Някой почивал ли е около Крушуна и Крушунските водопади?

  • 13 219
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
   Ако сте с деца най-добре е да отседнете в Ловеч.

# 16
  • Мнения: 118
още един глас за Бялата къща, бяхме с дете август месец, което си изкара чудесно, голяма игра на двора. Съвет напазарувайте си храна,  няма кой знае какви магазини и не ходете събота и неделя на водопадите, лудницата е голяма  Wink

# 17
  • Мнения: 87
Ние сме спали на палатки на поляната вляво от алеята, която води към паркинга. Вода има на чешмата вдясно от същия паркинг по пътеката за хотелчето. Горе над водопадите също имаше палатки, но понякога е наистина много обрасло, включително с коприва, и е твърда земя. Това беше при второто ни посещение на района. При първото навсякъде беше пълно с работници от пътното и отпрашихме чак до Черни осъм (до Троян). Кръчмата в центъра на селото е един път.
А Деветашката пещера определено си заслужава въпреки миризмата, а тя се усеща само в най-вътрешната част на предверието. Това е пещерата с най-голяма входна зала в БГ и не е за изпускане.

# 18
  • Мнения: 2
Информация за района можете да намерите на http://krushuna.alle.bg.
Скоро ще има и минерален басейн близо до водопадите Simple Smile
Наистина си изберете делничен ден за посещение на водопадите и един апел към всички, които посещават местността - Пазете природата и почиствайте след себе си!!
П.С. Ако имате въпроси за маршрути за разходка и забележителности в района съм насреща Simple Smile

# 19
  • Мнения: 425
Днес беше ужасно Crazyвсе очаквахме да има хора,но такова чудо!!!Не успях да видя красотоата на водопада от хора...казахме чи че някой друг път ще е.

# 20
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
 :peace:zapis

# 21
  • Мнения: X
Изобщо не са толкова впечатляващи тези водопади,колкото изглеждат на снимките в нета.
И изобщо района е с много минимална надморска височина,лятно време беше адски задушно,циганета се къпят на воля,а гостоприенминаца Маарата е доста семпла,но за една нощ става.
Там е по-скоро да минеш да видиш за какво иде реч и да продължиш към по-високо,зелено,красиво и прохладно.....
Обаче покрай тази тема виждам в сайта на Маарата някакъв Онгъл с бивши училищни стаи по 150 лв. Shocked,не са лоши,ама за този район тези пари newsm78 .

# 22
  • Мнения: 904
Изобщо не са толкова впечатляващи тези водопади,колкото изглеждат на снимките в нета.
И изобщо района е с много минимална надморска височина,лятно време беше адски задушно,циганета се къпят на воля,а гостоприенминаца Маарата е доста семпла,но за една нощ става.
Там е по-скоро да минеш да видиш за какво иде реч и да продължиш към по-високо,зелено,красиво и прохладно.....
Обаче покрай тази тема виждам в сайта на Маарата някакъв Онгъл с бивши училищни стаи по 150 лв. Shocked,не са лоши,ама за този район тези пари newsm78 .


Ами тази тодина е така.Какво да бъде при тази адска суша и жега.Особено този сезон.Някъде из темите бях писала ,че там е хубаво юни месец.Аз съм от този край и не може да се очаква хубав пейзаж при тези 40 градуса температура седмици наред имайки предвид и факта , че 3 месеца не е валял дъжд.А щом тези водопади не са ви допаднали други в БГ едва ли ще харесате.

# 23
  • Мнения: X
Диана,прекалено лично сте приели мнението ми,което е мое мнение и не е задължително да съвпада в това на другите,нали?Ходих там миналото лято.И да,има друг водопад,който ми хареса много повече от тези.Трябва ли да имам друго становище за Крушунските само и само,за да е в съзвучие с това на другите?
А за горещините и сушата сте права,не пожалиха никой район тази година.Тъкмо се връщам от място,където преди 5 години бе зелен рай,а сега и там е като степ.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 20:23 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 904
Диана,прекалено лично сте приели мнението ми,което е мое мнение и не е задължително да съвпада в това на другите,нали?Ходих там миналото лято.И да,има друг водопад,който ми хареса много повече от тези.Трябва ли да имам друго становище за Крушунските само и само,за да е в съзвучие с това на другите?
А за горещините и сушата сте права,не пожалиха никой район тази година.Тъкмо се връщам от място,където преди 5 години бе зелен рай,а сега и там е като степ.


Съжалявам,ако отговора ми е прозвучал като на обиден човек защото не е така.Водопадите съм ги посещавала два пъти по различно време и изглеждаха съвсем различно това имах предвид обяснявайки всичко.А тъй като съм фенка на водопади ще съм доволна ,ако дадеш инфо за другия.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Изобщо не са толкова впечатляващи тези водопади,колкото изглеждат на снимките в нета.
И изобщо района е с много минимална надморска височина,лятно време беше адски задушно,циганета се къпят на воля,а гостоприенминаца Маарата е доста семпла,но за една нощ става.
Там е по-скоро да минеш да видиш за какво иде реч и да продължиш към по-високо,зелено,красиво и прохладно.....
Е преди няколко дни бях там- прекрасни са водопадите, особено зеления!  Heart Eyes

Преспахме в къща за гости на 3 км от Ловеч.

При посещение в Деветашката пещера не забравяйте фенерчетата. Grinning А иначе има и пещери с "по- висок таван". "Проходна "например.

# 26
  • Мнения: 2
Предупреждавах и по телефона, че точно почивните дни 6,7 и 8-ми сеп. ще е прекалено населено, но доста хора тръгват без да се информират.
Преди точно ден валя проливен дъжд и водопадите възвръщат красотата си! Simple Smile
Впечатляващи са, ако няма много хора и е тихо и прохладно, както е в момента. Разбира се, не може да се сравняват с Ниагара, но нека да обиколим България, за да видим красотите й преди да ги омаловажаваме Simple Smile
П.С. т.нар. "Зелена скала" е с местното наименование "Урушки водопад" - по-усамотен и непокътнат, по простата причина, че по скалата трудно човек ще се покатери, в сравнение с достъпните водни чаши на каскадата Wink

# 27
  • Мнения: 148
Ние бяхме отседнали в гр.Ловеч,че бяхме с деца.Крушунските водопади са наблизо и стига да сте  с кола няма да е проблем.

# 28
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Искам да попитам нещо: в Крушуна някога е имало минерална баня с минерален извор и каптаж. Водата е за киснене и къпане само, не за пиене. Като се остави, се утаява черна утайка.

В момента има ли място в селото, откъдето може да се вземе от тази вода- чешма, каптаж?

# 29
  • Мнения: 2
В момента се прави минералният басейн, който би трябвало да започне работа пролетта на 2013г. Сондажи за водата има, но не е пусната свободно да си тече, тъй като е с 60 градуса темп. не може да си я налива и носи вкъщи човек Wink Разбира се, че не е за пиене Simple Smile За лекуване на кожни болести предимно, чешма с минерална вода с такава температура е нелогично да има. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт