До каква възраст трябва да раждат жените?

  • 43 079
  • 825
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 175
Ако е готова да си понесе отговорността за евентуални усложнения на бременността и недъзи на плода, свързани с рисковете на късната възраст, да си ражда докогато си иска.

# 16
  • Мнения: 272
Аз съм дете на доста възрастни родители. И майка ми, и баща ми.
Пожелавам такива родители всекиму.
Затова намирам за нелепо да се определя граница.
По мое виждане пък тия дето раждат на 20 си съсипват живота. Ама те си знаят.

# 17
  • Мнения: 4 965
Изключително грозно звучи тази дума трябва в случая. Кой ТРЯБВА да определи границите?
Единственото, което трябва в случая, е жената сама да прецени доколко й стигат силите, здравето и т.н.
Дете се ражда, когато родителите са готови за него и го желаят. Другото е безотговорно.
Родих децата си на 26 г. Надявам се преди 35 г. да родя още веднъж, а може и след 40 да пожелая и още едно. Кой е този, който ТРЯБВА да реши вместо мен.
Природата е определила граница за всяка жена и тя е единствената бариера. Другото е въпрос на лична гледна точка.
Дай сега да кажем, че НЕ трябва да се ражда преди 30 г., защото ЛИЧНО за мен преди тази възраст жената е неосъзната достатъчно...

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 18:36 от azaf

# 18
  • Мнения: 4 965
Не мога да отговоря от гледна точка на жените, планиращи раждане в по-късна възраст, а от гледната точка на дете, родено от майка си на 40. Предполагам, че е много индивидуално, но майка ми винаги ми е била далечна и чужда с разбиранията си, така и не успяхме да изградим читава емоционална връзка и аз го отдавам на огромната поколенческа разлика. Имам сестра със 17 години по-голяма от мен и в годините много често тя беше по-близо до мен като майка (и приятел) от собствената ми...
Затова гласувах с опция до 35г. (все пак вземам под внимание по-късното планиране на деца към днешна дата).

Т.е. предпочиташ да не се беше раждала, вместо да общуваш трудно с майка ти /последното надали е от възрастта - моята майка ме е родила на 22 г. и пак сме коренно различни/.

# 19
  • Мнения: 94
Въпроса ми беше рИторичен.

# 20
  • Мнения: 646
По- добре късно отколкото никога

# 21
  • Мнения: 9 903
гледната точка на дете, родено от майка си на 40. Предполагам, че е много индивидуално, но майка ми винаги ми е била далечна и чужда с разбиранията си, така и не успяхме да изградим читава емоционална връзка и аз го отдавам на огромната поколенческа разлика.

моята разлика с майка ми е 41 години и нямам този проблем, може би е въпрос повече на характер, отколкото на възраст.

а тези недъзи на плода,дето се спрягат, особено от по-младите майки, са повече теоретични. Чета понякога в Майките как еди-коя си вече била на възраст, 30 години  Joy 

тази тема не е първата, и до нищо добро не се е стигало  Mr. Green

# 22
  • Мнения: X
Тя природата сама си определя до кога. Все пак си мисля, че до 40 е добре една жена да е родила децата, които е планирала.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 175
а тези недъзи на плода,дето се спрягат, особено от по-младите майки, са повече теоретични. Чета понякога в Майките как еди-коя си вече била на възраст, 30 години  Joy 
Изобщо не са теоретични. И не говоря за това коя какво и къде казала. Говоря за чисти и прости статистики - рискът от усложнения и увреден плод (аномалии, Даун, аутизъм и т.н.) скача драстично с напредване на възрастта. И говоря за риск, не за гаранция, така че единични примери "ама Пенка роди на 50 и детето е здраво" не доказват нищо. Това, за което говоря, е какъв риск е имало детето на Пенка да не е здраво, и не можеш да отречеш че този риск се увеличава драстично след определена възраст.

# 24
  • Мнения: 22 437
Хич не ме интересува кой, кога ще ражда.
Стига за това да не плаща държавата, тоест да става въпрос за инвитро процедури и др. подобни.
За това трябва да си има определена граница.

# 25
  • Мнения: 27 524
Много сме бистрили тази тема и, както казва тити, до нищо добро не се стига  Laughing
За мен разумната възраст е около 40те. Има жени, чийто цикъл спира около 60-те... тогава вече ми се струва прекалено тепърва да имаш бебе  Crazy

# 26
  • Мнения: 1 252
Природата си казала тежката дума.
Няма см. от чесане на клавиатури...

А това за възрастните родители не е вярно! Моята майка като ме е родила на 20 , а има разсъждения на 80 годишна. Никога нито съм я чуствала близка , нито приятелка , нито мога да споделя нещо. До характер е , не до възраст!

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 19:12 от Рoсна kитка

# 27
  • Мнения: 4 965
Хич не ме интересува кой, кога ще ражда.
Стига за това да не плаща държавата, тоест да става въпрос за инвитро процедури и др. подобни.
За това трябва да си има определена граница.


А би ли могла да се поставиш на мястото на тези жени. Ако от 20 г. правиш всякакви опити и това е последният ти шанс...

# 28
  • Мнения: 27 524
Природата си казал тежката дума.
Няма см. от чесане на клавиатури...

Много интересен начин на кратко писане  Laughing

# 29
  • Мнения: 22 437
azaf, това че някой жени се вманиачават по темата да имат дете на всяка цена, не означава, че всички останали трябва да плащат за безброй процедури.
Ако 20г. правиш опити и не се получава, може би трябва да ти светне някоя лампичка, че просто нещата няма да се получат.
И да, аз също с години бях по лекари и навсякъде ми казваха как не мога да забременея по естествен път и т.н. Не е съвсем като да не знам за какво става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт