Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 089
Здравейте и от мен!
Вчера бяхме на консултация с имунизация - ок сме, няма да се хваля да не се урочасаме Wink

Днес бях на ехограф заради една болка в гърдата.
ВЪПРОС КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ
понеже имам дуктектазия(разширен значително канал) на лявата гърда на 10 часа (т.е. като гледаш гърдата, там където е 10 часа на часовника) и ми препоръчаха кърмене и цедене и т.н. обаче понеже мястото сочи нагоре, може ли малко идеи за поза за кърмене, така че да се изпразни точно там канала. Знам че брадичката на бебето трябва да сочи натам, но ми се вижда сложничко. Приемам всякакви идеи.
Назначиха ми Но-шпа 3х1, но си мисля и лецитин да почна (по 1200 ли да го пия и колко често?).
предварително благодаря!

# 17
  • Мнения: 2 208
Новата тема е прекрасна!   bouquet

..........
Аз вчера такива нерви брах с баткото, че съм свалила половин кило. Още 2-3 дена да ме нерви така и си влизам в нормата.
Моето голямото диване всеки ден ме нервира, ама за съжеление от това не страдат килограмите ми, а само нервите... Tired Не знам как е при другите майки с по-големи деца, обаче това моето е направо нетърпима работа. Дано тази година потръгне ходенето му на градина, че иначе ще трябва често да посещавам 4-ти километър....

Пък малкото същество от вчера се дърпа и не ще да суче. И днес - хоп, изненадааааа.... навести ме нежеланият ми познайник - МЦ!  Tired То сигурно и за това съм нервна и ми е крив света...

# 18
  • Мнения: 1
Хайде и аз в новата темичка - строхотна, както винаги досега   bouquet
И аз искам да кача снимка на моя бебок - въпреки, че не ми е силна страна - направо се възхищавам на момичетата, които се справят с лекота с това прекрасно оформление и колажите са страхотни. Но май първо трябва да ми дадете паролата на албумчето и там да кача снимки. Благодаря предварително.
Усмихнат ден от нас - слънчицето днес ни се отрази страхотно.   

# 19
  • Мнения: 185
Запис и от мен в новата прекрасна темичка, за която благодаря на Диди и на майстора на колажите   bouquet

# 20
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Запис и от мен в новата тема, за която благодаря!  bouquet Форума го поизчитам, но не мога да наваксам с Фейса.
Аз съм си сега при мама и яденето е на корем, и си пълнея, добре че са широките дрехи да не си личи много Wink Малкият мъж нещо напоследък отказва да спи следобед, а така бях свикнала у дома да си почивам и аз следобед. Бабата не спира да му пее песнички, а пък дядото е много добър в приспиването, но майката си е майка - дежурна през нощта.
 Hug за всички априлски майки и бебчета, наслаждавайте се на лятото!

# 21
  • Мнения: 10
Маменца, колажа в крайна сметка го направих аз, така че благодаря  Mr. Green
Който иска да се включи бебчето му да качи снимки в папката във фейсбук  За колажите или в snimka.bg - Априлчета 2011 (паролата на ЛС я искайте)  bowuu

Мери продължава да е експресна в яденето - между 4 и 8 минути хапва, едва ли не на крак хахаха Добре, че продължава да си качва нормално и на почти 3 месеца и половина е около 6.500 кг  hahaha

Прегръдки на всички беборанчета и техните маменца  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 0
Ееех, момичета, скоро не съм писала тук, но сега тамън ще се запиша в новата тема  Simple Smile
Диди, супер е колажът!
Ние днес бяхме на ДК, но само за основни параметри, т.к. нашето педи излиза в отпуска - ваксините ще ги бием като се върне. Добре се храни Савата  Blush даже като чета някои сладури колко набързо хапват леко завиждам, че моя момък лежерно, лежерно си похапва по половин час...па си придремва понякога и откарваме и повече  Laughing Но затова навън получава шише, че иначе само манджарене по време на разходката ще е. За последните 21 дни е наддал 400 гр (сега е 7 200) и е порастнал с 1,5 см (т.е. 67).
Другата седмица мисля да започвам да го захранвам леко поизправен на шезлонга. Това дете не спира да прави коремни преси като го оставя легнал - все се надига и иска да сяда, а кото не му обърна внимание в миг се обръща по корем и лигави всичко около себе си  smile3534
Иначе, продължава почти да не спи през деня, но поне нощем кърти в чувалчето smile3508
Поздрави от нас   Hug - сега отиваме на пазар...

# 23
# 24
  • Мнения: 77
Момичета днес съм се сетила за Krisie, мисля че беше от Асеновград. Какво ли става с нея, май писа само веднъж след раждането и повече не се е включвала.
Да ви кажа и да се оплача - за три дни два пъти почти запушвам канал на дясната гърда. Успявам да се спася и  мисля, че основната причина за това е лецитина, който пия профилактично след последното запушване отново на дясната гърда. Ама то иаз съм си виновна- мислух, че кърмата ми е намаляла и взех да пия отново Фенугрийк. Точно в този период малката започна да яде по- малко- и резултатът- препълнени гърди.
Днес колежка на ММ подари на Йоана страхотна рокля за следващото лято, много е сладка и мисля с нея да я кръщаваме, живот и здраве  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 15
Хайде и аз да се запиша в темичката, че предната я пропуснах цялата.

Диди   bouquet Страхотно оформление и колаж!

Диди, това експресно хранене на 3 часа ли? Завижд. Marmaladd, и ние сме лежерни, че няма накъде, откарва си по 30 мин, и от двете да е, после пък да си играем и така отива час. Такива на крак не вървят Simple Smile Ако сме вкъщи няма проблем, но ако сме навън гледам по бързата процедура, усетя ли го, че се е наял веднага спирам кранчетата Simple Smile

Мариета, и на мен ми се иска да захранвам вече, но ще се стърпя още малко Simple Smile) Интересно ми обаче, кое ще хареса, кое не, да му сготвя и т.н Вече започнах да се подготвям леко, накупих посуда, замразих кърма на кубчета, готово да смесвам с кашите. Остана само столчето...

# 26
  • Мнения: 5 026
Днес бях на ехограф заради една болка в гърдата.
ВЪПРОС КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ
понеже имам дуктектазия(разширен значително канал) на лявата гърда на 10 часа (т.е. като гледаш гърдата, там където е 10 часа на часовника) и ми препоръчаха кърмене и цедене и т.н. обаче понеже мястото сочи нагоре, може ли малко идеи за поза за кърмене, така че да се изпразни точно там канала. Знам че брадичката на бебето трябва да сочи натам, но ми се вижда сложничко. Приемам всякакви идеи.
Назначиха ми Но-шпа 3х1, но си мисля и лецитин да почна (по 1200 ли да го пия и колко често?).
предварително благодаря!


Ленито, болките понякога действително са неприятни. Съжалявам, че изпитваш подобно неразположение!  Hug
Добре си се ориентирала, че със смяната на позата вероятно бебето ще успява по-добре да дренира точно проблемния канал. Предлагам ти да опиташ тази поза,  като е добре ако е възможно ти да си по гръб, а бебето по корем върху теб, като подпираш челцето му с твоята длан при нужда.

При подобни случаи нещата, които допълнително спомагат ( както са ти препоръчали) са:  затопляне с топъл компрес;  щадящ масаж;  по-ефективно кърмене / цедене,  съчетани с кръгообразен масаж от мястото на болката към зърното, след което охлаждане (целта е да се успокоят тъканите на гърдата).

Лецитинът намалява "лепливостта" на кърмата и по този начин възпрепятства образуването на бучки. Може да опиташ и с него. Майки казват, че им помага в такива ситуации. Все пак, може да се консултираш и с личния си лекар по въпроса. Това е начина, по който обичайно се приема:

    * 2 до 4 х1,000 или 1,200 на ден докато изчезнат буците и запушванията (зависи колко е тежко положението).
    * После се намалява по 1 на всеки няколко дни (например 2-3 дена по 2, после 2-3 дни по 1).
    * Като остане само 1 дневно, се пие още седмица-две за профилактика.

Надявам се съвсем скоро нещата да се оправят и болката да премине.  Ще се радвам да споделиш как си по-нататък  Peace

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 00:11 от Atrakcia

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Хайде и аз да се разпиша - колажчето е върха Диди, направо се разтапям като ги гледям нашите сладури кое от кое по-чаровно, да са ни здрави и все така да ни радват!!!

# 28
  • Мнения: 4
Диди,браво !Невероятно си се справила за пореден път! Моя малчо го няма в колажите ,защото мама му нещо е позаспала и не го е добавила .Но днес качих снимка и ще се радвам да го добавиш.

Иначе бебо е станал много шавлив и иска да се изправя.Той става,аз бутам да ляга и така.А ръцете.....еми те са все олигавени и мокри и дрехите ни и лигавниците не ни спасяват.Иначе венеца не е надут и ми се струва че все още няма да имаме зъбчета.Много говорим вече и пеем,със всеки ден по-интересен става.Кака и батко са на седмато небе с него.

# 29
  • Мнения: 36
Благодаря за хубавата тема   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт