за захранването! Съвет...

  • 7 671
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Най-слабо алергизиращи храни:

- ябълки
- кайсии
- аспержи
- авокадо
- ечемик
- цвекло   
- броколи   
- моркови   
- карфиол
- пилешко месо
- червени боровинки   
- фурми   
- грозде
- мед
- агнешко месо
- маруля   
- манго
- овес
- папая
- праскови
- круши
- стафиди
- ориз
- ръж
- шафраново масло
- сьомга
- тиква
- слънчогледово масло
- сладки картофи
- пуешко месо
- телешко месо

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 09:27 от doniboni

# 16
  • Мнения: 1 343
Аз на 2 навършени дадох сока ... Ябълка и морков,кайсия, мултивитамин, банан / адски ни запече/ круша. Общо взето каквото ми попадне.
На 3 навършени почнахме плодовото но говоря заместване на обедно хранене с половин бурканче пюре от 3 месеца и 1 седмица. Пюрета съм давала ябълка и морков, ябълка и тиква, ябълка и праскова, банан, банан и круша, сини сливи, асорти и т.н. като навърши 4 по4вам зелен4уковите Simple Smile и така на всеки месец ново нещо Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
И ние се захранихме като Донибони, само че с плодовото малко повече време защото не искаше да яде с лъжица, та изостана със зеленчуковото - към 5ти мес. а оттам и всичко се отмести назад, но не е толкова страшно сега ли ще захраниш или след 2 седмици. Важното е детето да приема спокойно новата храна, защото мойта както много хареса соковете на 2 месеца, на 3 м. ревеше след 3-4 лъжички пюре. Така, че й направих почивка и тогава продължих.
Ти си питай лекарката кое след кое да даваш. Нашата напр. каза да почна с ябълково пюре, и после мога кайсии, за круши и грозде да изчакам. За сока - след ябълките дадох череши, ама тогава им беше сезона.
WomanitKa, как заместваш обедното хранене с плодово пюре, без мляко ли? Педиатърката ни каза, че млечно хранене не се замества, и до сега слагам във всяко пюре, не само плодовото, ами и в зеленчуковото АМ.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 320
Предполагам че като навърши 3 месеца (6.01) ще дам плодово от ябълка... абе ще почна да давам плодовете които сега ги е пил под формата на сок и после ще почна да включвам тиква, синя слива и т.н.. А зелнчуковото ще почна от 4 месец и т.н
Разбира се ще се консултирам с педито и ще и кажа какво съм решила пък последнатта дума е нейна  Mr. Green
 
А да попитам плодовото пюре не може да замести цяло ядене, нали така? А когато дам плодовото пюре, после какво количество мляко давам след него? Същото което пие попринцип или по малко? newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
Да, плодовото пюре не замества хранене.
Сега ще ти кажа как направих аз - започнах разбира се с няколко лъжици плодово АМАм преди пюрето. Тя не го харесваше, направих почивка и купих Хип. Започна да го яде, като отначало, стигаше до половин бурканче малко Хиповско плодово пюренце и после се ядосваше. Затова след него давах 120мл мляко (общо 180-190г колкото количеството мляко, което пиеше тогава). Ти трябва да видиш обаче дали детето харесва повече пюренцето или млякото. Възможно е ако харесва повече сладкото пюре после да не ще да пие мляко. Може да е прекалено гладно за да папа с лъжица в началото и да даваш първо мляко и после част пюре. Затова ще решиш в какъв ред ще ги даваш с пробване.  Grinning След това дойде момент към края на 4 месец, в който тя започна да яде спокойно с лъжица и да изяжда по цяло бурканче плодово пюре, тогава минах пак на АмАм, които са 190г и слагах 2-3 м.л. АМ направо в бурканчето (понеже АмАм са редки). Като въведох кашата, я месих отначало с плодово пюре 1:1, но сега давам пасиран плод с АМ или каша.
За зеленчуковото мина по-горе долу същата процедура (без връзка с кашата, разбира се).

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят съвет е да следваш препоръките на педиатъра ви, щом си решила да захранваш по-рано. Той на всяка консултация ще ти казва каква е новата храна. Така на теб ще ти е по-лесно.



Подкрепям

# 21
  • Мнения: 983
Сега сме на 2м. и половина. При навършени 2 дадох плодово сокче, от4-5 дни давам вече и плодово пюре. Относно гроздето педито каза че е много полезно.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сега сме на 2м. и половина. При навършени 2 дадох плодово сокче, от4-5 дни давам вече и плодово пюре. Относно гроздето педито каза че е много полезно.



Разбира се че е полезно съдържа много витамин C,повече дори от портокал или лимон

# 23
  • София
  • Мнения: 1 320
И аз като казаха за гроздето че е силен алерген се зачудих, понеже педито каза да давам по 1-2 пъти в седмицата! Ако беше вредно за детенце едва ли щеше да ми го препоръчва!
А и малкия го харесва ужасно. Давам по 40 гр.сок, но винаги мешам с поне още 2 плода гроздето.
Аз ще почна от другия месец плодовите. Онзи ден ги разгледах, Хип имат доста голям избор! Simple Smile

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз захраних в края на 4ти месец. Дадох домашно приготвено пюре от картоф. След няколко дни добавих към него морков, после ябълка, тиквичка...
в края на 5ти месец въведох безглутеновите каши, 6 месец - месо (пилешко, пуешко, заешко), 7 месец - глутен и в края на 7ми месец телешко месо.

Сок пробвах в края на 4ти месец, но той го отказа. Едва сега започна по 4-5 лъжички след хранене да пие.

Не знам защо бързаш да захранваш рано, но това е твое решение Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз като казаха за гроздето че е силен алерген се зачудих, понеже педито каза да давам по 1-2 пъти в седмицата! Ако беше вредно за детенце едва ли щеше да ми го препоръчва!
А и малкия го харесва ужасно. Давам по 40 гр.сок, но винаги мешам с поне още 2 плода гроздето.
Аз ще почна от другия месец плодовите. Онзи ден ги разгледах, Хип имат доста голям избор! Simple Smile

Това, че детето харесва дадена храна, не означава, че е подходяща за него.
Същото и за алергиите - определящо при тях не е наследсвеността - преди 100 години алергиите са били нещо изключително рядко, сега са повсеместни.
В моето семейство няма нито един алергичен, а аз имам цял куп алергии, които при това се увеличават с годините. Аз го отдавам на изключително ранното ми захранване -  сок на 20 дни, пюре на 1 месец и пр. Иначе майка ми с гордост разказва как хубаво съм ядяла всичко... но пропуска, че първата ми алергия се е появила, когато съм била на 8 месеца.

С две думи - разбирам ентусиазмът ти, но аз на твое място бих изчакала. Детето ще яде цял живот каквото си поиска, два месеца няма да са фатални.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 320
. Аз го отдавам на изключително ранното ми захранване - сок на 20 дни, пюре на 1 месец и пр. Иначе майка ми с гордост разказва как хубаво съм ядяла всичко... но пропуска, че първата ми алергия се е появила, когато съм била на 8 месеца.

С две думи - разбирам ентусиазмът ти, но аз на твое място бих изчакала. Детето ще яде цял живот каквото си поиска, два месеца няма да са фатални.

Разбира се може и да се дължи именно на това - раното захранване. Моята педиатърка пък ми посочи и доста минуси на къснато захранване!
НЕЗНАМ КОЕ Е ПО- ДОБРО ЗА ДЕТЕТО!Ти сама виждаш че при всяко детенце едно и също нещо действа по различе начин. За сега съм решила така,детето си яде,наблюдавам го няма признаци на алергии, така че за момента продълаваме със сокчетата и т.н.. Hug

# 27
  • Мнения: 7 803
само ще кажа че тук НЯМА п*ре или сок zа преди 4/5 месец на всяко нещо си пише кога се дава всички педиатри са длъжни да следват таzи схема няма ранно zахранване като каzвам тук говоря zа Германия и Австрия
така че мисля че това е верния път  Peace след като са толкова единни в мнението си а и самите държави са го въвели като правило zначи zа мен е така
само не zнам как стои въпроса с недоносените от термина ли се броят месеците zа zахраннване  newsm78

# 28
  • Мнения: 7 640
само ще кажа че тук НЯМА п*ре или сок zа преди 4/5 месец ..........
............
само не zнам как стои въпроса с недоносените от термина ли се броят месеците zа zахраннване  newsm78
на недоносените до 6 мес всичко се прави според коригираната възраст.
А сокчето се изцежда вкъщи, и без това в началото се дават по няколко лъжички.

# 29
  • Мнения: 128
a q kazete zadylzitelno li e soka ot qbylka prez 2 mesec da se dava po shema?i kakva e tq?

Общи условия

Активация на акаунт