Дете на годинка отказва да спи

  • 2 683
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Детенцето ми е на 1 годинка и винаги сме имали проблеми с приспиването, но напоследък категорично отказва да заспи денем. В най-добрия случай успявам да я приспя на гърда по обяд, но спи точно 40 мин, след което се буди с рев, търка очи и повече не можем по никакъв начин да я приспим. Съответно до вечерта е много изнервена и само реве, но само да се опитам да я сложа легнала или в количка и настава драма, ако ѝ дам да суче много внимава да не заспи  ooooh! ooooh!

Мислехме, че са зъби, но вече излязоха. Нови не се виждат в момента. Просто отказва да я слагат легнала колкото и да ѝ се спи.

Нощем е подобна драма - заспива поне без да се дърпа, но се буди точно на два часа цялата нощ. Като се събуди веднага се изправя и ако не съм достатъчно бърза да изшъткам и да я бутна да легне, се събужда напълно и тогава почва едно мъчително приспиване.

Спи общо не повече от 10 часа на денонощие, вижда се че ѝ се спи, но отказва да легне.

Кога почнаха да спят вашите дечица и изобщо да осъзнават, че като са уморени трябва да се наспят? Скоро ще тръгна на работа и някой ще трябва да я гледа, но никой не успява да я приспи денем и много се притеснявам

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравей!
Колко време продължава това поведение?
Моята дъщеря също има нервни моменти, но до сега не са продължавали повече от ден.

Какво казва лекарят на детето по въпроса?
Може той да препоръча някакво чайче за успокоение  newsm78

# 2
  • Мнения: 284
Ами наистина говори с педиатъра ви, да видиш какво ще каже. Иначе има хомеопатични хапчета за успокоение на съня Дормикинд http://www.dhu-bg.com/, както и чай Лека нощ на Хип, но не очаквай чудеса. Моят син беше нещо подобно - приспивах само с люлеене на шезлонг, спеше страшно леко, будеше се и от най-лекия шум (като ми изщрака коляното например Simple Smile). През нощта по три -четири пъти се приспивахме наново с люлеене, единствено сутрин към 5 заспиваше по-дълбоко до към 8,30ч-9ч. На нас педиатърката ни казваше - зъби, аз все не вярвах, но май наистина ще се окаже така, на 1г и 6-7м след като му избиха 4 -те кучешки и първите 4 кътника и се поуспокои и започна да спи.
Ти казваш, че не виждаш нови, но това че не са подути венците, не значи че те вътре не се придвижват към повърхността. Може да пробваш от тези хомеопатичните хапченца и Дентокинд за зъбките. Желая успех Peace, знам колко е неприятно, аз ходех като сомнамбул Tired.

# 3
  • Мнения: 15 379
Съчувствам ти.

Ето една статия по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4244

# 4
  • София
  • Мнения: 1 149

И аз  Hug Защото и аз съм в същото положение. Нищо, че сме по-малки.  Истински ужас! Само дето при нас събуждането нощем е на половин час, не на два. Пробвай наистина хомеопатичните, въпреки, че аз тъпо и упорито ги давах два месеца и резултат - нулев.
Имам племенници на 7 год., които бяха същата картинка - нощен купон. Наскоро сестра ми ме "успокои", че започнали да спят по цяла нощ без да се будят на 2 год. и половина - три.  Shocked Само дето не припаднах. Че аз ще се гътна някъде толкова време без сън (почти)  hahaha

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 17:15 от MelindaD

# 5
  • Мнения: 20
Не искам да те плаша, но моите започнаха да спят около 3 години. Ставала съм по над 20 пъти на нощ, като никакви чайчета и хомеопатични лекарства не са помагали. Ще се оправи с времето, само дупе да ти е яко  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 897
Синът ми не спи повече от половин ,един час през деня,вечерта заспива в 22,30ч. до към 6,30ч. През нощта се буди доста често,за залъгалката baby_neutral,изплюва я след 5мин., пак я иска и така до сутринта #Crazy.Когато не се е наспал е ужас,но пък има и моменти е свеж като краставица,но при нас знам,че е от зъбки.Не съм давала нищо,защото съм чула,че нищо не помага.Мисля си,че това са периоди,през които бебетата преминават,едни спят повече,едни по-малко.
За тях това не проблем,само за нас родителите,но какво да се прави newsm78

# 7
  • Мнения: 15 379
Аз пък започнах да се наспивам едва, когато открих, че той спи непробудно, когато е до мен.
Взех го на спалнята при мен и оттогава, та досега спим като къпани.
Съвместното спане понякога е единственото решение.

# 8
  • Мнения: 372
Не искам да те плаша, но моите започнаха да спят около 3 години. Ставала съм по над 20 пъти на нощ, като никакви чайчета и хомеопатични лекарства не са помагали. Ще се оправи с времето, само дупе да ти е яко  Grinning

 Shocked Shocked
Много се надявам да е по-рано, защото аз пък много трудно заспивам и като ме будят постоянно изобщо не спя.

Иначе е така със съня откак се е родила. На 5 месеца когато беше изкара цяла седмица без да спи през деня, а нощем ѝ се събираха по 8-9 часа с будене. Никой не вярваше че е възможно, но денем спеше само и единствено докато сучеше, т.е. 15 мин 4-5 пъти през деня. Махна ли гърдата се ококорва и край. Педиатърката ни нищо не казва, освен че доста деца на тази възраст спели неспокойно. А тя просто отказва да легне и много внимава някой да не се опита да я сложи легнала, даже в количката.

Хомеопатични и чайчета съм пробвала всякакви - нямат ефект. Това, което ме притеснява е, че е много нервна като не се е наспала (то и нормално), а това е почти всеки ден  Crazy

# 9
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Синът ми беше същото чудо, как живееше това дете без сън незнам. А аз приличах на нещо средно между зомби и анорексичка. Mr. Green
Отбих го на 2г. и 2м. и тутакси започна да спи по цяла нощ и през деня по 2-3 часа. Къщата да падне, няма да го събуди. Наваксва си явно.
А аз пак не спя с номер 2... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 35
Моята дъщеря около годинката също отказваше да спи през деня ,а също и през нощта. До този момент проблеми със заспиването не сме имали - заспиваше с люшкане на ръце , даже си мислех че е свикнала с този начин на приспиване. Не ми даваше да я приспя по никакъв начин и я оставях да заспи сама от умора. Започна да се буди през нощта доста често с рев и многократното ставане стана кошмар ,защото аз неможех да се наспя, затова я преместих да спи в нашето легло и всичко се оправи. Сега се буди рядко.Но през деня спя с нея ,прави ми проверки отвреме на време.

# 11
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз пък започнах да се наспивам едва, когато открих, че той спи непробудно, когато е до мен.
Взех го на спалнята при мен и оттогава, та досега спим като къпани.
Съвместното спане понякога е единственото решение.

Може би трябва да пробваш да спите заедно. Ние също така се наспиваме.  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 796
И ние имахме такъв период.Напълно отказваше да спи през деня.Събота и неделя когато мъжа ми си е в къщи я слагахме в колата и заспиваше така седнала в столчето.А през седмицата я слагах в количката и пак я оставях да заспи седнала и после леко пусках количката в легнало положение. Опитахме хиляди начини да я приспивам в къщи,дори по едно време я взимах седнала в мен с лице към телевизора и така заспиваше пак седнала,и после леко я местех на леглото.В крайна сметка се оказа един от многото периоди,продължи около 1-2 месеца.И ние винаги сме имали проблеми със съня,чак преди 3-4 месеца започна да спи като нормално дете,сега даже не мога да я събудя както сутрин така и следобед и вече успявам и аз да се наспя.Така че кураж и търпение на всички в това положение,няма как ще мине.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 149
jasmin, kristina(1986), момичета, така ми се иска да се окажете прави и наистина да дойде ден (все пак не чак като стане на 3 год. синът ми), в който да не мога да го събудя сутрин и къщата да падне, да не се буди  Laughing Наистина от сегашното ми положение това ми се струва все едно никога няма да стане и, както е писала jasmin, и аз ще си ходя като нещо средно между зомби и анорексичка до безкрай.....

# 14
  • Мнения: 29
Ние сме почти на 9м и откакто се е родил,не спи като хората.През деня с 300 зора го приспивам и спи точно 30мин.Вечер пак така и цяла нощ се буди през 30мин-максимум час.Не знам дали ще дойде ден,в който да легнем вечерта и да се събудим сутринта  Cry

# 15
  • Мнения: 1 796
Спокойно момичета,ще дойде деня,в който ще се наспите.Знам че сега ви изглежда ненормално далече,но ще дойде.И аз бях като вас-отчаяна.Всички ми казваха че ще мине периода но на мен не ми се вярваше.Моята щерка от както се роди до година и половина някъде не спеше като хората.Винаги имахме проблеми с това.Но дойде момента и е прекрасно да се събудиш,да погледнеш часовника и да видиш че е 9-9:30ч.Само потърпете,после и вие като мен ще давате кураж на други мами в такова положение.
Относно хапчетата,чайчетата,сиропите.............няма смисъл не помагат.Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.Е, спрях ги макар с нежелание,защото с противоалергичните лекарства шега не бива,могат да увредят страшно много органи и т.н.Така че НЕ ОПИТВАЙТЕ ТОВА У ДОМА!

# 16
  • Мнения: 15 379
Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.

А имало ли е конкретна причина да ги пие? Т.е. алергия?

# 17
  • Мнения: 1 897
Може би трябва да пробваш да спите заедно. Ние също така се наспиваме.  Thinking
При нас поне не помага,от изписването го сложих при нас и все още е така,но няма спане,е поне не ставам,пипнешком намирам бибата и му я давам,като ревне много го гушкам и той заспива,ама не и аз Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 1 149
На мене ми е интересно как успявате да спите с детето в едно легло, т.е. - имате ли достатъчно място за това. Аз като сложа сина ми на спалнята между нас и то за нас с баща му съвсем не остава място, не мога нито да се завъртя, нито нищо, и все ме е страх да не взема да го затисна без да искам малкия. Лежа цяла нощ като пън почти неподвижна, защото нямам място да мръдна. А и детето се върти като пумпал и току се пльосне ту върху мене, ту върху баща си и пак не мога да спя.

# 19
  • Мнения: 1 897
Преди да започне да шава newsm32 спеше открая,а аз в средата.За затискане никога не съм се притеснявала,майката има истинкт за това.Тогава нямаше хич място за мен,защото и двамата с баща му се разширваха,сега вече спи в средата и определено има повече и за мен.

# 20
  • Мнения: 15 379
На мене ми е интересно как успявате да спите с детето в едно легло, т.е. - имате ли достатъчно място за това.

Има място, защото аз и той спим на спалнята. Без таткото.
Но дори и да сме тримата, спалнята ни е широка 164см., които мисля, че са напълно достатъчни за 2-ма възрастни и бебе/дете.

# 21
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Ние сменихме спалнята за доооста по-широка. Mr. Green
Вече сме четирима на нея... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 796
Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.

А имало ли е конкретна причина да ги пие? Т.е. алергия?


Беше болничка и понеже кашляше много лекарката изписа Фенистила за да намали кашлицата. Съвсем случайно забелязах че й се приспива от капките и спи спокойно без да се буди.Просто удължих приема с още месец и половина,в момента в който разбрах колко може да е опасно това прекратих.

# 23
  • Мнения: 372
Спане на едно легло не помага при нас. Спалнята ни е от най-малките, а бебка много държи да спи напречно като рита ту единия, ту другия  Crazy Отделно много се върти и няма никакъв шанс да се наспим.

А сложа ли я в количката седи максимално набрана напред на борда на ръчички само и само да не заспи. Понякога насилствено свалям на средно положение облегалката и се започва една ожесточена борба с коланите  Shocked ако имам късмет заспива бързо борейки се, в противен случай почва да пищи с пълно гърло. В седнало положение пък не заспива.
И да, ясно е, че все някога ще премине - притесняват ме малкото часове сън, които ѝ се събират - изключително нервна  става денем, както и как друг човек, който я гледа да успее да я приспи  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 149
scarly, при нас е абсолютно същата история. И аз поради същите причини не мога да го оставя на друг да го гледа. То аз едва успявам да го приспя, какво остава да е някой друг (защото много държи точно мене да вижда, докато заспива). Плаши ме само факта, че виждам, че твоята бебка е на повече от годинка, а аз се надявах като станеме на годинка да е преминал този проблем... Надежда всяка тука оставете......

# 25
  • Мнения: 1 441
Моят син беше абсолютно същия. Rolling Eyes Колко рев съм изревала от нерви и изтощение, колко теми с оплаквания и молби за съвети съм изписала - нищо не помогна.  ooooh!  ooooh! Докато не се срещнахме съвсем случайно с класически хомеопат (не боаронски, а класичски). Аз съм най-големия скептик на света по отношение на алтернативни медицини и т.н. и определно ми трябваше повече от месец да повярвам и приема, че детето наистина се повлия невероятно.  Crazy
Все още съм с определни резерви към една част от практиките на хомеопатката ни, но от близо три месеца щом му се приспи синът ми си ляга в легълцето върти се 15-20 минути, играе си с ръцете си или с една кукла и заспива. Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

# 26
  • Мнения: 15 379
Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

Грешиш. Ще изисква и занапред.
Както го научиш.

Моят син е на 4, абсурдно е да заспи сам. Още повече, че вече започват кошмарите нощем.
Така е от възрастта на детето ти. И той изискваше. И още изисква Crazy.

# 27
  • Мнения: 33
И ние сме така.Снощи заспа в 10 часа и след половин час вече се събуди.Приспивах го с гърда, но той си се беше наспал.Към 2 часа беше толкова беше нервен,че само ревеше.И само да се опитам да го сложа да легне,започват още по-сини ревове.Не зная и аз защо така правят тези бебоци? Може би спят леко и сънят им се разваля,ако нещо ги събуди.....Не зная,той по принцип си се буди по 1000 пъти на нощ за си посуче, но и при мен отскоро е голям проблем заспиването.

# 28
  • Мнения: 1 441
Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

Грешиш. Ще изисква и занапред.
Както го научиш.

Моят син е на 4, абсурдно е да заспи сам. Още повече, че вече започват кошмарите нощем.
Така е от възрастта на детето ти. И той изискваше. И още изисква Crazy.

Може и така да е, но каквото такова. При нас и това е огроооооомен напредък.  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 15 379
Бан, по-важното е, че детето спи.

Предпочитам да хвана ръката му и за минутка да е в страната на Морфей, отколкото да се тръшка, че не иска да заспива сам Simple Smile.

# 30
  • Мнения: 1 441
Бан, по-важното е, че детето спи.
Предпочитам да хвана ръката му и за минутка да е в страната на Морфей, отколкото да се тръшка, че не иска да заспива сам Simple Smile.

Абсолютно съм съгласна  Peace

# 31
  • Мнения: 314
Ох, и ние сме така  ooooh! Tired
Заспа преди малко с кански ревове и обикаляне до изтощение  Confused Cry
Какво да правим, вече не зная... мъжът ми вечер е кълбо от нерви и аз едва се сдържам  Tired вече се чудя дали е нормално !????????!!!!!!!!
BAN, дайте координати на хомеопата, щом е помогнал, поне да опитаме и ние, че положението на моменти не се търпи.
Мислех си, че с времето ще отшумява, то май става по-зле.  Shocked

# 32
  • София
  • Мнения: 1 478
BAN, моля и аз за координати Praynig  И при нас няма оправяне, до преди 10тина дни издържахме да не го взимаме в нашето легло, но вече нямаме нерви и като ревне го взимаме, а е вече на 1годинка. Страх ме е много да не се научи да спи с нас и после да не мога да го свикна да си спи в леглото newsm78  И през деня спи малко , и дума не може да става да заспива сам, само на ръце.... Не знам вече какво да опитвам,само метода с реването не съм пробвала, но ми се струва, че и това няма да има ефект, а и ме е страх да не започне да си възприема леглото като наказание и съвсем да я оплескаме...Не че има накъде повече:)  След като го приспим в неговото легло, около час -два да има спокойствие и се започва с ревовете, полудели сме вече, не ми се иска да става вечер ooooh!

# 33
  • Мнения: 314
Момичета, как са нещата при вас?

BAN, чакам да драснеш ЛС с координати на хомеопата... все пак щом си доволна от него, пък и става въпрос за същия проблем, тая надежда и за нас  Praynig, че при нас нещата днес особено съвсем излязоха от контрол - днес ВЪОБЩЕ не е спала и още не иска да спи, а е вече 23.00 часа  #Crazy Rolling Eyes На обяд я приспивах около 1 час - без успех, към 21.00 часа опитах пак около 1 час - също без успех....

Имали ли сте такъв случай - децата да не спят повече от 14 часа? #Crazy
Притеснявам се, не ми се струва нормално....  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 1 149
Леле, с това спане ще се побъркам вече  Crazy! Моя няма годинка, но продължава с нощния купон, за три дни са ми се събрали два часа сън общо! Направо незнам къде се намирам вече! Поста на Illit все едно аз съм го писала! Наистина не ми се иска да идва вечер!
На мен не ми се е случвало да не спи 14 часа, но моя нали е още бебе, знам ли го дали няма и това да почне да прави като стане на годинка

# 35
  • Мнения: 1 441
Момичета, последните две седмици сме на почивка и не съм имала достъп до нета. Извинявайте, но чак сега виждам апелите ви за контактите на хомеопатката.  Embarassed За съжаление контактите й са ми в София и ще мога да ви ги дам чак като се приберем на 5 септември.
Аз не казвам, че тя е панацея и че ще помогне при всички случаи - може да е просто съвпадение при нас, но си заслужава да опитате. Всъщност аз отидох при нея заради бронхеолитите на Деян, а тя прецени, че всъщност проблемът му е прекалена нервност и свръх активност. Като резултат от лечението на това дойде и лесното заспиване. Но нощем сме си го взимали и все още продължаваме да го взимаме в нашето легло да си го гушкаме  Blush

# 36
  • София
  • Мнения: 2 483
Аз пък започнах да се наспивам едва, когато открих, че той спи непробудно, когато е до мен.
Взех го на спалнята при мен и оттогава, та досега спим като къпани.
Съвместното спане понякога е единственото решение.


При мен се получава той спи, а аз не, защото се разполага, аз се прегъвам в някакви невероятни пози и накрая се сдобих с болки в кръста и гърба. А още няма 7 месеца  ooooh!.

Подозирам, че като го отбия, ще започне да спи.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 149
BAN, моля те, прати ми и на мен на ЛС координатите на хомеопатката! Много ще съм ти благодарна! Така като чета, подозирам, че при нас точно това е проблема, като при вас - прекалена нервност, свръхактивност (меко казано), по цял ден лудее и щурее.... Та като че ли затова нощем продължава - някак си не може да се отпусне и да спи спокойно... А го виждам, че му се спи. Ще чакам! Благодаря предварително!   bouquet

Цитат на: Sourcherry link=topic=602040.msg19434955#msg19434955 date=131283615
[b
Аз пък започнах да се наспивам едва, когато открих, че той спи непробудно, когато е до мен.
Взех го на спалнята при мен и оттогава, та досега спим като къпани.
Съвместното спане понякога е единственото решение.[/b]

При мен се получава той спи, а аз не, защото се разполага, аз се прегъвам в някакви невероятни пози

Същата работа сме! В добавка - върти се като пумпал и общо взето спи с крака върху баща си и глава, завряна в шията ми....   ooooh! ooooh! ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 120
Майка ми разказва, че когато съм станала на 1 г. съм отказала да спя на обяд. В детската градина, докато децата са спели, мен са ме оставяли да си играя при леличките. Като цяло съм била кротка и не съм създавала проблеми.
От как се помня не мога да спя на обяд.
Моята дъщеричка спи на обяд.

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 16:31 от miss piggy

# 39
  • София
  • Мнения: 1 478
Little Evil, да не те плаша, но моят младеж е отбит и въпреки това не иска да спи, при някои наистина след отбиването децата започват да спят по цяла нощ, но при нас не беше така. А и той рано си отказа нощното хранене и не иска да яде нощем, просто ...не знам вече. Понякога заспива като го вземем при нас, но не винаги. Последните 2 нощи по 3 часа през нощта не заспива, въпреки че го взимам - мята се, върти се, заиграва се...заспива към 5- 6 сутринта и аз от нерви вече не мога да заспя....  Казаха ми за някакво хомеопатично Дормикинд, точно за такива случаи - някой пробвал ли го е?

# 40
  • София
  • Мнения: 2 483
Little Evil, да не те плаша, но моят младеж е отбит и въпреки това не иска да спи, при някои наистина след отбиването децата започват да спят по цяла нощ, но при нас не беше така. А и той рано си отказа нощното хранене и не иска да яде нощем, просто ...не знам вече. Понякога заспива като го вземем при нас, но не винаги. Последните 2 нощи по 3 часа през нощта не заспива, въпреки че го взимам - мята се, върти се, заиграва се...заспива към 5- 6 сутринта и аз от нерви вече не мога да заспя....  Казаха ми за някакво хомеопатично Дормикинд, точно за такива случаи - някой пробвал ли го е?

Е поне тогава и таткото може да поеме щафетата, или пък сестра ми. Сега само аз мога да го приспивам...От недоспиване ставам опасна за обществото...

# 41
  • Мнения: 314
  Казаха ми за някакво хомеопатично Дормикинд, точно за такива случаи - някой пробвал ли го е?

Ние преди няколко месеца, но не видях ефект и го спряхме  Tired

# 42
  • София
  • Мнения: 1 149
Казаха ми за някакво хомеопатично Дормикинд, точно за такива случаи - някой пробвал ли го е?
Абсолютен боклук. Не си давай парите. Тъпо и упорито го давах два месеца и не се отказвах, надявайки се толкова много на резултат, но - нищо! Иначе, да се оплача и аз, от нерви напоследък и аз не мога да спя. Ето тази нощ като по чудо малкия си спа, а аз не можах да мигна цялата нощ и от нерви се тресях в леглото чак до 5 сутринта, задрямах за 15 мин. и това е. Ужас! Май трябва да взема да пия успокоителни!

# 43
  • Мнения: 655
Тогава не я приспивай на обяд. И моите бяха така и реално погледнато кагато ги оставях без да ги приспивам сами си се изморяваха в процеса на игра. Това да ги приспя, да спят 1 час и да се събудят хем недоспали, хем кисели не си е работа. И аз съм така дори сега. Всяко дете е различно, това със спането на обяд не е правилно, ако им се спи ще спят, ако не-защо нарочно да си проспиват деня? Боже, тук децата във времето от 2 до 4 са на площадката за игра, а в БГ ги карат да спят и се чудят защо не спят като не им се спи, пък и теми се пускат!!! ooooh!

Колкото за нощното безсъние, това също е много често срещано при децата, аз самата имам спомени как през нощтта ставах и с часове си играех в моята стая, да съм била на 2-3, поне от тогава са спомените. И моите девойки съм ги сварвала будни мноооого пъти като по-малки, но не идваха при нас. Дани обаче е желеден и до сега, спи си човека, оплакване нямам. Всяко дете си е разбично.

А има и още нещо, аз помня, че не съм спала понякога и от страх от пустите извънземни! Crazy Тогава ходех при нашите да се гушна, но никога не си го признах. За това и много пъти съм ги питала моите дали ги е страх от нещо, но отговорът винаги е бил негативен.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 01:00 от A.S.I.A.

# 44
  • Мнения: 769
Дъщеря ми на тази възраст спеше точно по 40мин през деня, приспиването и до 12-14 месечна беше истинско изпитание за нервната ми система. Заради рефлукс и проблеми с дишамето я разнасях денонощно на ръце. Към годинката реших да и направя режим и ритуал преди заспиване - с дълга приятна баня, гушкане, мляко, зъбки, гушкане и заспиване. Цялото упражнение отнемаше около час. Всичко това го правех и по-рано, но вече се стараех да е по-едно и също време, в една и съща последователност продължителност. Получи се. Колкото по-рано свикне детето към режима, толкова по-добре и за него и за майката. Аз не успях по-рано, заради здравословните и проблеми. Съветите от статията са практични, само ще добавя, че ритуала е хубаво да се повтаря по едно и също време на денонощието - както за дневния, така и за нощния сън. Много деца имат нужда от гушкане и присъствието на мама за да заспят спокойно. Целия ден си го планувах и разчертавах по дневния сън - спеше само в къщи, само в кошарата си; в количка, в столчето за кола, на друго място - не.

# 45
  • Мнения: 314
Тогава не я приспивай на обяд. И моите бяха така и реално погледнато кагато ги оставях без да ги приспивам сами си се изморяваха в процеса на игра. Това да ги приспя, да спят 1 час и да се събудят хем недоспали, хем кисели не си е работа. И аз съм така дори сега. Всяко дете е различно, това със спането на обяд не е правилно, ако им се спи ще спят, ако не-защо нарочно да си проспиват деня? Боже, тук децата във времето от 2 до 4 са на площадката за игра, а в БГ ги карат да спят и се чудят защо не спят като не им се спи, пък и теми се пускат!!! ooooh!


Виж сега, ти явно не различаваш  проблемът - темите се пускат за деца, на които им се спи, но не могат да заспят и затова обменяме "опит" за успешни тактики на приспиване....

Едно е на детето да не му се спи, то е ясно, че насила не става, но когато детето е криво, раздразнително, спи му се, дава сигнали за това.... но просто не може да се отпусне - това е друго.

# 46
  • Мнения: 4 202
И аз съм с проблемно заспиващо, особено денем  ooooh!
КОгато е в количката заспива, на гърда също, но аз тръгвам на работа, а и идва есен. ДНес направихме опит с бавачката тя да го приспи вкъщи и беше катастрофално  ooooh!
Дра се, дра се, ама много се дра, аз пък се заинатих, че няма да му дам да суче и накрая го свалихме в количката   ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 478
Red Shoe , да ти споделя мой скорошен опит, не знам дали ще помогне при теб. Скоро трябваше майка ми да го приспива, той не я беше виждал от 6 месеца, така че все едно нов човек му се изсипа. Опитахме и ние  2 дни да го приспи на обяд - пълен провал, рев, тръшкане, докато не вляза пак в стаята и да го приспя аз. Когато обаче не бях вкъщи на третия ден - нямаше проблем, заспал си беше от раз. Имам чувството, че усещат кога сме там и кога ни няма, та може ако не си вкъщи през деня да се получат нещата...

# 48
  • Мнения: 4 202
Да, предполагам, че може и това да е причината, той знаеше, че съм там  Rolling Eyes
Така или иначе скоро ще се наложи да заспива и без мен (може още утре ако е дъждовно), тогава бавачката да му мисли  ooooh!

# 49
  • велико търново
  • Мнения: 139
Моя син направи 2 годинки в края на август. Тогава реших да махна и бибата. Оттогава не сме видяли "бял ден". За две седмици, откакто е без биба, заспива трудно, буди се нощем, много е неспокоен и постоянно сънува някакви неща и се стряска. Събужда се с рев и трудно заспива пак. Сега пробвам "киетюд" сиропче, просто незнам дали това съвпадна с никненето на последните кучешки зъбки, но и при нас положението е трагично, а уж сме по-големи и вече би трябвало да имаме по-малко проблеми със съня. И аз като съм в безизходица и незнам как да му помогна ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт