Как може да НЕ се мачка ленът?

  • 802
  • 5
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Когато купувам дрехи от лен, ми прави впечатление, че дрехите са по-твърди и платът не се мачка /много/. После като ги изпера ...е, всички знаете какво се случва.

Знаете ли какво им слагат, за да не се мачкат ?

Чувала съм за една бабина рецепта - вместо омекотител накрая дрехата се потапя във вода с разстворена захар  newsm78, но не съм пробвала.

# 1
  • Мнения: 1 310
Не вярвам да стане.
Всички естествени материи се мачкат, но не мисля, че дрехата изгрежда грозно. Peace

# 2
  • Мнения: 5 160
Чувала съм за една бабина рецепта - вместо омекотител накрая дрехата се потапя във вода с разстворена захар  newsm78, но не съм пробвала.

Казва се колосване - стават твърди Wink))
Ленът си е лен - това му е и чара - да е мачкан:)

# 3
  • София
  • Мнения: 3 846
Да се потопи в разтворена захар? Леле, да не би да искаш да станеш подвижен кошер? Трябва да има друг начин.
Това, което ми хрумва, е да не слагаш омекотител. Ама той все пак малко от малко улеснява гладенето... Та... не знам дали е удачно...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 992
Ако сложиш захар и се изпотиш или си някъде на по-влажно, рискуваш всичко да стане ужасно лепкаво.
Аз си нося ленените дрехи смачкани. Гладя ги, разбира се, но при първото сядане, се намачкват.

# 5
  • Мнения: X
На лена това му е благородството-пада хубаво и небрежно намачкан..
А това със захарната вода е... ooooh! Колосва се със специална кОла, на основата на нишесте.
Ще стане твърдо,но веднага при обличане ще се намачка отново..

Общи условия

Активация на акаунт