дай ни удоволствие, пари, къщи и прочие“, но като ни даде всичко това, Той ни казва: „Сбогом!“ Тогава ние сме богати хора, всичко имаме, но Господ не е при нас.

Това, че някой обучава другите да си "доставят" блага и събития, които те си мислят, че са им изключително нужни и важни, за да се чувстват добре, това още не значи, че това е правилно, колкото и да се харесва на желаещите!
Безплатен обяд няма. И ако човек не знае законите и си прави каквото си поиска, без да се съобразява с Вселената, последствията може да дойдат(вероятно не във вид на вили с басейн и порше кайен).

Ако си мислиш че особено ми е приятно някой да ми праща отрицателни мисли и чувства, щото разбираш ли не съм му харесвал семинара, за който е дал N долара, не е така.
Но това не значи, че просто ще си мълча! Naughty

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 12:01 от Vox populi

# 132
  • Мнения: 2
"Богатството може да повиши самочувствието на отделния индивид, но то обикновено идва и с по-висок стремеж към материални блага, който учените определят като "фактор, потискащ щастието".

"Време е да признаем, че има по-важни неща в живота от парите и да се концентрираме не само върху БВП(Брутния вътрешен продукт), но и върху т.нар. ОБС - "Общо благосъстояние".

http://www.webcafe.bg/id_543516391_Izbirame_parite_pred_shtastieto_

# 133
  • Мнения: 65
"Богатството може да повиши самочувствието на отделния индивид, но то обикновено идва и с по-висок стремеж към материални блага, който учените определят като "фактор, потискащ щастието".

"Време е да признаем, че има по-важни неща в живота от парите и да се концентрираме не само върху БВП(Брутния вътрешен продукт), но и върху т.нар. ОБС - "Общо благосъстояние".

http://www.webcafe.bg/id_543516391_Izbirame_parite_pred_shtastieto_
Съвсем отделен въпрос е, че има и по-висока степен от щастието - Блаженството/Ананда ...

# 134
  • Мнения: 620
искането на много блага обезточва живота, живота изтича , но пък от друга страна, ако си достигнал високо духовно ниво, на теб ти е дадено да материализираш каквото си поискаш Peace

Общи условия

Активация на акаунт