Дете на годинка отказва да спи

  • 2 687
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 796
Спокойно момичета,ще дойде деня,в който ще се наспите.Знам че сега ви изглежда ненормално далече,но ще дойде.И аз бях като вас-отчаяна.Всички ми казваха че ще мине периода но на мен не ми се вярваше.Моята щерка от както се роди до година и половина някъде не спеше като хората.Винаги имахме проблеми с това.Но дойде момента и е прекрасно да се събудиш,да погледнеш часовника и да видиш че е 9-9:30ч.Само потърпете,после и вие като мен ще давате кураж на други мами в такова положение.
Относно хапчетата,чайчетата,сиропите.............няма смисъл не помагат.Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.Е, спрях ги макар с нежелание,защото с противоалергичните лекарства шега не бива,могат да увредят страшно много органи и т.н.Така че НЕ ОПИТВАЙТЕ ТОВА У ДОМА!

# 16
  • Мнения: 15 379
Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.

А имало ли е конкретна причина да ги пие? Т.е. алергия?

# 17
  • Мнения: 1 897
Може би трябва да пробваш да спите заедно. Ние също така се наспиваме.  Thinking
При нас поне не помага,от изписването го сложих при нас и все още е така,но няма спане,е поне не ставам,пипнешком намирам бибата и му я давам,като ревне много го гушкам и той заспива,ама не и аз Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 1 149
На мене ми е интересно как успявате да спите с детето в едно легло, т.е. - имате ли достатъчно място за това. Аз като сложа сина ми на спалнята между нас и то за нас с баща му съвсем не остава място, не мога нито да се завъртя, нито нищо, и все ме е страх да не взема да го затисна без да искам малкия. Лежа цяла нощ като пън почти неподвижна, защото нямам място да мръдна. А и детето се върти като пумпал и току се пльосне ту върху мене, ту върху баща си и пак не мога да спя.

# 19
  • Мнения: 1 897
Преди да започне да шава newsm32 спеше открая,а аз в средата.За затискане никога не съм се притеснявала,майката има истинкт за това.Тогава нямаше хич място за мен,защото и двамата с баща му се разширваха,сега вече спи в средата и определено има повече и за мен.

# 20
  • Мнения: 15 379
На мене ми е интересно как успявате да спите с детето в едно легло, т.е. - имате ли достатъчно място за това.

Има място, защото аз и той спим на спалнята. Без таткото.
Но дори и да сме тримата, спалнята ни е широка 164см., които мисля, че са напълно достатъчни за 2-ма възрастни и бебе/дете.

# 21
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Ние сменихме спалнята за доооста по-широка. Mr. Green
Вече сме четирима на нея... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 796
Аз до толкова се бях отчаяла и бленувах за сън че бях започнала да давам на малката капки Фенистил защото я приспиваха.

А имало ли е конкретна причина да ги пие? Т.е. алергия?


Беше болничка и понеже кашляше много лекарката изписа Фенистила за да намали кашлицата. Съвсем случайно забелязах че й се приспива от капките и спи спокойно без да се буди.Просто удължих приема с още месец и половина,в момента в който разбрах колко може да е опасно това прекратих.

# 23
  • Мнения: 372
Спане на едно легло не помага при нас. Спалнята ни е от най-малките, а бебка много държи да спи напречно като рита ту единия, ту другия  Crazy Отделно много се върти и няма никакъв шанс да се наспим.

А сложа ли я в количката седи максимално набрана напред на борда на ръчички само и само да не заспи. Понякога насилствено свалям на средно положение облегалката и се започва една ожесточена борба с коланите  Shocked ако имам късмет заспива бързо борейки се, в противен случай почва да пищи с пълно гърло. В седнало положение пък не заспива.
И да, ясно е, че все някога ще премине - притесняват ме малкото часове сън, които ѝ се събират - изключително нервна  става денем, както и как друг човек, който я гледа да успее да я приспи  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 149
scarly, при нас е абсолютно същата история. И аз поради същите причини не мога да го оставя на друг да го гледа. То аз едва успявам да го приспя, какво остава да е някой друг (защото много държи точно мене да вижда, докато заспива). Плаши ме само факта, че виждам, че твоята бебка е на повече от годинка, а аз се надявах като станеме на годинка да е преминал този проблем... Надежда всяка тука оставете......

# 25
  • Мнения: 1 441
Моят син беше абсолютно същия. Rolling Eyes Колко рев съм изревала от нерви и изтощение, колко теми с оплаквания и молби за съвети съм изписала - нищо не помогна.  ooooh!  ooooh! Докато не се срещнахме съвсем случайно с класически хомеопат (не боаронски, а класичски). Аз съм най-големия скептик на света по отношение на алтернативни медицини и т.н. и определно ми трябваше повече от месец да повярвам и приема, че детето наистина се повлия невероятно.  Crazy
Все още съм с определни резерви към една част от практиките на хомеопатката ни, но от близо три месеца щом му се приспи синът ми си ляга в легълцето върти се 15-20 минути, играе си с ръцете си или с една кукла и заспива. Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

# 26
  • Мнения: 15 379
Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

Грешиш. Ще изисква и занапред.
Както го научиш.

Моят син е на 4, абсурдно е да заспи сам. Още повече, че вече започват кошмарите нощем.
Така е от възрастта на детето ти. И той изискваше. И още изисква Crazy.

# 27
  • Мнения: 33
И ние сме така.Снощи заспа в 10 часа и след половин час вече се събуди.Приспивах го с гърда, но той си се беше наспал.Към 2 часа беше толкова беше нервен,че само ревеше.И само да се опитам да го сложа да легне,започват още по-сини ревове.Не зная и аз защо така правят тези бебоци? Може би спят леко и сънят им се разваля,ако нещо ги събуди.....Не зная,той по принцип си се буди по 1000 пъти на нощ за си посуче, но и при мен отскоро е голям проблем заспиването.

# 28
  • Мнения: 1 441
Изисква да съм до него през този половин час, но предполагам че след още 2-3 месеца и това вече няма да му е необходимо.  Peace

Грешиш. Ще изисква и занапред.
Както го научиш.

Моят син е на 4, абсурдно е да заспи сам. Още повече, че вече започват кошмарите нощем.
Така е от възрастта на детето ти. И той изискваше. И още изисква Crazy.

Може и така да е, но каквото такова. При нас и това е огроооооомен напредък.  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 15 379
Бан, по-важното е, че детето спи.

Предпочитам да хвана ръката му и за минутка да е в страната на Морфей, отколкото да се тръшка, че не иска да заспива сам Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт